آیا بوتاکس برای درمان چروک پای کلاغی موثر است؟

بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-زیبایی-در-اصفهان

آیا بوتاکس برای درمان چروک پای کلاغی موثر است؟

تزریق بوتاکس

 

تزریق بوتاکس یکی از رایج ترین روش های سرپایی برای پای کلاغی است. این چین و چروک‌های صورت، شکل‌های بادبزنی هستند که در نزدیکی گوشه‌های بیرونی چشم ایجاد می‌شوند. درمان آنها با استفاده از روش های خانگی می تواند چالش برانگیز باشد.

علیرغم اثربخشی درمان های بوتاکس، اطلاعات زیادی وجود دارد که باید قبل از انتخاب این تزریق ها در نظر بگیرید. هزینه، فرکانس و عوامل خطر تنها برخی از نگرانی هایی هستند که ممکن است بخواهید درباره آنها فکر کنید.

بوتاکس چگونه کار می کند؟

بوتاکس یک درمان آرامش بخش عضلات است. برای اهداف مختلف پزشکی از جمله لرزش چشم و تعریق بیش از حد استفاده می شود. این تزریق‌ها با متوقف کردن سیگنال‌های عصبی از رسیدن به ماهیچه‌ها عمل می‌کنند تا اغلب منقبض نشوند.

طبق گفته کلینیک مایو، بوتاکس آرایشی برای چین و چروک، رایج ترین استفاده از این محصول است. هنگامی که از این تزریق برای پای کلاغی استفاده می کنید، ماهیچه های اطراف گوشه چشم شما را شل می کند، بنابراین پوست شما صاف می شود. این اثرات ممکن است به خصوص در هنگام خنده قابل توجه باشد.


⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان را از اینجا بشناسید.


بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-زیبایی-در-اصفهان
بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-زیبایی-در-اصفهان

 

وقتی آن را انجام دادید چه انتظاری دارید؟

بوتاکس لوازم آرایشی مستقیماً با سوزن های ظریف در اطراف پای کلاغ شما تزریق می شود. حتی اگر واکسن ها را به خوبی تحمل کنید، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما احتمالاً یک بی حس کننده موضعی مانند یخ را توصیه می کند تا ابتدا ناحیه را بی حس کند.

هنگامی که پوست اطراف چشم شما بی حس شد، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما فرآیند تزریق را آغاز می کند. از آنجایی که پای کلاغی ناحیه کوچکی از صورت را می پوشاند، خود درمان فقط چند دقیقه طول می کشد.

اگر بخواهید سایر روش های درمانی را با تزریق بوتاکس ترکیب کنید، ممکن است این روش بیشتر طول بکشد. گاهی اوقات از لیزر درمانی همراه با بوتاکس برای پای کلاغی استفاده می شود.

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما تنها به تعداد کمی واحد بوتاکس نیاز دارد. Ethos Spa در مجموع 10 واحد برای چین و چروک چشم تخمین زده است. اینها به نصف تقسیم می شوند، بنابراین شما باید پنج واحد برای هر طرف داشته باشید. Allergan، سازنده بوتاکس آرایشی، 24 واحد را برای درمان بهینه پای کلاغی توصیه می کند.

آیا موثر است؟

طبق گفته کلینیک باران اصفهان ، به طور کلی، حدود سه روز طول می کشد تا تزریق بوتاکس نتایج قابل توجهی در اطراف چشم شما ایجاد کند. ماهیچه های اطراف چشم شما ممکن است پس از چند روز شروع به شل شدن کنند.

نتایج معمولاً سه تا چهار ماه باقی می ماند. برای حفظ صافی اطراف چشم، باید هر چند ماه یکبار برای تزریقات بعدی به پزشک مراجعه کنید.

در مطالعه ای در سال 2016 بر روی 1362 بیمار که از بوتاکس برای خطوط پای کلاغی استفاده کردند، نتایج حداقل چهار ماه دوام داشت.

آنچه شما پرداخت خواهید کرد؟

هنگام در نظر گرفتن بوتاکس برای پای کلاغی، مهم است که برای هزینه های بلندمدت مرتبط با استفاده طولانی مدت آماده شوید. اکثر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بر اساس تعداد واحدهای مورد نیاز، به جای خود ویزیت، از شما هزینه دریافت می کنند.

 

بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-زیبایی-در-اصفهان
بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-زیبایی-در-اصفهان

جدول زمانی بازیابی

زمان بهبودی بوتاکس در مقایسه با سایر روش های زیبایی کوتاه است. اگر عوارض جانبی را در مطب ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تجربه نکنید، می توانید بلافاصله پس از تزریق به خانه بروید.

بازیابی در خانه نیز ساده است. می توانید در همان روز آرایش کنید و صورت خود را بشویید. شما حتی می توانید به سر کار خود نیز برگردید. با این حال، مطمئن شوید که پوست اطراف چشم خود را مالش ندهید. این می تواند باعث دور شدن دارو از پای کلاغ شما شود.

عوارض جانبی بالقوه برای تماشا

برای بسیاری از افراد مبتلا به پنجه کلاغی، بوتاکس به دلیل اثربخشی و زمان بهبودی کوتاه، مناسب‌ترین گزینه به نظر می‌رسد. اگرچه عوارض جانبی هنوز ممکن است. خطرات جدی تر نادر هستند، اما شما هنوز باید از قبل با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد آنها صحبت کنید.

به طور کلی، جراحی پوست عوارض جانبی خفیف تا متوسط را در اکثر افرادی که از بوتاکس برای پای کلاغی استفاده می کنند گزارش می دهد.

هنگامی که مطب ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود را ترک می کنید، ممکن است متوجه کمی قرمزی و تورم در اطراف چشم خود شوید. کبودی های کوچک نیز ممکن است.

چنین اثراتی زمانی رخ می دهد که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما بوتاکس را در عضلات اطراف چشم شما تزریق می کند. شما نباید التهاب گسترده را تجربه کنید.


جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران کلیک کنید.


سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • اشک بیش از حد در چشمان شما
 • خشکی (به خصوص در اطراف محل تزریق)
 • افتادگی پلک
 • ابروهای کج
 • سردرد
اگر هر یک از عوارض نادر اما جدی زیر را تجربه کردید، فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید:
 • ضعف عضلانی که از صورت شما شروع می شود و به بدن شما سرایت می کند.
 • مشکلات کنترل مثانه.
 • مشکل در تنفس.
 • از دست دادن گفتار یا بینایی.
 • مشکلات بلع غذا و نوشیدنی.

هنگامی که بوتاکس را شروع می کنید، مهم است که به آن پایبند باشید تا حداکثر نتیجه را دریافت کنید.

انواع دیگری از داروهای موجود هستند که اثرات مشابهی دارند، مانند Myobloc، Dysport و Xeomin. با این حال، این داروها را نمی توان به جای یکدیگر استفاده کرد زیرا همه آنها از نظر قدرت و دوز کمی متفاوت هستند.

گزینه های دیگر برای پای کلاغی:

مهم است که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد تمام جوانب مثبت و منفی بوتاکس آرایشی صحبت کنید. همچنین می توانید در مورد درمان های جایگزین برای پای کلاغی صحبت کنید، مانند:

 • لایه برداری شیمیایی
 • درم ابریژن
 • پرکننده های پوستی، مانند Juvederm
 • درمان های لیزری
 • رتینوئیدهای تجویزی

در صورت استفاده مداوم، بوتاکس ممکن است یک درمان موثر برای پای کلاغی باشد. با این حال، این روش بر اساس سابقه سلامت برای همه مناسب نیست. اگر در حال حاضر از داروها یا مکمل های گیاهی استفاده می کنید، به پزشک خود اطلاع دهید.

آنها ممکن است از شما بخواهند که آنها را به طور موقت قبل از عمل قطع کنید تا خطر عوارض جانبی شما کاهش یابد.


اینستاگرام کلینیک پوست و موی اصفهان