آنچه باید در مورد کربوکسی تراپی بدانید؟

درمان با کربوکسی تراپی

آنچه باید در مورد کربوکسی تراپی بدانید؟

درمان با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی درمانی برای سلولیت، ترک های پوستی و سیاهی زیر چشم است.
در دهه 1930 از چشمه های معدنی فرانسوی سرچشمه گرفت.
این درمان را می توان برای پلک ها، گردن، صورت، بازوها، باسن، معده و پاها اعمال کرد.
از تزریق دی اکسید کربن، یک گاز طبیعی در بدن استفاده می کند.

ایمنی

اگرچه بسیاری از وب‌سایت‌ها یا ارائه‌دهندگان ادعا می‌کنند که کربوکسی‌تراپی بی‌خطر و مورد تأیید FDA است، اما برای این اهداف مورد آزمایش بالینی یا تأیید FDA قرار نگرفته است.

راحتی

این یک روش سریع و 15 تا 30 دقیقه ای سرپایی است.
پس از درمان سلولیت یا کاهش چربی، می توانید بلافاصله به روال عادی خود بازگردید، به غیر از شنا و حمام کردن در وان به مدت 24 ساعت.

هزینه

اکثر افراد به 7 تا 10 جلسه نیاز دارند.
هزینه هر جلسه حدود 75 تا 200 دلار است.

بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در کربوکسی تراپی درمان بسیار مجهز و متخصص هستند.

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت، حلقه های تیره زیر چشم و ترک های پوستی استفاده می شود. افرادی که تحت این روش قرار می گیرند در موارد زیر پیشرفت می کنند:

 • جریان
 • خاصیت ارتجاعی پوست
 • خطوط ظریف و چین و چروک
 • همچنین به ترمیم کلاژن و از بین بردن رسوبات چربی کمک می کند.

علاوه بر این، می تواند با افزایش جریان خون در پلک به کاهش حلقه های زیر چشم کمک کند. برخی از پزشکان همچنین از این درمان برای درمان اختلال نعوظ، آرتریت حاد، سندرم رینود و آلوپسی ناشی از گردش خون ضعیف استفاده کرده‌اند.

برای کاهش چربی و سلولیت، این روش اغلب به روش های تهاجمی تر و پرخطرتر مانند لیپوساکشن ترجیح داده می شود.

 

درمان با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی را می توان در موارد زیر استفاده کرد:

 • صورت
 • پلک ها
 • گردن
 • معده
 • بازوها
 • پاها
 • باسن

قیمت آن چند است؟

افراد معمولاً قبل از شروع به دیدن نتایج به ۷ تا ۱۰ جلسه کربوکسی تراپی نیاز دارند که با فاصله ۱ هفته از هم فاصله دارند. هزینه هر درمان بسته به ارائه دهنده بین 75 تا 200 دلار است.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

ویژگی های این روش بر اساس قسمتی از بدن که تحت درمان قرار می گیرد متفاوت است. اما مکانیک این روش بیشتر یکسان است.

یک مخزن گاز دی اکسید کربن به یک تنظیم کننده جریان با لوله پلاستیکی متصل است. پزشک با دقت میزان جریان گاز از مخزن را تنظیم می کند.

گاز از طریق تنظیم کننده جریان و به لوله های استریلی که دارای یک فیلتر در انتهای آن است، منتشر می شود.

فیلتر هر گونه ناخالصی را قبل از رسیدن به بدن می گیرد. سپس گاز از طریق یک سوزن بسیار کوچک در طرف مقابل فیلتر عبور می کند. پزشک گاز زیر پوست را از طریق سوزن تزریق می کند.

این روش تقریباً کاملاً بدون درد است. برخی از پزشکان قبل از وارد کردن سوزن، کرم بی حس کننده را روی محل تزریق می مالند. با وجود فقدان درد، برخی افراد گزارش می دهند که مدت کوتاهی پس از آن احساس عجیبی می کنند.

کربوکسی تراپی یک روش سرپایی است و معمولاً تنها 15 تا 30 دقیقه طول می کشد تا کامل شود.

چگونه برای کربوکسی تراپی آماده می شوید؟

هیچ آمادگی خاصی قبل از عمل وجود ندارد، اگرچه پزشک شما ممکن است بسته به شرایط شما دستورالعمل خاصی داشته باشد.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

درمان با کربوکسی تراپی

روش کار چگونه است؟

گردش خون ضعیف تا حدی مسئول سلولیت، ترک های پوستی و سیاهی زیر چشم است. سلول های بدن دی اکسید کربن را به عنوان زباله آزاد می کنند. گلبول‌های قرمز اکسیژنی را که استنشاق می‌کنید می‌گیرند و به بافت‌ها می‌برند، سپس دی‌اکسید کربن را جذب می‌کنند. در نهایت دی اکسید کربن توسط ریه ها بازدم می شود.

یک پزشک می تواند با تزریق دی اکسید کربن گردش خون را در یک منطقه خاص افزایش دهد و باعث هجوم گلبول های قرمز به آن ناحیه شود.

هنگامی که سلول های خونی به محل مورد نظر می رسند، گردش خون را افزایش می دهند. این کار برای ترمیم خاصیت ارتجاعی پوست و در مورد حلقه های زیر چشم، رنگدانه را به درخشندگی سالم تغییر می دهد.

علائم کشش: علائم کششی که روی بدن خود می بینید، پارگی کلاژن پوستی است. کربوکسی تراپی کلاژن جدیدی ایجاد می کند که پوست را ضخیم می کند و ظاهر آن را بهبود می بخشد.

سلولیت: گاز دی اکسید کربن نیز می تواند به سلول های چربی تزریق شود که باعث می شود سلول ها ترکیده و در بدن دفع شوند. سلولیت زمانی ایجاد می شود که چربی زیر پوستی از روی پوست بیرون بزند. چندین مطالعه نشان داده اند که کربوکسی تراپی زمانی که برای درمان سلولیت استفاده می شود ایمن و موثر است.

حلقه های زیر چشم: سیاهی زیر چشم معمولاً به دلیل گردش خون ضعیف ایجاد می شود که باعث تجمع عروقی می شود. تزریق گاز به زیر پلک باعث کاهش این تجمع کبودی شده و رنگ رژگونه جایگزین آن می شود.
آلوپسی: آلوپسی (ریزش مو) ناشی از گردش خون ضعیف را می توان با کربوکسی تراپی نیز درمان کرد.

عوارض کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی یک روش نسبتاً ایمن است که تقریباً هیچ عارضه جانبی ندارد. افراد ممکن است در محل تزریق، به ویژه در بازوها و پاها، کبودی داشته باشند. این کبودی باید ظرف یک هفته برطرف شود.

افرادی که روش کاهش چربی یا سلولیت را انجام می دهند نیز نباید به مدت 24 ساعت خود را در آب غوطه ور کنند، از جمله شنا یا استفاده از وان.

بعد از آن چه انتظاری باید داشت؟

هنگامی که کربوکسی تراپی برای درمان علائم کشش و اسکار استفاده می شود، نسبتاً بدون درد است. این به این دلیل است که بافت اسکار اعصاب ندارد. ممکن است احساس خارش داشته باشید زیرا علائم کشش در طول عمل متسع می شوند. خارش باید در حدود 5 دقیقه برطرف شود.

افرادی که از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و رسوبات چربی استفاده می کنند ممکن است در حین تزریق فشاری را احساس کنند، مشابه احساسی که در هنگام آزمایش فشار خون احساس می شود. این ناشی از انبساط گاز است.

مناطق تحت درمان پس از درمان تا 24 ساعت احساس گرما و گزگز خواهند داشت زیرا گاز دی اکسید کربن کار خود را انجام می دهد و گردش خون بهبود می یابد. اما شما باید بتوانید روال عادی خود را پس از پایان عمل انجام دهید.

این مقاله به شما کمک کرد؟
آره
خیر

جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران