بوکال فت

بوکال فت

عمل بوکال فت یا تخلیه چربی بوکال چیست؟

بوکال فت

این روزها با توجه به افزایش عمل های زیبایی و بالا رفتن توقعات اشخاص از صورت خود موجب شده است روش های زیادی جهت تغییر اعضای صورت و شاید بتوان گفت تغییرات منحصربه فرد در شکل و فرم صورت به وجود آمده است ، یکی از این مواردی که این روزها بسیار محبوب و پر طرفدار شده است انجام عمل بوکال فت یا تخلیه چربی بوکال است.

همانطور که می دانید در گذشته افراد بیشتر دوست داشتند که صورت گرد و پر داشته باشند اما این روزها سلیقه ها متفاوت شده است و بیشتر صورت هایی را می پسندند که دارای خط گونه فرو رفته، گونه های برجسته و فک زاویه دار هستند و همین امر سبب شده است که بیشتر اشخاص مخصوصا جوانترها به فکر انجام عمل بوکال فت باشند تا صورتی زاویه دار داشته باشند.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

بوکال فت چیست؟

در واقع عمل بوکال فت به بافت چربی که در زیر گونه قرار دارد گفته می شود که موجب می شود صورت شخص گرد تر دیده شود، داشتن صورتی پر و گرد برای کودکان بسیار شیرین و زیبا است اما متاسفانه بزرگ ترها علاقه ای به داشتن صورت گرد و تپل ندارند و بیشتر علاقه دارند صورتی لاغر و زاویه دار داشته باشند به گونه ای که گونه ها و فک آن ها به خوبی مشخص باشد.

هدف از بوکال فت ( تخلیه چربی بوکال ) برداشت بافت چربی موجود در گونه و صورت است که موجب می شود گونه برجسته تر و زاویه فک کاملا مشخص شود، در واقع می توان گفت تمام این تغییرات در صورت پس از عمل به دلیل گود شدن لپ به وجود می آید که بسیار محبوب و قابل پسند است.

بوکال فت یا تخلیه چربی بوکال به چه کسانی توصیه می شود؟

بیشترین افرادی که کاندید های مناسب برای عمل بوکال فت هستند شامل:

افرادی که وزن آن ها ثابت است و هیچ گونه مریضی خاصی ندارند.

افرادی که دارای صورت گرد و گونه های تپل هستند.

افرادی که از هیچ گونه دخانیاتی چون سیگار و قلیان استفاده نمی کنند.

چه عواملی باعث به وجود آمدن چربی در بخش گونه می شود؟

دلایل و عوامل زیادی موجب تجمع چربی در صورت و دیگر اندام های بدن می شود که در این قسمت از مقاله برخی از این موارد را شرح خواهیم داد:

کم آبی در بدن:

همانطور که می دانید کم آب بودن بدن موجب ایجاد برخی مشکلات و عوارض می شود که می توان گفت یکی از این موارد تجمع چربی در گونه و برخی اندام های دیگر است که به خاطر انتقال پایین حجم مواد معدنی و آب، بدن جهت ایجاد تعادل در اندام ها تلاش می کند شرایط را کمی بهتر کند و این تلاش موجب افزایش حجم گونه دیگر قسمت های بدن می شود.

نداشتن رژیم مناسب:

چنانچه شخص بدون اجرا و رعایت برنامه غذایی خاصی چاق شود مطمعنا صورت او نیز چاقی می شود،  رعایت نکات لازم و داشتن اصول غذایی و همچنین خوردن برخی ویتامین ها و موارد مورد نیاز بدن می تواند نقش مهم و کاربردی را در تنظیم اندام ها داشته باشد.

بوکال فت
بوکال فت

مصرف زیاد حد الکل:

استفاده بیش از حد الکل همچون مصرف دیگر نوشیدنی ها مانند قهوه و چای نیز موجب کم کردن آب بدن و در نتیجه موجب ایجاد پف در صورت و سایر بخش های بدن می گردد.

داشتن برخی بیماری خاص:

مبتلا بودن به بعضی از بیماری نیز همچون بیماری های کلیه، کم کار بودن تیروئید و همینطور داشتن عفونت سینوسی باعث می شود بافت های چربی موجود در صورت افزایش یافته و در نتیجه صورت و سایر قسمت های بدن چاق تر شود.

آیا می توان بدون انجام بوکال فت چربی گونه ها و صورت را کاهش داد؟

در جواب این سوال باید گفت خیر، هیچ روش و برنامه ورزشی که بتوان از آن طریق فقط چربی های موجود در گونه را بدون اینکه دیگر اعضای بدن تغییری کنند یا کاهش حجمی داشته باشند را حذف کرد امکان ندارد و حتی ممکن است با انجام ورزش های سخت پوست صورت شما و حتی گردن حالتی شل و افتاده به خود بگیرد که این تغییر بسیار نازیبا و ناخوشایند خواهد بود به همین دلیل بهترین گزینه انجام عمل بوکال فت یا تخلیه چربی بوکال توسط یک جراح متخصص و با تجربه عمل زیبایی است.

2 نکته مهم در خصوص تخلیه بوکال فت که باید بدانید

یکی از مهم ترین نکاتی که می بایست در خصوص بوکال فت بدانید مناسب نبودن آن برای افراد لاغر است، همانطور که گفته شد این عمل فقط برای افرادی مناسب است که صورت چاق و گردی دارند و هرزگ به افرادی که دارای صورت لاغر هستند توصیه نمی شود.

دومین نکته مهم انتخاب بهترین دکتر جراح و متخصص زیبایی است که بتواند به خوبی و بدون ایجاد هر آسیبی به بافت های عصبی یا عضلانی موجود در صورت بافت چربی گونه را به خوبی و به صورت برابر در هر دو طرف صورت بردارد.

عمل بوکال فت چه مدت طول می کشد؟

به دلیل سرپایی بودن این عمل مدت زمان زیادی لازم ندارد و تنها در 30 دقیقه این عمل به پایان می رسد.

مراقبت های قبل از انجام عمل بوکال فت صورت

برای انجام هر نوع عملی از جمله عمل های زیبایی نیاز به انجام برخی نکات لازم در خصوص مراقبت های پیش از بوکال فت است که می بایست توسط  بهترین جراح بوکال فت در اختیار شما قرار گیرد، ناگفته نماند که پیش از مشخص شدن روز عمل پزشک متخصص می بایست یک جلسه برای تعیین مقدار تخلیه چربی و زاویه دادن به صورت و برجسته کردن گونه در نظر بگیرد، در این جلسه می بایست با توجه به آزمایش ها و عکس های گرفته شده از صورت که از پیش انجام شده است با مشورت شخص نحوه عمل و مقدار چربی جهت برداشت مشخص شود.

پس از مشخص کردن موارد ذکر شده در بالا دکتر لیستی از نکات مهم و مراقبت های لازم جهت انجام عمل را باید به شخص بدهد، که این نکات شامل:

48 ساعت پیش از عمل از خوردن هر نوع داروی حساسیت زایی خودداری کنید.

در صورت انجام عمل به صورت موضعی تا حد امکان 12 ساعت پیش از عمل از خوردن آب و غذا خودداری کنید.

در صورت انجام عمل به صورت بی هوشی توصیه می شود 24 ساعت قبل عمل از خوردن هر چیزی خودداری نمایید.

تا 48 ساعت پیش از عمل از کشیدن هر نوع دخانیات خودداری کنید.

از خوردن هر نوع داروی التهاب آور، آسپرین و … که موجب رقیق شدن خون می گردد نیز خودداری نمایید.

عمل بوکال فت عمل بوکال فت چگونه انجام می شود؟

همانطور که می دانید انجام هر عملی نیاز به انجام برخی مراقبت های اولیه است که در بالا تمام نکات مورد نیاز در این خصوص را برای شما شرح دادیم، پس از انجام تمامی مراحل پیش از عمل دکتر مربوطه می بایست با توجه به نوع آزمایش ها و نوع عملی که از قبل و با مشورت با فرد انجام شده است و همینطور با در نظر گرفتن فرم صورت و مقدار تخلیه چربی لازم عمل را انجام دهد.

به طور معمول عمل بوکال به دو صورت بی حسی موضعی و بیهوشی کامل انجام می شود که در اکثر موارد فقط از بی حسی موضعی استفاده می شود، در ادامه نحوه انجام این عمل را برای شما شرح خواهیم داد:

اولین قدم در انجام عمل بوکال تزریق یک آرام بخش جهت کم کردن استرس شخص و سپس بی حس کردن محل عمل است. به طور معمول و در بیشتر موارد بی حسی به صورت موضعی انجام می شود و این روش به معنی داشتن یک عمل سرپایی و بدون درد است.

پس از بی حس کردن موضع مورد نظر دکتر متخصص برشی در بخش داخلی دهان ایجاد می کند و سپس از طریق همان شکاف بافت های چربی موجود در قسمت گونه را که به دیواره داخلی چسبیده است جدا می نماید.

لازم به ذکر است که شکاف ایجاد شده در داخل دهان با توجه به اندازه و فرم صورت ایجاد می شود و این مقدار ممکن است از 2 الی 5 cm متغیر باشد، این برش در بخش اصلی عضله صورت یعنی گونه ایجاد می گردد.

تخلیه چربی بوکال به این صورت انجام می شود که پس از برش به بخش بیرونی دهان فشار وارد می شود تا بافت چربی کاملا مشخص شود و پس از آن با کمک برخی تجهیزات خاص پزشکی چربی ها تخلیه می شود.

پس از تخلیه مقدار چربی لازم می بایست قسمت برش زده بخیه شود.

لازم به ذکر است که چربی بوکال یا BFP یک ساختار فوق العاده و خاص است که به نسبت سایر چربی های موجود در صورت قرار دارد ، چنانچه این عمل توسط پزشک متخصص و به صورت اصولی برداشته نشود امکان دارد تاثیری برعکس به آنچه تصور شماست داشته باشد و به دلیل حساسیت این موضوع توصیه می شود برای این کار حتما بهترین جراح بوکال فت در اصفهان را انتخاب کنید.

مراقبت های بعد از عمل بوکال فت

نتیجه عمل بوکال فت به دو مورد بستگی دارد، اول کار پزشک و تجربه او در انجام عمل، دوم مراقبت های لازمه پس از انجام عمل بوکال فت یا تخلیه چربی بوکال، در انجام هر عمل زیبایی نکاتی وجود دارد که همچون پیش از عمل لازم است که رعایت شوند، در زیر به بخشی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

همانطور که گفته شد به دلیل سرپایی بودن عمل نیازی به بستری شدن نیست اما نیاز است که حتما به مدت چند روز در منزل استراحت داشته باشید.

در صورت داشتن درد با تجویز پزشک می توانید از قرص های مسکن و ضد درد استفاده کنید.

از خوردن هر نوع مشروبات و مایعات الکلی به شدت پرهیز نمایید.

به مدت 10 الی 14 روز از نگه داشتن سر به سمت پایین خودداری کنید.

چنانچه نکات مراقبت را به خوبی رعایت کنید بدون ایجاد هر گونه عفونت و خونریزی پس از گذشت یک الی دو هفته جای بخیه کاملا خوب می شود، اما چنانچه محل بخیه با خونریزی همراه بود اصلا نگران نباشید و سعی کنید موارد را با پزشک خود در جریان بزارید.

حداقل تا یک هفته سعی کنید از خوردن غذاهای سفت خودداری کنید.

جهت شستشوی دهان خود و برای پیشگیری از عفونت دهانی سعی کنید حتما از دهانشویه استفاده نمایید.

از کشیدن هر نوع دخانیات تا دو هفته بعد از عمل خودداری نمایید، حداقل تا هنگام ترمیم کامل بخیه.

از لمس کردن محل زخم و بخیه با دست و زبان خودداری کنید.

تا زمانی که محل زخم و بخیه کاملا خوب نشده است از انجام هر نوع فعالیت سخت و ورزش سختی همچون فوتبال، والیبال، بسکتبال و سایر ورزش هایی که ممکن است به صورت ضربه ای وارد شود خودداری نمایید.

و نکته اخر زمان گرفتن نتیجه است که می بایست حداقل 14 الی 21 روز صبر کنید، زیرا سریعا به نتیجه نخواهید رسید پس سعی کنید صبور باشید.

جهت گرفتن فرم و حالت لازم صورت بعد از عمل نیاز به استفاده از گن های بخصوص است که می بایست شخص به مدت 30 روز استفاده نماید، در استفاده از این گن ها دقت لازم را داشته باشید و به دستورات پزشک دقت نمایید.

بوکال فت
بوکال فت

نکات مهم جهت سرعت دادن به ترمیم بخیه بعد از عمل بوکال فت

استراحت مطلق به مدت 48 الی 72 ساعت

بالا نگه داشتن سر تا زمانی که برش های ایجاد شده و بخیه به صورت کامل ترمیم شود.

جلوگیری از ایجاد هر گونه فشاری بر روی موضع عمل شده

مزایا جراحی بوکال فت چیست؟

علاوه بر افرادی که این روزها تحت تاثیر مواردی چون مد و تغییر چهره تصمیم به انجام جراحی بوکال فت هستند، هدف دیگر افراد از عمل بوکال فت یا تخلیه چربی بوکال کاملا مشخص است که می توان در این مورد به گزینه های زیر اشاره کرد:

برجسته تر کردن و مشخص کردن گونه ها

بهبود یافتن خط های گونه و فک

جوانسازی صورت و همینطور ایجاد تقویت در صورت و بالا رفتن اعتماد به نفس.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

عوارض بوکال فت چیست؟

هر عمل زیبایی ممکن است برخی عوارض طبیعی را به همراه داشته باشد که در ادامه سعی داریم به صورت کلی تمام عوارض بوکال فت را برای شما عزیزان شرح دهیم تا بیشتر با این عمل و مزایا و عوارض آن آشنا شوید اما می بایست بدانید که برخی از این موارد همچون ایجاد درد و التهاب در ناحیه عمل کاملا طبیعی هستند و پس از گذشت مدت زمانی و با رعایت نکات و مراقبت های لازم کاملا از بین می رود.

اما چنانچه به نکات توصیه شده توسط پزشک و نکات مهم در خصوص مراقبت های قبل و بعد از عمل را رعایت نکنید ممکن است برخی عوارض ناخوشایند را در پیش داشته باشد که ممکن است نیاز به انجام عمل مجدد و یا انجام برخی عمل های زیبایی ترکیبی داشته باشد، این موارد عبارتند از:

عفونت: این مورد ممکن است جهت رعایت نکردن نکاتی چون شستشوی مرتب دهان و استفاده از دخانیات و موارد الکلی به وجود آید.

خونریزی: خونریزی بر اثر خوردن غذاهای سفت، انجام فعالیت های سخت و ضربه به محل عمل ایجاد می شود.

درد مداوم: این مورد نیز بر اثر رعایت نکردن نکات قبل و بعد از عمل ایجاد می شود و باید با تجویز پزشک جهت تسکین درد از قرص های مسکن استفاده شود.

نامتقارن بودن گونه ها: این مورد نیز ممکن است به دو دلیل ایجاد شود، اول دستکاری محل عمل و رعایت نکردن نکات مهم نگهداری و دوم بی تجربه بودن دکتر جراح

افتادگی گونه ها: شل شدن گونه نیز همچون سایر موارد ممکن است به دو دلیل دعایت نکردن نکات نگهداری و انجام فعالیت های سخت ایجاد شود و یا ممکن است به دلیل بالا رفتن سن ایجاد شود.

آسیب رسیدن به ماهیچه های موجود در صورت: این مورد تنها به دلیل بی تجربه بودن و نداشتن تخصص دکتر جراح به وجود می آید.

علاوه بر دو مورد ذکر شده در بالا چنانچه با برخی موارد چون تنگی نفس، احساس درد در قفسه سینه و بالا رفتن ضربان قلب مواجه شدید حتما به پزشک جراح خود مراجعه نمایید و مشکلات خود را گزارش دهید.

عوارض بعدی که ممکن است بعد از گذشت مدت زمانی و به مرور زمان به دلیل عمل بوکال فت به جود آید تسریع روند پیری است که می توان با مراجعه به یک دکتر متخصص و با تجربه با استفاده از جراحی پلاستیک رفع گردد.

قیمت عمل بوکال فت

قیمت عمل بوکال فت یا همان تخلیه چربی بوکال بستگی به موارد زیادی از قبیل:

نوع بی هوشی یعنی نوع عمل اینکه از طریق بی حسی موضعی انجام شود یا بی هوشی اولین موردی است که در قیمت عمل تاثیر می گذارد.

شرایط جسمی شخص بیمار یعنی میزان چربی و اندازه گونه هر بیمار دومین مورد تاثیر گذار در قیمت عمل بوکال فت است.

تجربه، مهارت و تخصص پزشک جراح مورد بعدی است که در قیمت عمل بسیار تاثیر گذار است و می توان گفت هر مقدار پزشک جراح دارای تخصص و تجربه بیشتری در خصوص عمل جراحی زیبایی و تخلیه چربی بوکال داشته باشد قیمت آن نیز به مراتب بیشتر خواهد بود.

همینطور نیاز داشتن به عمل های ترکیبی دیگر همچون لیفت برای پیشگیری از افتادگی گونه و یا تزریق فیلر جهت حجم دادن به گونه نیز موارد بعدی است که می تواند در قیمت گذاری عمل بوکال فت بسیار تاثیر داشته باشد.

و مورد آخری که می توان گفت می تواند در قیمت های انجام عمل بوکال موثر باشد محل کلینیک و مطب جراح متخصص است.

آیا جراحی بوکال فت برگشت پذیر است؟

با توجه به آمارهای به دست آمده از انجام این عمل لازم است بگوییم که مقدار مصرف چربی در مدت زمان بعد از عمل می تواند بسیار تاثیر گذار باشد اما آمار گرفته شده به مقدار بسیار زیادی نشان می دهد که تمامی افرادی که این عمل را انجام داده اند رضایت بالایی داشته اند و مقدار برگشت چربی در گونه بسیار پایین بوده است.

آیا عمل بوکال فت یا کاهش چربی بوکال با هم تفاوت دارند؟

در جواب این سوال باید گفت که خیر هیچ تفاوتی ندارند فقط در عمل تخلیه چربی موجود در گونه کاملا خارج می شود و در عمل کاهش چربی فقط بخش کم و مشخصی از چربی برداشته می شود و این کار بیشتر جهت تعادل بخشیدن و کمی تغییر در صورت جهت جوانسازی انجام می گردد و برای هر دو عمل فقط از یک روش استفاده می شود و آن ایجاد برش در بخش داخلی دهان است.

بهترین جراح بوکال فت در اصفهان

همانطور که گفته شد صورت دارای عصب ها و عضله های بسیار زیاد و حساسی است که در صورت نداشتن مهارت و یا تجربه در زمان عمل جراحی زیبایی می تواند آسیبی جدی به عضله ها و عصب برساند به گونه ای که به راحتی قابل ترمیم و بازگشت به حالت طبیعی را نداشته باشد به همین دلیل پیدا کردن بهترین جراح بوکال فت مهم ترین گزینه ای است که می بایست قبل از هر اقدامی انجام دهید، از جمله مواردی که می بایست برای پیدا کردن بهترین جراح بوکال فت در اصفهان در نظر گرفت عبارتند از:

اولین نکته انتخاب جراح متخصصی است که در زمینه های جراحی زیبایی فک و صورت تخصص لازم و تجربه بالایی داشته باشد.

دومین نکته تحقیق و پرس و جو از مراجعان و بیماران قبلی جراح است، زیرا برخی از جراحان با وجود تخصص تجربه کافی را در این زمینه ندارند پس حتما از سایر بیماران جهت نحوه کار و رضایت آن ها پرس و جو کنید.

سومین نکته محل کلینیک و تجهیزات و دستگاه های موجود در کلینیک است، که می تواند تاثیر بسیار زیادی در انتخاب شما داشته باشد، زیرا در بیشتر موارد انجام عمل های سرپایی چون عمل بوکال فت در کلینیک ها و مطب جراح انجام می گردد و داشتن نظافت و بهداش

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی باران ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت کنید و همچنین از قیمت ها مطلع شوید.

جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران و اطلاع از آدرس و شماره تماس کلیک کنید.