تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن جقدر در زیبایی واژن موثر است؟

تزریق چربی به واژن

ناحیه تناسلی، جز نواحی است که برای زیبایی آن می توان به طرق مختلف با توجه به شرایط فرد جراحی های زیبایی را انجام داد.

ناحیه خارجی تناسلی از چند بخش تشکیل شده است که یکی از این قسمت ها لابیاماژور می باشد، لابیاماژورها قسمتی است که محل رویش موهای زائد است که احتمال دارد بر اثر عوامل مختلف بافت حمایتی و چربی زیر آن را از دست بدهد و آویزان و شل شود. همچنین علاوه بر بافت چربی زیر، پوست روی آن خاصیت قوام خود را از دست بدهد.

عوامل موثر بر زیبایی ناحیه تناسلی

عوامل مختلف که بر روی ناحیه تناسلی تاثیر می گذارد عبارت است از:

مهمترین عوامل که تاثیر بسزایی دارد؛ ژنتیک و سن می باشد که با افزایش سن پوست تمامی نواحی بدن و همچنین این ناحیه بافت چربی خود را از دست می دهد و پوست شل می شود.

در واقع ژنتیک می تواند این عامل را تشدید نمایید، به طور مثال در صورتی که میان دو فردی که هم سن هستند در صورتی که از لحاظ ژنتیک مستعد باشد به همین خاطر این اتفاق تشدید بیشتری خواهد داشت.

علاوه بر موارد ذکر شده، چاق و لاغری ناگهانی و از دست دادن چربی به مقدار بسیار زیاد پس از جراحی های اسلیو یا رژیم های سنگین ممکن است پوست بریزد و این حالت خود را در تمامی قسمت های بدن به ویژه ناحیه تناسلی نشان دهد شود.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

در چنین شرایطی چه کاری بایستی انجام داد؟

اولین کاری که بایستی انجام شود این است بیمار باید ویزیت شود و معاینات لازم انجام شود و در صورت آنکه دیده شد که تزریق لازم است، بین ژل و چربی، چربی بافت بهتری خواهد بود.

چربی به دلیل آنکه از بدن خود فرد برداشته می شود و مجدد به بدن فرد تزریق می شود، بافت چربی تزریق شده همانند یک بافت زنده به بدن فرد پیوند داده می شود.

چربی فریز شده کمی مناسب نیست و بهتر است که چربی به صورت گروه از بدن فرد در لحظه گرفته شود و طی اقداماتی آماده سازی آن صورت گیرد سپس تزریق چربی به ناحیه مورد نظر انجام گردد.

بافت چربی تنها چربی نیست و به همراه با خون و سلول های دیگر می باشد که این می تواند به عنوان بافت های پیوند کننده برای فرد عمل کند و علاوه بر این هر جایی که خون باشد می تواند همراه با خون تعدادی سلول بنیادی در آن وجود داشته باشد که می تواند حالت جوانسازی برای فرد ایجاد نمایید و تزریق چربی به نسبت نتیجه رضایت بخش بهترین خواهد داشت.

تزریق چربی به واژن
تزریق چربی به واژن

تزریق چربی بهتر است یا ژل؟

همان طور که ذکر شد، چربی از چند لحاظ به نسبت ژل مزیت های بیشتری دارد، چربی بافتی از بدن خود فرد است که به ناحیه دیگر از بدن تزریق می شود و علاوه بر چربی، خون و سلول یا فاکتورهای خونی هم به همراه چربی به شما منتقل می شود که این امر می تواند به جوانسازی پوست فرد کمک کند.

همچنین نکته ای دیگر که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اینکه ناحیه تناسلی نیاز به حجم بالایی از چربی خواهد داشت و اگر نیاز به این حجم از ژل باشد که این امر سبب می گردد تا هزینه بیشتری را بپردازد.

چربی به دلیل آنکه یک بافت از بدن خود فرد است، سبب می شود تا مقداری از آن جذب شود و آن حالت تورم و پف اولیه پس از یک تا دو ماه کاهش یابد و شکل اصلی ناحیه تناسلی نمایان می گردد و پس از آن ممکن است دیفکت ایجاد شود (بخشی از ناحیه کوچکتر باشد) که در این صورت نیاز به تغییرات خواهد داشت و در این صورت نیاز به تزریق چربی خواهد بود. در چنین مواقعی می توان از ژل برای رفع چنین مواردی استفاده کرد.

لذا تزریق ژل مرحله اولیه نیست، با تزریق چربی شروع می شود و با تزریق ژل می توان در صورت نیاز دیفکت ها را برطرف نمود که البته این نکته در برخی موارد پیش خواهد آمد.

تفاوت چربی و ژل

چربی برای زمانی که نیاز به حجم بسیار زیاد داریم مناسب خواهد بود که سبب جوانسازی نیز می شود، لذا چربی اولین فاکتور برای تزریق می باشد.

تزریق ژل برای ترمیم های بسیار کوچک مناسب خواهد بود، همین طور که می دانید ماندگاری ژل به نسبت چربی بسیار کمتر خواهد بود، به دلیل آنکه ژل از ماده ای است که بدن نسبت به آن آنتی بادی می سازد و توسط این آنتی بادی ها خورده می شود، به همین خاطر است که پس از مدت ژل پس از یک مدت از بین می رود و زمانی که بدن به نسبت ماده ی ژل هوشیار شود سریع تر از بین خواهد رفت.

بهترین ماندگاری یک ژل در بدن شش ماه تا یکسال خواهد بود و در برخی موارد ممکن است بدن نسبت به ماده ی ژل هوشیار شود و طی مدت زمان دو ماه آن را از بین ببرد.

ولی بافت چربی از بدن خود فرد است و به ناحیه دیگری از بدن تزریق می شود، لذا بدن هیچ مقاومت و حساسیتی به نسبت آن نخواهد داشت و بر روی بدن باقی می ماند. زمانی که فرد پس از تزریق به مدت چند هفته توصیه های لازم پزشکی را رعایت نمایید، در این صورت دیگر باقی خواهد ماند مگر آنکه فرد به صورت ناگهانی و زیاد وزن کم کند یا فعالیت های را همچون دوچرخه سوار حرفه ای است یا سوارکار حرفه ای است به دلیل آنکه آن ناحیه باز است و دائما به پاها ضربه می خورد، ممکن است مقداری چربی سریعتر جذب شود، در غیر اینصورت این بافت ماندگار است و حدود شصت تا هفتاد درصد باقی خواهد ماند.

چرا نمی توان از چربی بدن فرد دیگر استفاده کرد؟

بافت چربی به دلیل آنکه زنده است و به همین منظور نمی توان از بافت زنده یک فرد دیگر استفاده کرد. به طور مثال در خصوص پیوند کلیه آزمایشات بسیاری قبل از آن انجام می شود تا این پیوند برای فرد باقی بماند و بدن آن را پس نزد زیرا بدن هر گونه جسم خارجی را می تواند به عنوان دشمن تلقی کند و تمامی سلول های دفاعی بدن به سمت آن بافت می روند تا آن را پس بزنند و اجازه نخواهند داد تا یک بافت بیگانه در بدن فرد باشد.

در خصوص چربی نیز به همین طریق خواهد بود و چربی بدن یک فرد را به فردی دیگری تزریق شود، تمام سلول های دفاعی بدن به سمت آن می آید و آن را به طرز وحشتناکی پس می زنند و در نهایت با عفونت مواجهه می شوند که مجبور خواهید بود آن بافت تخلیه شود، لذا چربی بایستی از بدن خود فرد برداشته شود.

آیا می توان چربی را برای مراحل بعد فریز کرد؟

امکان فریز کردن و نگه داشتن چربی برای مراحل بعدی وجود دارد اما به صلاح نخواهد بود و به دلیل آنکه چربی یک بافت زنده است و سلول های خونی همزمان با آن وجود دارد زمانی که این بافت فریز می شود و دوباره دیفراس نموده و به بدن تزریق می گردد. در چنین شرایطی خیلی از سلول ها دیگر زنده باقی نخواهند بود و در این نقل و انتقال و آب شدن فریز آن سلول ها از بین می روند و تنها یک حجم در مراحل بعدی تزریق می گردد و این امر سبب می شود تا ماندگاری آن کاهش پیدا کند.

آیا تزریق چربی را می توان با سایر جراحی های زیبایی انجام داد؟

انجام تزریق چربی در اتاق عمل خیلی بهتر خواهد بود و انجام تزریق چربی همزمان با سایر اعمال جراحی در اتاق عمل امکان خواهد داشت.

انجام جراحی های زیبایی زنان همچون جراحی لابیاپلاستی، پرینورافی، تنگ کردن واژن همزمان با تزریق چربی امکان خواهد داشت. حتی به هر دلیلی زمانی که نیاز به جراحی های باز شکمی همچون خارج نمودن کیست های رحم یا فیبروم و یا لاپاراسکوپی باشد در این زمان می توان از چربی های بدن فرد استفاده نمود و تزریق چربی انجام داد.

همچنین می توان تزریق چربی را همزمان با جراحی های لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی که تصمیم دارد لیپوساکشن چربی انجام دهد، از این بافت چربی استفاده نمایید و همزمان با این اعمال جراحی تزریق چربی انجام دهد، که این تزریق چربی می تواند به صورت یا ناحیه تناسلی صورت گیرد.

چربی از کدام نواحی بدن استخراج می شود؟

مناطق چربی در بدن مختلف می باشد و بهترین ناحیه برای برداشتن چربی، چربی های شکم و پهلو می باشد، همچنین پشت باسن، اطراف کشاله داخلی و خارجی ران نواحی هستند که می توان از چربی آن ها استفاده نمود.

آیا تمامی افراد کاندید مناسبی برای تزریق چربی هستند؟

برخی افراد به دلیل آنکه چربی بدن آن ها کم است شاید نتوان چربی از بدن آن ها استخراج نمود، زیرا ناحیه تناسلی حداقل به 100 سی سی چربی نیاز دارند و برخی افراد به دلیل لاغری چربی در بدن ندارند که بتوان از بافت های چربی آن ها استفاده نموده که در چنین شرایطی می بایست از تزریق ژل استفاده نمود.

حتی در مواردی ممکن است مقداری از چربی بدن و مقداری از ژل استفاده نمود. به همین منظور برای آگاهی بیشتر انجام مشاوره قبل از جراحی زیبایی زنان یک امر ضروری است، تا مشخص شود که تزریق به چه صورت می بایست انجام شود.

تزریق چربی به واژن
تزریق چربی به واژن

نکته آخر

تزریق چربی به واژن به دلیل آنکه یک بافت زنده و طبیعی از بدن خود فرد است، به هیچ عنوان منجر به ایجاد آلرژی یا حساسیت برای فرد نخواهد شد. در زمانی که ناحیه تناسلی فرد به حجم بالایی از بافت نیاز دارد مناسب ترین روش در این شرایط چربی خواهد بود. در صورتی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی یا جوانسازی ناحیه تناسلی خود دارید بهترین گزینه برای انتخاب روش جراحی مناسب انجام جلسات مشاوره خواهد بود.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی باران ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت کنید و همچنین از قیمت ها مطلع شوید.

جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران و اطلاع از آدرس و شماره تماس کلیک کنید.