ژل خط اخم

تزریق ژل خط اخم

همه چیز درباره هزینه، عوارض و مراحل تزریق ژل خط اخم

تزریق ژل خط اخم

تفاوت تزریق ژل و بوتاکس در خط اخم چیست؟

زمانی که دغدغه از بین بردن خطوط و چین و چروک‌ها به واسطه افزایش سن و مسائل دیگری به وجود می‌آید، راهکارهای مختلفی را به شما پیشنهاد می‎‌دهند. از مصرف کرم‌ها و داروهای مختلف گرفته تا انجام عمل‌ها و تزریق‌های متنوع.

اما در این بین یکی از روش‎‌های مناسب برای ترمیم خط اخم، تزریق ژل در این ناحیه است. اما اگر قصد تزریق ژل در ناحیه خط اخم را داشته باشید، احتمالا سوالات زیادی در ذهن دارید. مثل اینکه تزریق ژل با بوتاکس چه تفاوتی دارد؟ نحوه تزریق ژل خط اخم چگونه است؟ هزینه انجام این کار چه قدر است؟

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا به صورت کامل درباره تزریق ژل خط اخم و مراقبت‌های بعد از آن صحبت کنیم.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

تفاوت تزریق ژل و بوتاکس در خط اخم چیست؟

به طور کلی هم ژل یا فیلر و هم بوتاکس برای رفع چین و چروک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر دو آن‌ها هم از طریق تزریق به پوست وارد می‌شوند. اما ژل و بوتاکس تفاوت‌های جزئی با یکدیگر دارند که در ادامه این مقاله آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

تزریق بوتاکس

بوتاکس ماده‌ای برای شل کردن عضلات است که از باکتری ساخته می‌شود. این ماده حدود دو دهه است که در بازار وجود دارد و برای درمان اختلالات عصبی که باعث ضعف عضلات می‌شوند هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده برای درمان میگرن و شرایط مشابه دیگر هم به کار می‌‌رود.

بوتاکس برای چین و چروک‌هایی مثل چروک‌های ناحیه پیشانی، چروک بین ابرو‌ها و چروک‌های اطراف چشم کاربرد دارد. این چروک‌ها معمولا با افزایش سن بیشتر می‌شوند. تزریق بوتاکس در این نواحی، ماهیچه صورت را شل کرده و باعث از بین رفتن این چروک‌ها می‌شود. این ماده در درمان چروک‌هایی که بر اثر شل شدن پوست ایجاد می‌شوند و اصطلاحا چروک‌های استاتیک نامیده می‌شوند، کاربردی ندارند.

تزریق بوتاکس تنها چند دقیقه طول می‌کشد و نتایج اولیه آن بعد از دو هفته قابل مشاهده خواهد بود.

تزریق ژل

تزریق ژل بیشتر در مناطقی از پوست که ضعیف شدند انجام می‌شود تا باعث بهبود آن ناحیه شود. ژل‌ها خاصیت پرکننده دارند و به آن‌ها فیلر (Filler) هم گفته می‌شود. تزریق ژل در نواحی مثل خط خنده، تزریق ژل گونه یا لب کاربرد بیشتری دارد. این مواد پرکننده گاهی اوقات برای بهبود ظاهر زخم هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین لازم به ذکر است که پرکننده‌های پوستی برای تزریق در سایر نواحی بدن، مثل سینه‌ها تأیید نشده‌اند.

بنابراین تفاوت این دو اندک است و اینکه کدام ماده برای تزریق در پوست شما مناسب‌تر است، با مشورت پزشک متخصص مشخص می‌شود.

تزریق ژل خط اخم
تزریق ژل خط اخم

نحوه تزریق ژل خط اخم چگونه است؟

ابتدا با توجه به میزان فرو رفتگی خط اخم، پزشک میزان ژل مورد نیاز شما را مشخص می‌کند. میزان ژل معمولا در حدود یک سی‌سی است. سپس منطقه‌ای که قرار است تزریق در آن انجام شود، بی‌حس می‌شود. تزریق ژل در ناحیه مورد نظر توسط سوزن‌های مخصوصی انجام خواهد شد. مدت زمان تزریق ژل هم مثل بوتاکس تنها چند دقیقه است. با توجه به اینکه ناحیه تزریق بی حس می‌شود، درد چندانی را حس نخواهید کرد.

توجه کنید که نحوه تزریق ژل در ناحیه خط اخم بسیار مهم است. چراکه در این ناحیه رگ‌هایی وجود دارد که به چشم ختم می‌شوند. بنابراین برای انجام این تزریق حتما باید کلینیک و پزشک متخصص مناسبی را انتخاب کنید که تزریق را با رعایت تمام اصول بهداشتی و حرفه‌ای انجام می‌دهند. اشتباهات در انجام این تزریق صدمات جبران ناپذیری خواهد داشت. هرچند اگر در انتخاب پزشک خود دقت کافی داشته باشید، خطر خاصی شما را تهدید نمی‌کند و این موارد نادر هستند.

مزایای تزریق ژل برای خط اخم

تزریق ژل در نواحی مختلف پوستی از جمله خط اخم، می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

نتایج قابل مشاهده سریع

پس از تزریق ژل، نتایج اولیه روی پوست شما در زمان نسبتا کوتاهی قابل مشاهده خواهد بود. این درحالی است که درمان‌های تهاجمی به زمان زیادی برای ایجاد نتایج روی پوست شما نیاز دارند. همچنین در روش تزریق ژل هیچ بخیه، زخم یا مواردی مثل آن روی صورت شما وجود ندارد.

عدم نیاز به دوران نقاهت

تزریق ژل ممکن است تنها در ده دقیقه، درست در زمان استراحت ظهری که در سر کار دارید اتفاق بیافتد و بعد از تزریق هم سریع به محل کار برگردید و کارتان را بدون مشکل ادامه دهید! (البته به آنکه بار چندمی است که تزریق ژل را انجام می‌دهید هم بستگی دارد)

عوارض محدود

عوارض تزریق ژل بسیار محدود است. این تزریق اگر با رعایت اصول بهداشتی و توسط پزشک ماهر انجام شود، هیچ خطری برای شما نخواهد داشت. در ادامه عوارض محدود و موقتی تزریق ژل را هم بررسی می‌کنیم.

ماندگاری نسبتا طولانی

اگر بار اولی باشد که به دنبال ترمیم پوست خود هستید، احتمالا به دنبال روشی می‌گردید که در صورت عدم رضایت راه جبران و بازگشت به حالت اول وجود داشته باشد. ژل هم قابلیت عدم تمدید و بازگشت به حالت اولیه را دارد و هم در عین حال ماندگاری ۶ تا ۱۸ ماهه. بنابراین یک گزینه تقریبا ماندگار با قابلیت ایجاد تغییر در آینده است.

مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم چیست؟

بعد از تزریق ژل در ناحیه خط اخم، لازم است نکات زیر را در نظر بگیرید تا هم نتایج بهتری حاصل شود و هم عوارض جانبی تزریق ژل سریع‌تر شود:

پس از تزریق ژل خود را در معرض گرمای شدید (سونا، آفتاب گرفتن و…) قرار ندهید.

در چند شب اول پس از تزریق، از فشار آوردن به ناحیه تزریق خودداری کنید.

از انجام فعالیت‎های سنگین در ۲۴ ساعت اول خودداری کنید.

از مصرف الکل پس از تزریق خودداری کنید.

تا ۲۴ ساعت بهتر است در منطقه تزریق آرایش نکنید و هیچ گونه لوازم بهداشتی را به کار نگیرید.

دستورالعمل‌های بیشتر در صورت لزوم، حتما از سمت پزشک متخصص پس از تزریق به شما گفته خواهد شد.

آیا تزریق ژل به خط اخم عوارض دارد؟

همانطور که بارها در طول این مقاله اشاره شد، تزریق ژل در صورتی که توسط پزشک متخصص و به صورت بهداشتی انجام شود، عوارض جدی به همراه نخواهد داشت.

تزریق ژل خط اخم
تزریق ژل خط اخم

عوارض تزریق ژل به صورت معمول موارد زیر هستند که نهایتا تا دو هفته به صورت کامل از بین می‌روند:

  • واکنش‌های آلرژیک
  • کبودی
  • تورم
  • خارش
  • بی‌حسی
  • قرمزی
  • احساس درد اندک

ماندگاری ژل خط اخم چقدر است؟

ماندگاری ژل خط اخم، بین ۶ تا ۱۸ ماه متغیر است. میزان ماندگاری ژل به عوامل مختلفی از جمله کیفیت و نوع ژل، شرایط پوست شما و میزان مراقبت مناسب از پوست بستگی دارد. ژل پس از آنکه جذب پوست می‌شود، مجددا قابل تمدید خواهد بود. اگر هم به هر دلیلی از نتایج به دست آمده بعد از تزریق ژل رضایت لازم را نداشتید، با تمدید نکردن ژل اثر آن پس از مدتی، تقریبا از بین می‌رود.

هزینه تزریق ژل و فیلر خط اخم چقدر است؟

هزینه تزریق ژل و فیلر خط اخم بستگی به برند ژل، میزان ژل مورد نیاز و کلینیک و پزشکی که انتخاب می‌کنید دارد. این هزینه بین یک تا سه میلیون تومان و کمی بیشتر از آن متغیر خواهد بود.

قیمت بهترین مارک ژل برای خط اخم

بیشتر بودن قیمت ژل لزوما به معنای بهتر بودن کیفیت آن نیست. شاید شما بنا به شرایط خود تصمیم بگیرید ژلی را انتخاب کنید که ماندگاری کمتری دارد. درباره محدوده قیمت تزریق ژل صحبت کردیم.

برای استعلام قیمت با کلینیک باران در تماس باشید

چرا کلینیک باران انتخابی مناسب برای تزریق ژل خط اخم است؟

کلینیک باران با بیش از یک دهه سابقه، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین کلینیک‌های شهر اصفهان است. این کلینیک تا به حال به بیش از 100 هزار نفر خدمت رسانی کرده و رضایت بیش از ۹۸% از مراجعان خود را کسب کرده است. تیم پزشکی این کلینیک را اساتید دانشگاه‌های ایران و امارات تشکیل می‌دهند. نکته دیگر قابل توجه این است که کلینیک باران پاسخگویی ۲۴ ساعت و مشاوره آنلاین و مشاوره تلفنی (هم قبل از عمل و بعد از عمل) دارد و مراجعه‌کنندگان تا یک سال پس از انجام عمل پشتیبانی رایگان خواهند داشت.

همچنین اگر فردی از عمل خود ناراضی باشد، حمایت و گارانتی مجموعه باران تا زمان جلب رضایت او ادامه خواهد داشت.

سوالات متداول

هزینه تزریق ژل خط اخم چه قدر است؟

هزینه تزریق ژل خط اخم به عوامل مختلفی از جمله برند و کیفیت ژل، میزان ژل مورد نیاز شما و کلینیک و پزشک انتخابیتان بستگی دارد. این هزینه بین یک تا سه میلیون تومان و کمی بیشتر متغیر است.

بهترین مارک ژل برای خط اخم چیست؟

سازمان غذا و داروی آمریکا، چند فیلر را تایید کرده که همه آن‌ها می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. از جمله این فیلرها می‌توان به فیلر الانسه، بلتروبالانس و پرفکتا اشاره کرد.

عوارض فیلر خط اخم چیست؟

در صورتی که تزریق با رعایت اصول بهداشتی و توسط پزشک متخصص انجام شود، این تزریق عوارض جدی در پی نخواهد داشت . عوارض فیلر خط اخم تا دو هفته قرمزی، کبودی، ورم و مواردی شبیه به آن خواهد بود.

نحوه تزریق ژل خط اخم چیست؟

پس از مشخص شدن ناحیه تزریق توسط پزشک متخصص، پوست با کرم موضعی بی حس خواهد شد. سپس تزریق ژل به میزان لازم انجام می‌شود. این تزریق چند دقیقه بیشتر زمان نخواهد برد و با توجه به آنکه از بی‌حسی استفاده می‌شود، درد زیادی نخواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی باران ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت کنید و همچنین از قیمت ها مطلع شوید.

جهت مشاوره با شماره 𝟬𝟯𝟭𝟯-𝟲𝟲𝟯𝟳𝟰𝟲𝟲    یا  𝟬𝟯𝟭𝟯-𝟲𝟲𝟰𝟰𝟰𝟴𝟱  یا    𝟬𝟵𝟭𝟮𝟴𝟯𝟯𝟭𝟬𝟯𝟵 تماس بگیرید.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.