چگونه اسکارهای آکنه را به بهترین نحو درمان کنیم؟

 بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان

چگونه اسکارهای آکنه را به بهترین نحو درمان کنیم؟

درمان اسکارهای آکنه

جوش های فعال به اندازه کافی خسته کننده هستند، اما زخم هایی که آکنه از خود به جای می گذارد می تواند ناامید کننده باشد. خبر خوب این است که اسکار آکنه قابل درمان است.

اما قبل از شروع درمان، ابتدا باید یک بار برای همیشه از شر هر گونه آکنه خلاص شوید، زیرا جوش های جدید می توانند منجر به زخم های جدید آکنه شوند.

برخی از درمان‌های اسکار زیر را نمی‌توان در کنار داروهای معمولی آکنه انجام داد و التهاب ناشی از جوش‌ها نیز می‌تواند اثربخشی درمان را کاهش دهد.

اسکار زمانی ایجاد می شود که یک جوش عمیق به پوست نفوذ کند و به بافت های زیر آن آسیب برساند.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

قبل از اینکه بخواهید اسکار خود را درمان کنید، مهم است که بدانید آنها چه نوع هستند.

هر نوع به طور متفاوتی به درمان پاسخ می دهد و برخی از درمان ها برای انواع خاص بهتر از سایرین هستند.

علاوه بر این، رنگ پوست شما نیز می تواند یک عامل باشد.

به عنوان مثال، برای انواع پوست های تیره تر، لیزرهای پوستی عمیق تر به دلیل احتمال بیشتر ایجاد اسکار و رنگدانه توصیه نمی شود.

بیشتر پوست های تیره قبل از درمان هایی مانند میکرونیدلینگ، لایه برداری و لیزر با هیدروکینون 4 درصد (کرم سفید کننده) پیش درمان می شوند.

اسکار آتروفیک یا افسرده آکنه

اسکارهای آتروفیک بیشتر روی صورت دیده می شوند. یک اسکار افسرده در زیر پوست اطراف می‌نشیند. وقتی زخم در حال بهبود است، کلاژن کافی ساخته نمی شود.

سه نوع اسکار آتروفیک وجود دارد:

1.ماشین جعبه ای

اینها اسکارهای پهن و U شکلی هستند که لبه های تیز دارند. آنها می توانند کم عمق یا عمیق باشند. هرچه سطح آنها کم عمق باشد، بهتر به درمان های لایه برداری پوست پاسخ می دهند. میکرودرم ابریژن و لایه برداری ملایم تقریباً برای همه انواع پوست عالی است.

اما لایه برداری با لیزر باید با احتیاط انجام شود، زیرا تغییرات اسکار و رنگدانه بیشتر در رنگ پوست تیره تر، مانند رنگدانه های پس از التهابی. بهترین کار این است که پوست های تیره تر را با هیدروکینون 4 درصد به مدت حداقل 4 تا 6 هفته قبل از شروع این درمان ها پیش درمان کنید.

2.چیدن یخ

اسکارهای برش یخ اسکارهای باریک V شکل هستند که می توانند به عمق پوست بروند. آنها می توانند مانند سوراخ های کوچک گرد یا بیضی مانند زخم آبله مرغان به نظر برسند. اینها سخت ترین اسکارها برای درمان هستند، زیرا می توانند تا حد زیادی زیر سطح پوست گسترش یابند.

3.متحرک

اینها فرورفتگی های گسترده ای هستند که معمولاً دارای لبه های گرد و ظاهری نامنظم و چرخشی هستند.

 بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان
بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان

اسکار آکنه هایپرتروفیک یا برجسته:

این اسکارها بیشتر با آکنه سینه و پشت ایجاد می شوند. آنها بالای سطح پوست اطراف می ایستند و به دلیل کلاژن بیش از حد در طول بهبودی ایجاد می شوند.

تغییر رنگی که پس از پاک شدن زیت باقی می ماند جای زخم نیست. لکه های بنفش، قرمز یا قهوه ای طی چند ماه خود به خود محو می شوند.

قبل از شروع هر گونه درمان برای اسکار آکنه، مهم است که توسط یک متخصص پوست یا یک متخصص مراقبت های بهداشتی ویزیت شوید.
آنها می توانند به شما کمک کنند تا بهترین روش را برای کاهش ظاهر اسکار تعیین کنید و همچنین مطمئن شوید که علائم روی پوست شما واقعاً جای زخم هستند و بیماری دیگری نیستند.

 


اینستاگرام کلینیک باران اصفهان


 

 بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان
بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان

آلفا هیدروکسی اسیدها

اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHAs) اغلب در محصولات ساخته شده برای درمان آکنه یافت می شوند زیرا به حذف پوست مرده و جلوگیری از مسدود شدن منافذ کمک می کنند. حتی بهتر از آن، AHA ها همچنین می توانند به کمتر دیده شدن اسکار آکنه کمک کنند.

اسید ملایم لایه بیرونی پوست را لایه برداری می کند تا به از بین بردن تغییر رنگ و زبری پوست کمک کند. درمان اسکارهای آکنه

بهترین برای: انواع اسکارهای آکنه

1.اسید لاکتیک

یک مطالعه کوچک در سال 2010 نشان داد که لایه برداری اسید لاکتیک توسط متخصص پوست که هر 2 هفته یک بار به مدت 3 ماه انجام می شود، بافت، ظاهر، و رنگدانه های پوست را بهبود می بخشد و جای جوش های آکنه را روشن می کند.

لایه‌برداری‌ها، سرم‌ها و پمادهای بی‌شماری با اسید لاکتیک وجود دارد، اما می‌توانید از سرکه سیب رقیق‌شده به‌عنوان یک تونر یا درمان لکه‌ها به لطف اسید لاکتیک طبیعی آن استفاده کنید. اما سیب، و همچنین سایر درمان های خانگی، به طور بالقوه برای پوست های حساس خشن هستند. آنها باید همیشه قبل از شروع درمان با محصول، در ناحیه کوچکی از پوست آزمایش شوند.

اگر پوست حساس باشد و محصول استفاده شود، پتانسیل التهاب و تحریک وجود دارد که می تواند منجر به هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب شود.

بهترین برای: انواع اسکارهای آکنه

2.رتینوئیدها

رتینوئیدهای موضعی یکی دیگر از درمان‌های آکنه با مزایای صاف کردن جای زخم است. بر اساس بررسی منبع مورد اعتماد در سال 2017، رتینوئیدها علاوه بر تسریع بازسازی سلولی و بهبود بافت پوست، می توانند به کاهش تغییر رنگ و کاهش چشمگیر زخم ها نیز کمک کنند.

اما آنها همچنین می توانند پوست شما را به ویژه در برابر نور خورشید حساس کنند. هنگام استفاده از هر چیزی که حاوی رتینوئید است، همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

می‌توانید کرم‌ها و سرم‌های حاوی رتینوئید را بدون نسخه پیدا کنید، اما یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی نیز می‌تواند غلظت‌های بالاتر را برای شما تجویز کند. به دنبال محصولاتی باشید که رتینول را به عنوان یکی از مواد فعال ذکر کرده اند.

برای رزرو نوبت با کلینیک باران اصفهان تماس بگیرید.