آماده شدن برای لیزر موهای زائد شامل چه مواردی است؟

بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-زیبایی-در-اصفهان

آماده شدن برای لیزر موهای زائد شامل چه مواردی است؟

آمادگی برای لیزر موهای زائد

 

پزشک همچنین دستورالعمل های خاصی را برای آماده شدن برای لیزر موهای زائد ارائه می دهد. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

دور ماندن از آفتاب. توصیه های پزشک خود را برای اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل و بعد از درمان دنبال کنید. هر زمان که بیرون می روید، از یک ضد آفتاب با طیف وسیع SPF30 استفاده کنید.

روشن کردن پوست شما از هرگونه کرم پوستی بدون آفتاب که پوست شما را تیره می کند خودداری کنید. اگر اخیراً برنزه شده یا پوست تیره‌تری دارید، پزشک ممکن است کرم سفیدکننده پوست را نیز تجویز کند.

اجتناب از سایر روش های حذف موهای زائد: کندن، اپیلاسیون و الکترولیز می تواند فولیکول مو را مختل کند و حداقل چهار هفته قبل از درمان باید از انجام آنها خودداری کرد.

پرهیز از داروهای رقیق کننده خون از پزشک خود در مورد مصرف چه داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهابی قبل از انجام عمل بپرسید.
ناحیه درمان اصلاح. اصلاح و اصلاح یک روز قبل از لیزر توصیه می شود.

موهای بالای پوست را از بین می برد که می تواند منجر به آسیب پوست سطحی ناشی از موهای سوخته شود، اما ساقه مو را در زیر سطح دست نخورده می گذارد.

 

بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-زیبایی-در-اصفهان
بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-زیبایی-در-اصفهان

 

آنچه می توانید انتظار داشته باشید:

لیزر موهای زائد معمولاً به دو تا شش جلسه درمانی نیاز دارد. فاصله بین درمان ها بسته به محل متفاوت خواهد بود. در مناطقی که مو به سرعت رشد می کند، مانند لب بالا، درمان ممکن است در چهار تا هشت هفته تکرار شود.

در نواحی با رشد کند مو، مانند پشت، درمان ممکن است هر 12 تا 16 هفته انجام شود.

برای هر درمان، از عینک مخصوص برای محافظت از چشمان خود در برابر پرتو لیزر استفاده خواهید کرد. پزشک ممکن است برای کاهش هر گونه ناراحتی در طول درمان، از یک بی حس کننده موضعی روی پوست شما استفاده کند.


جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران اصفهان اینجا را کلیک کنید.


در طول روش

پزشک یک دستگاه لیزر دستی را به پوست شما فشار می دهد. بسته به نوع لیزر، ممکن است از یک دستگاه خنک کننده در نوک دستگاه یا یک ژل خنک برای محافظت از پوست و کاهش خطر عوارض جانبی استفاده شود.

هنگامی که پزشک لیزر را فعال می کند، اشعه لیزر از طریق پوست شما به فولیکول های مو منتقل می شود. گرمای شدید پرتو لیزر به فولیکول‌های مو آسیب می‌رساند که از رشد مو جلوگیری می‌کند. ممکن است احساس ناراحتی کنید، مانند سوزن سوزن گرم، و احتمالاً از دستگاه خنک کننده یا ژل احساس سرما خواهید کرد.

درمان یک ناحیه کوچک، مانند لب بالایی، ممکن است تنها چند دقیقه طول بکشد. درمان یک ناحیه بزرگتر، مانند پشت، ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد.

بعد از عمل

ممکن است در چند ساعت اول پس از لیزر موهای زائد متوجه قرمزی و تورم شوید.

برای کاهش هر گونه ناراحتی، یخ را روی ناحیه تحت درمان قرار دهید. اگر بلافاصله پس از لیزر موهای زائد دچار واکنش پوستی شدید، پزشک ممکن است از کرم استروئیدی روی ناحیه آسیب دیده استفاده کند.

پس از لیزر موهای زائد و بین درمان های برنامه ریزی شده، از نور خورشید دوری کنید و به مدت شش هفته یا طبق دستور پزشک از تخت برنزه استفاده نکنید. روزانه از یک ضد آفتاب با طیف وسیع SPF30 استفاده کنید.

کلینیک باران اصفهان ، بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در زمینه های مختلف تخصص فراوان داشته و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

 

بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-زیبایی-در-اصفهان
بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-زیبایی-در-اصفهان

نتایج

موها فوراً نمی ریزند، اما در طی چند روز تا چند هفته می ریزند. این ممکن است شبیه رشد مداوم مو باشد. درمان‌های مکرر معمولاً ضروری هستند زیرا رشد و ریزش مو به طور طبیعی در یک چرخه اتفاق می‌افتد و لیزر درمانی با فولیکول‌های مو در مرحله رشد جدید بهترین کار را دارد.

نتایج به طور قابل توجهی متفاوت است و پیش بینی آن دشوار است. اکثر مردم حذف موهای زائد را تجربه می کنند که چندین ماه طول می کشد و ممکن است سال ها طول بکشد. اما لیزر موهای زائد حذف دائمی موهای زائد را تضمین نمی کند. زمانی که موها دوباره رشد می کنند، معمولا رنگ آنها ظریف تر و روشن تر است.

ممکن است برای کاهش طولانی مدت موهای زائد به لیزرهای نگهدارنده نیاز داشته باشید.

لیزر خانگی چطور؟

لیزرهای قابل استفاده در منزل برای رفع موهای زائد موجود است. این دستگاه ها ممکن است باعث کاهش متوسط مو شوند. اما هیچ مطالعه بزرگی برای مقایسه میزان موثر بودن این دستگاه ها با لیزر موهای زائد انجام شده در مطب وجود ندارد.

علاوه بر این، سازمان غذا و داروی ایالات متحده این دستگاه‌های لیزر موهای زائد خانگی را لوازم آرایشی و بهداشتی می‌داند، نه پزشکی، به این معنی که آنها به اندازه سایر دستگاه‌های پزشکی مورد بررسی قرار نمی‌گیرند.

در حال حاضر، مطالعات طولانی مدت و بزرگی در مورد میزان ایمن و موثر بودن ماشین‌های خانگی انجام نشده است.

اگر تصمیم به استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد خانگی دارید، دستورالعمل‌های همراه دستگاه را برای کمک به کاهش خطر آسیب، به‌ویژه آسیب‌های چشمی، دنبال کنید.


اینستاگرام کلینیک پوست و موی باران در اصفهان