بوتاکس چگونه کار می کند؟

بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-باران-اصفهان

بوتاکس چگونه کار می کند؟

بوتاکس صورت

بوتاکس به طور موقت سیگنال های شیمیایی اعصابی که غدد عرق را تحریک می کنند مسدود می کند. هنگامی که غدد عرق سیگنال های شیمیایی دریافت نمی کنند، تعریق شدید کاهش می یابد.

عرق کجا می رود؟

عرق به هیچ جا نمی رود یا پشتیبان نمی گیرد زیرا به سادگی در نواحی تحت درمان با بوتاکس تولید نمی شود. تولید عرق در جاهای دیگر ادامه خواهد یافت.

ماهیچه های فک (برای دستیابی به صورت قلبی شکل)

بوتاکس در عضلات فک یک راه ساده و آسان برای دستیابی به فک گردتر است. این یک درمان رایج در مطب ما است، زیرا برخی از زنان عضله فک غالب تری دارند. پس از چند بار تزریق به عضله ماستر، این ناحیه شل می‌شود تا خط فک صاف‌تری به نظر برسد. بوتاکس در این ناحیه نیز می تواند به فشردن و ساییدن دندان کمک کند.

این به سادگی با شل کردن عضله ماستر مسئول فشار دادن و ساییدن با چند تزریق بوتاکس یا دیسپورت به دست می آید.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-باران-اصفهان
بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-باران-اصفهان

چه کسانی برای درمان بوتاکس مناسب هستند؟

درمان بوتاکس برای اکثر افراد مناسب است.

نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است، بنابراین یک پزشک باید به خوبی از تاریخچه پزشکی بیمار و همچنین وضعیت سلامت فعلی او مطلع باشد.

تزریق بوتاکس برای افرادی که مشکلات سیستم عصبی، اختلالات عضلانی، مادران شیرده یا زنانی که به زودی باردار می شوند توصیه نمی شود.

همچنین سن یک عامل تعیین کننده در واجد شرایط بودن یا نبودن تزریق بوتاکس است.

بیمارانی که در سنین 18 تا 50 سالگی آسیب نور خورشید به پوست خود ندارند، می توانند کاندیدای ایده آل برای تزریق بوتاکس در نظر گرفته شوند.

آنچه باید در مورد بوتاکس بدانید؟

از آنجایی که مردم در مورد قدرت بوتاکس شنیده اند، انتظارات غیرواقعی نسبت به نتایج آن دارند.

نتایج بوتاکس معجزه آسا نخواهد بود، زیرا تزریق نمی تواند روی صورت معجزه کند. با این حال، بوتاکس می تواند ویژگی ها را بهبود بخشد و به طور لحظه ای از پیری جلوگیری کند.

از نظر پزشکی، تزریق بوتاکس برای درمان شرایطی مانند ناهماهنگی چشم ها، اختلالات عصبی و همچنین اسپاسم های صورت که می تواند در نتیجه ناهنجاری انقباض عضلانی باشد، استفاده می شود.

در روش‌های زیبایی، از تزریق بوتاکس برای صاف کردن خطوط اخم و جلوگیری از علائم پیری با فلج کردن یا تضعیف ماهیچه‌هایی که باعث ایجاد چین و چروک در پوست می‌شوند، استفاده می‌شود.

نتایج بوتاکس می‌تواند تا شش ماه دوام داشته باشد و برای حفظ نتایج باید در طول زمان تکرار شود.

اینستاگرام کلینیک باران اصفهان

بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-باران-اصفهان
بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-باران-اصفهان

در طول درمان بوتاکس چه اتفاقی می افتد؟

تزریق بوتاکس ریز مستقیماً به پوست و ماهیچه های صورت تزریق می شود. این عمل کمتر از یک ساعت طول می کشد و نیازی به بیهوشی نیست. بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان

تزریق بوتاکس همیشه با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف انجام می شود و ناراحتی بسیار کم یا اصلاً وجود ندارد.

بوتاکس حدود یک هفته طول می کشد تا اثرات کامل خود را نشان دهد و به بیمار توصیه می شود قبل و بعد از درمان حداقل یک هفته از مصرف الکل خودداری کند.

استفاده از داروهای ضد التهاب و آسپرین تقریباً دو هفته قبل از شروع درمان ممنوع است تا کبودی کاهش یابد.

تزریق بوتاکس به داخل عضله مانع از ترشح استیلوکولین شده و از انقباضات عضلانی در ناحیه جلوگیری می کند. انتهای عصب ها بسته می شوند و ماهیچه ها فلج یا ضعیف می شوند به طوری که با گذشت زمان پیر نمی شوند و شکل آنها تغییر نمی کند.

روند بهبودی یک هفته است و پس از آن عضله به مدت چهار ماه یا بیشتر آرام و صاف می شود و پس از آن حالت و قدرت اولیه خود را به دست می آورد.

وقتی بوتاکس از بین می‌رود، خطوطی بر جای می‌گذارد که به شدت خطوط اولیه قبل از درمان نیستند. با تکرار درمان‌های بوتاکس، نتایج طولانی‌تر باقی می‌مانند.