بهترین درمان برای اسکارهای آتروفیک یا افسرده چیست؟

 بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان

بهترین درمان برای اسکارهای آتروفیک یا افسرده چیست؟

درمان اسکارهای آتروفیک

1.اسید سالیسیلیک

این احتمال وجود دارد که قبلاً از اسید سالیسیلیک برای درمان آکنه خود در گذشته استفاده کرده باشید.
از پدها گرفته تا درمان‌های لکه‌ای و لوسیون‌ها تا پاک‌کننده‌های صورت، این روزها تقریباً در هر نوع درمان آکنه وجود دارد.

اسید سالیسیلیک منافذ را پاک می کند، تورم و قرمزی را کاهش می دهد و در صورت استفاده موضعی، پوست را لایه برداری می کند. این یکی از بهترین درمان ها برای اسکار آکنه در نظر گرفته می شود.

می توانید محصولات حاوی اسید سالیسیلیک را به برنامه روزانه خود اضافه کنید یا متخصص مراقبت از پوست شما ممکن است از آن برای لایه برداری های شیمیایی کمتر استفاده کند.

ممکن است چند هفته طول بکشد تا تفاوت در استفاده از اسید سالیسیلیک مشاهده شود. همچنین می تواند باعث خشکی یا تحریک شود. اگر پوست حساسی دارید ممکن است لازم باشد کمتر از این محصول استفاده کنید یا درمان لکه بینی را امتحان کنید.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

بهترین برای: تمام اسکارهای آکنه

1.ضد آفتاب

بله واقعا. استفاده از ضدآفتاب هر روز روی جای زخم ضروری است. قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند جای زخم ها را تیره کند و آنها را بیشتر نمایان کند.

اگر به نظر نمی رسد که درمان های خانگی تفاوتی ایجاد کند، یک متخصص مراقبت از پوست یا متخصص مراقبت های بهداشتی می تواند به درمان های شما کمک کند.

بهترین برای: تمام اسکارهای آکنه

2.درم ابریژن

درم ابریژن یکی از موثرترین و رایج ترین روش های درمانی برای اسکارهای صورت است. در حالی که از همان اصل کلی کیت های میکرودرم ابریژن استفاده می کند که می توانید در خانه انجام دهید، متخصصان مراقبت های بهداشتی از ابزارهایی برای لایه برداری عمیق تر لایه بالایی پوست استفاده می کنند.

بهترین برای: جای زخم های نزدیک به سطح مانند ماشین جعبه ای کم عمق یا اسکارهای غلتشی. اما اسکارهای عمیق تر نیز ممکن است کمتر قابل توجه باشند

3.لایه برداری شیمیایی

این ماسک‌هایی نیستند که در طول ماراتن نتفلیکس می‌زنید. لایه برداری شیمیایی یک اسید قوی است که برای برداشتن لایه بالایی پوست به منظور کاهش زخم های عمیق تر استفاده می شود.

برخی از لایه بردارهای شیمیایی به اندازه کافی ملایم هستند که بتوان در خانه از آنها استفاده کرد، اما یک متخصص مراقبت های بهداشتی می تواند راه حل قوی تری با نتایج چشمگیرتری ارائه دهد.

انواع مختلفی از لایه برداری شیمیایی وجود دارد، بنابراین بهتر است با یک متخصص مراقبت های بهداشتی در مورد اینکه کدام یک برای شما مناسب است صحبت کنید.

بهترین برای: انواع اسکارهای آکنه، اغلب برای اسکارهای عمیق تر استفاده می شود.

 بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان
بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان

4.لایه برداری با لیزر

مانند لایه برداری شیمیایی و درم ابریژن، لایه برداری با لیزر لایه بالایی پوست را از بین می برد. این درمان معمولاً نسبت به سایر درمان‌های بازسازی کننده زمان بهبودی سریع‌تری دارد.

اما باید ناحیه را با بانداژ بپوشانید تا زمانی که به طور کامل بهبود یابد. این درمان همچنین برای افرادی که هنوز جوش می زنند گزینه خوبی نیست و برای پوست های تیره تر نیز موثر نیست.

بهترین برای: تمام اسکارهای آکنه و رنگ پوست روشن تر

پرکننده ها

متخصصان مراقبت های بهداشتی از پرکننده ها برای پر کردن جای آکنه و کمک به صاف کردن پوست استفاده می کنند.
پرکننده ها را می توان با کلاژن، چربی خود یا یک فیلر تجاری ساخت. آنها در زیر سطح پوست تزریق می شوند تا به حجیم شدن و صاف کردن جای زخم های افسرده کمک کنند.

بیشتر فیلرها بین 6 تا 18 ماه قبل از نیاز به انجام مجدد دوام دارند، اما برخی از آنها دائمی هستند.

بهترین برای: کسی که تعداد کمی ماشین جعبه یا جای زخم دارد

میکرونیدلینگ

این درمان جدیدتر از یک غلتک کوچک، دستی، سوزن‌دار یا یک «قلم» دستی روی سطح زخم‌ها استفاده می‌کند. سوزن‌ها پوست بی‌حس شده را سوراخ می‌کنند – اما مانند یک گلوله از آن عبور نکنید! با بهبودی پوست، کلاژن می سازد.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد میکرونیدلینگ به کاهش عمق اسکار آکنه کمک می کند. با این حال، طبق گفته آکادمی پوست آمریکا، این درمان ممکن است تا 9 ماه طول بکشد تا تغییرات مشاهده شود. خارج از عامل ترس خفیف، این یک درمان بی خطر است که برای همه رنگ های پوست کار می کند.

 


اینستاگرام کلینیک باران اصفهان


 

بهترین برای: اسکار آکنه افسرده

تزریقات

چند داروی مختلف وجود دارد که می‌توان به اسکارهای برجسته تزریق کرد تا به نرم شدن و صاف شدن آنها کمک کند، از جمله کورتیکواستروئیدها و داروهای شیمی‌درمانی فلوئورواوراسیل (5-FU) و اینترفرون‌ها. تزریق ها معمولاً به صورت متوالی و هر چند هفته یک بار انجام می شود.

بهترین برای: جای زخم برجسته

در ابتدا ممکن است برداشتن جای زخم و جایگزینی آن با جای جدید احمقانه به نظر برسد، اما متخصصان پوست یا جراحان پلاستیک می توانند یک اسکار بسیار قابل توجه را از بین ببرند و یک اسکار کوچک از خود به جای بگذارند که با گذشت زمان محو می شود.

یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی همچنین می‌تواند جای زخم را با شل کردن الیاف زیر آن برای کمک به نزدیک‌تر کردن آن به سطح بالا ببرد، بنابراین کمتر قابل توجه است. این روش سابسیژن نامیده می شود.

 بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان
بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان

بهترین برای: اسکارهای عمیق، افسرده و زخم های برجسته

چالش سلامت
بهترین پوست خود را از درون دریافت کنید.
پوست شما بیشتر از چیزی که روی آن می گذارید تحت تاثیر قرار می گیرد. چالش خبرنامه 10 روزه ما عادات سالم برای بهبود پوست خود را از درون به شما نشان می دهد.

نتیجه چیست؟

اسکار آکنه می تواند ناامید کننده باشد، اما درمان های زیادی وجود دارد که می تواند آنها را کمتر به چشم بیاورد.

اکثر اسکارها دائمی هستند، اما یک متخصص مراقبت های بهداشتی می تواند به شما کمک کند تا درمان مناسب را برای کمک به کاهش ظاهر اسکار خود پیدا کنید.

بهترین راه برای درمان اسکار آکنه در وهله اول پیشگیری از آن است.

اگر کمتر ایجاد شود، احتمال ایجاد اسکار آکنه کمتر است. برای جلوگیری از تحریک پوست و آسیب رساندن به بافت زیرین که می تواند منجر به زخم شود، از برداشتن، ترکیدن یا فشار دادن هرگونه جوش، صرف نظر از اینکه چقدر وسوسه انگیز باشد، خودداری کنید.

برای رزرو نوبت با کلینیک باران اصفهان تماس بگیرید.