تزریق بوتاکس بی خطر است. بهترین کلینیک پوست و مو در اصفهان

بهترین کلینیک پوست و مو در اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان

تزریق بوتاکس بی خطر است. بهترین کلینیک پوست و مو در اصفهان

بهترین کلینیک پوست و مو در اصفهان

 

تزریق بوتاکس معمولاً زمانی بی خطر است که تحت مراقبت یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مجاز و ماهر هستید. این روش می تواند منجر به نتایج ناخواسته شود یا حتی اگر اشتباه انجام شود باعث آسیب شود.

عوارض جانبی احتمالی و نتایج ناخواسته عبارتند از:

  • درد، تورم یا کبودی در محل تزریق.
  • سردرد یا علائم شبیه آنفولانزا.
  • افتادگی پلک یا ابروهای کج.
  • لبخند کج یا آب دهان.
  • اشک یا خشکی چشم.
  • عفونت در محل تزریق.

به ندرت، دارو ممکن است به نقاطی از بدن که قرار نیست برود پخش شود. در آنجا می تواند علائم ایجاد کند. اگر ساعت ها یا هفته ها پس از انجام هر یک از علائم زیر را داشتید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

ضعف عضلانی.
مشکلات بینایی
مشکل در صحبت کردن یا بلعیدن.
مشکلات تنفسی.
واکنش آلرژیک.
از دست دادن کنترل مثانه.

به عنوان یک قاعده، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بوتاکس را در صورت بارداری یا شیردهی توصیه نمی کنند.

بهترین کلینیک پوست و مو در اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان
بهترین کلینیک پوست و مو در اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود را با دقت انتخاب کنید:

بوتاکس یک داروی تجویزی است و فقط باید تحت نظر یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مجاز و ماهر استفاده شود. با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد اینکه آیا این روش با نیازهای شما مطابقت دارد یا خیر صحبت کنید.

برای یافتن یک متخصص در زمینه تزریق بوتاکس، از ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود درخواست معرفی کنید.

طرز تهیه

اینکه کدام نوع تزریق بوتولینوم برای شما مناسب است به نیاز و شرایط شما بستگی دارد. با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد بهترین درمان برای شما صحبت کنید.

اگر در چهار ماه گذشته هر نوع تزریق بوتاکس را انجام داده اید، به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون به پزشک خود اطلاع دهید. ممکن است لازم باشد چند روز قبل از تزریق، مصرف آنها را متوقف کنید تا خطر خونریزی یا کبودی کاهش یابد. در اسرع وقت با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی که این داروها را تجویز می کند صحبت کنید.

بهترین کلینیک پوست و مو در اصفهان اینجاست.

 

آنچه می توانید انتظار داشته باشید:

قبل از عمل

اکثر افراد در طول عمل درد زیادی احساس نمی کنند. اما ممکن است بخواهید از قبل پوست خود را بی حس کنید، به خصوص اگر کف دست یا پاهای شما برای تعریق شدید درمان می شوند.

ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما ممکن است از یک یا چند روش زیر برای بی‌حس کردن ناحیه استفاده کند: استفاده از بی‌حسی روی پوست، یخ و ماساژ. روش ماساژ نیز بی حسی ارتعاشی نامیده می شود.

در طول روش

تزریق بوتاکس معمولا در مطب انجام می شود. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما از یک سوزن نازک برای تزریق مقادیر کمی سم بوتولینوم به پوست یا عضلات شما استفاده می کند. تعداد واکسن های مورد نیاز به اندازه ناحیه درمان و موارد دیگر بستگی دارد. گاهی اوقات از سونوگرافی برای هدایت سوزن به نقطه مناسب استفاده می شود.

بهترین کلینیک پوست و مو در اصفهان را با بهترین پزشکان تجربه کنید.

 بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان
بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان

سم بوتولینوم به دو شکل موجود است:

نوع A. نوع A عمدتا برای درمان چین و چروک صورت استفاده می شود. محصولات نوع A عبارتند از onabotulinumtoxinA (بوتاکس)، abobotulinumtoxinA (Dysport)، incobotulinumtoxinA (Xeomin)، daxibotulinumtoxinA (Daxxify) و PrabotulinumtoxinA (Jeuveau).
نوع B. نوع B اغلب اولین انتخاب برای درمان اسپاسم گردن است. به عنوان ریمابوتولینومتوکسینB (Myobloc) فروخته می شود.

بعد از عمل

به مدت 24 ساعت نواحی تحت درمان را مالش یا ماساژ ندهید. و 2 تا 4 ساعت پس از تزریق واکسن دراز نکشید. پیروی از این توصیه به جلوگیری از انتشار سم به ناحیه‌ای که نیازی به آن نیست کمک می‌کند. احتمالاً می توانید بلافاصله پس از انجام عمل به فعالیت های معمول خود بازگردید – با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید.

نتایج

تزریق بوتاکس معمولاً 1 تا 3 روز پس از درمان شروع به کار می کند، اگرچه ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد تا نتایج کامل را مشاهده کنید. همه افراد نتایج قابل مشاهده یا تسکین علائم را ندارند.

بسته به مشکلی که درمان می شود، اثر ممکن است 3 تا 4 ماه باقی بماند. برای حفظ اثر، احتمالاً به تزریق‌های پی‌گیری منظم با فاصله حداقل سه ماه نیاز خواهید داشت.

برای رزرو نوبت با کلینیک باران اصفهان تماس بگیرید.

 

برای عضویت در اینستاگرام کلینیک باران اصفهان  کلیکی کنید.