ژل پشت دست

جوانسازی پشت دست

مزایا و مراحل جوانسازی دست با تزریق ژل: تزریق فیلر پشت دست

جوانسازی پشت دست

پس از صورت و گردن، دست‌ها آشکارترین قسمت بدن هستند. با وجود پیشرفت‌های بسیار در زمینه جوان‌سازی و زیبایی صورت، افراد به جوان‌سازی دست چندان توجهی نمی‌کنند. ولی اخیراً تقاضا برای جوان‌سازی دست افزایش پیدا کرده است. سالخوردگی دست در اثر از بین رفتن انعطاف‌پذیری پوست و تحلیل بافت زیرپوستی ایجاد می‌شود. در نتیجه رگ‌ها، تاندون‌ها و ساختار استخوانی بیشتر قابل مشاهده می‌شوند. در میان روش‌های درمانی موجود، بازیابی حجم بافت نرم بوسیله تزریق ژل بهترین روش برای بهبود سالخوردگی پوست دست محسوب می‌شود.

ژل یا فیلرهای پوستی را می‌توان در چندین نقطه زیر پوست تزریق کرد. ژل حالت روان دارد و در نتیجه قبل از سفت شدن به قسمت‌های بزرگتر نیز منتقل می‌شود. تزریق ژل باعث جوان‌سازی پوست می‌شود و نتیجه درمان می‌تواند برای مدت 2 سال دوام داشته باشد. به علت کم بودن اعصاب سطحی در قسمت پشت دست، تزریق ژل تقریباً بدون درد می‌باشد.

در کلینیک پوست و موی باران جدیدترین روش‌های جوان‌سازی پوست دست و صورت ازجمله تزریق ژل با بهترین کیفیت و تحت نظر متخصصین باتجربه انجام می‌شود.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

با افزایش سن پوست دچار تغییرات می‌شود؛ این تغییرات شامل نازک شدن و از دست رفتن چربی می‌باشند و در نتیجه پوست دیگر جوان و نرم به نظر نمی‌رسد. پیر شدن پوست صورت در دهه دوم زندگی اتفاق می‌افتد؛ یعنی زمانی که در اثر عوامل داخلی (ژنتیک و روند طبیعی سالخوردگی) و عوامل خارجی (نور آفتاب، سیگار کشیدن و استرس) استحکام پوست کاهش پیدا می‌کند. در اثر افزایش سن حجم زیر پوست دست‌ها به مرور زمان کاهش پیدا می‌کند و باعث می‌شود پوست دست پیر به نظر برسد.

با افزایش سن چه تغییراتی در پوست ایجاد می‌شود؟

اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به طور طبیعی در پوست وجود دارد و به جوان‌سازی و انعطاف‌پذیری پوست کمک می‌کند.

با افزایش سن میزان اسید هیالورونیک کاهش پیدا می‌کندو همین مساله باعث کاهش حجم پوست می‌شود‌و در نتیجه احتمال ایجاد چین و چروک پوست افزایش پیدا می‌کند.

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل پشت دست

کرم مخصوص پوست دست به تنهایی نمی‌تواند باعث جوان‌سازی پوست بشود؛ در نتیجه استفاده از ژل و فیلر برای از بین بردن چین و چروک روز به روز در حال افزایش است.

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل پشت دست افراد زیر می‌باشند:

افرادی که روی پوست دست آن‌ها چین و چروک، خطوط ظریف و لکه‌های ناشی از افزایش سن وجود دارد.

افرادی که حجم زیر پوست دستشان کاهش پیدا کرده است و درنتیجه ظاهر دستشان پیر و استخوانی به نظر می‌رسد.

نکاتی که پیش از تزریق ژل بایستی با پزشک مطرح شوند

در صورتی که در دوران شیردهی یا بارداری هستید حتماً با پزشک مشورت کنید. در حال حاضر خطر استفاده از ژل در دوران بارداری یا شیردهی به طور قطع بررسی نشده است.

در صورت سابقه وجود هرگونه زخم، خصوصاً جای زخم‌های بزرگ و سفت یا هرگونه اختلال رنگدانه‌ای در پوست به پزشک اطلاع دهید. امکان دارد این عوارض جانبی در اثر استفاده از فیلر اسید هیالورونیک ایجاد شوند.

در صورتی که قصد دارید از درمان با لیزر یا لایه‌برداری شیمیایی پوست استفاده کنید با پزشک مشورت کنید. چنانچه این روش‌های درمانی پس از تزریق ژل انجام شوند، احتمال ایجاد التهاب در قسمت تحت درمان وجود دارد.

افرادی که در ناحیه تزریق دچار آسیب پوستی می‌شوند، بیشتر در معرض ایجاد عوارض جانبی قرار دارند.

در صورت مصرف داروهایی که برای کاهش پاسخ ایمنی (درمان سرکوب‌کننده سیستم ایمنی) استفاده می‌شوند با پزشک مشورت نمایید. امکان دارد مصرف این داروها سبب افزایش کبودی یا خونریزی در ناحیه تزریق ژل شود.

در صورت مصرف داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپیرین، وارفارین یا هرگونه داروی دیگری که بر خونریزی تأثیر می‌گذارد به پزشک اطلاع دهید. مصرف این داروها می‌تواند سبب افزایش کبودی یا خونریزی در ناحیه تزریق ژل شود.

در صورت وجود زخم‌های پوستی، جوش، راش پوستی،کهیر یا عفونت مصرف داروهای فوق در ناحیه تزریق بایستی تا زمان بهبودی کامل به تعویق انداخته شود. مصرف این داروها می‌تواند سبب تأخیر در روند درمان یا تشدید مشکلات پوستی شود.

در صورت وجود هرگونه بیماری و آسیب‌دیدگی یا معلولیت در دست خود، به پزشک اطلاع دهید.

جوانسازی پشت دست
جوانسازی پشت دست

چگونه استفاده از ژل باعث جوان‌سازی دست می‌شود؟

ژل باعث افزایش حجم و بهبود بافت دست می‌شود. همچنین ژل دارای قابلیت تحریک ساخت کلاژن می‌باشد که باعث تولید کلاژن جدید می‌شود. جهت کاهش درد در حین درمان، بی‌حسی موضعی با فیلر مخلوط می‌شود.

نحوه تزریق ژل پشت دست

در هنگام مشاوره پزشک در مورد افزایش حجم و رفع ظاهر سالخورده دست‌ها و جوان‌سازی پوست بوسیله بهبود کیفیت بافت پوست با بیمار صحبت می‌کند.

پیش از آغاز درمان، پزشک با استفاده از دستگاه رگ‌یاب، با دقت رگ‌های روی دست را مشخص می‌کند تا در حین درمان احتمال کبودی کاهش پیدا کند.

سپس پزشک بی‌حسی موضعی را در فاصله بین انگشتان دوم، سوم و چهارم فرد متقاضی تزریق می‌کند. پس از اینکه این قسمتها بی‌حس شد، از یک سوزن تیز برای ایجاد دو سوراخ کوچک جهت عبور کانولا استفاده می‌شود.

به کمک کانولای بلند پزشک می‌تواند به تمامی قسمت‌های مورد نظر دسترسی داشته باشد و از طریق دو نقطه تزریق کوچک در هر دست تزریق ژل را انجام دهد.

پس از تزریق ژل، پزشک دستان متقاضی را ماساژ می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که هیچ توده‌ای باقی نماند. امکان دارد مقداری کبودی جزئی وجود داشته باشد ولی در اثر استفاده از ژل ظاهر دست سریعاً بهبود پیدا می‌کند.

نتیجه جوان‌سازی با استفاده از این روش معمولاً برای مدت 12 تا 18 ماه ماندگار می‌باشد و در برخی از افراد این زمان حتی بیشتر نیز می‌باشد.

آیا جوان‌سازی پوست با استفاده از ژل دردناک می‌باشد؟

طبق اظهارات بیماران، استفاده از ژل برای جوان‌سازی پوست چندان دردناک نمی‌باشد. علاوه بر به کار بردن سوزن‌های بسیار ظریف، پزشک از کرم بی‌حس‌کننده برای دست‌ها استفاده می‌کند. همچنین برخی از فیلرها دارای لیدوکائین هستند. لیدوکائین یک ماده بی‌حسی موضعی می‌باشد.

برای جوان‌سازی دست به چند بار تزریق نیاز است؟

نحوه زندگی، نوع پوست و سن بیمار بر وضعیت پوست تأثیر می‌گذارند و با توجه به وضعیت پوست، تعداد تزریق مورد نیاز مشخص می‌شود. معمولاً برای جوان‌سازی پوست دست، 5 تا 7 تزریق در هر دست انجام می‌شود.

جوان‌سازی دست چقدر زمان می‌برد؟

پزشک می‌تواند جوان‌سازی دست را در مدت زمان 15 تا 30 دقیقه تکمیل کند؛ ولی متقاضیان جدید به یک جلسه 45 دقیقه‌ای نیاز دارند.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

آیا استفاده از فیلرهای پوستی بی‌خطر است؟

فیلرهای پوستی از قند طبیعی موجود در بدن به نام اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند. اسید هیالورونیک در طول چند ماه یا چند سال بوسیله بدن تجزیه شده و جذب بدن می‌شود. به علاوه میزان بروز آلرژی در اثر استفاده از این ماده بسیار پایین می‌باشد و از هر 20000 نفر تنها یک نفر دچار آلرژی می‌شود.

 

ژل پس از پایان تأثیر، چگونه در بدن جذب می‌شود؟

ژل به طور طبیعی در بدن تجزیه شده و بوسیله پوست جذب می‌شود.

چه کسانی نباید ژل تزریق کنند؟

برای اطمینان از ایمن بودن تزریق، پزشک سابقه پزشکی فرد متقاضی را بررسی کرده تا اطمینان حاصل کند که فرد کاندیدای مناسبی برای تزریق باشد. در صورت وجود موارد زیر شخص نباید از تزریق ژل استفاده کند:

در صورت وجود آلرژی شدید و سابقه واکنش شدید (آنافیلاکسی).

در صورت وجود آلرژی نسبت به لیدوکائین یا هر گونه باکتری گِرم-مثبت که برای ساخت اسید هیالورونیک استفاده می‌شود.

در صورتی که امکان خونریزی وجود داشته باشد یا شخص مبتلا به اختلالات خونریزی باشد.

دیگر کاربردهای تزریق ژل

با تزریق ژل می‌توانید نشانه‌های سالخوردگی را در صورت و دست‌های خود از بین ببرید و روند سالخوردگی را به تعویق بیاندازید.

از تزریق ژل در موارد زیر استفاده می‌شود:

بهبود ظاهر طبیعی صورت با از بین بردن چین و چروک‌های صورت و افزایش حجم لب‌ها.

برجسته کردن لب‌ها و رفع خطوط اطراف آن.

افزایش حجم گونه‌ها، ناحیه میانی صورت و پشت دست‌ها که باعث جوان‌سازی دست و صورت می‌شود.

رفع خط لبخند و بهبود انعطاف‌پذیری پوست که منجر به بهبود ظاهری صورت می‌شود.

برای اطمینان از این که تزریق ژل برای شما مناسب می‌باشد با پزشک مشورت کنید.

بهترین روش جلوگیری از آسیب‌دیدگی ناشی از نور خورشید پس از تزریق ژل.

پس از جوان‌سازی دست با استفاده از تزریق ژل، بایستی جهت جلوگیری از سالخوردگی پوست دست و ایجاد لکه‌های ناشی از تابش آفتاب، هر روزه از کرم ضد آفتاب برای پشت دست‌ها استفاده کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی باران ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت کنید و همچنین از قیمت ها مطلع شوید.