درمان بیماری های پوستی مو

درمان بیماری های پوستی مو

علل مشکلات پوست سر و درمان آن

درمان بیماری های پوستی مو

مشکلات پوست چیست؟

مشکلات پوست سر شامل هر نوع بیماری در پوست سر، صورت و گردن است که دلایل گسترده ای پشت آن قرار دارد. در اغلب موارد بعلت استفاده از محصولات بهداشتی مو مثل شامپوها و رنگ کردن موها است. که در این موارد اغلب درمانها شامل توصیه به استفاده از محصولات بهداشتی استاندارد و کم کردن مصرف محصولات شیمیایی است.

علائم مشکلات پوست سر:

اول باید گفت وقتی از کلمه پوست سر استفاده می کنیم منظور ناحیه سر، گردن و صورت است که دارای مو می باشد.

علائم بیماری پوستی شامل خارش پوست سر، نازک شدگی و دردناک شدن پوست، جوش، تاول و ریزش مو است. این علائم محدود به سن و جنسیت خاصی نیست. جالب است بدانید همه مشکلات پوست سر در نهایت منجر به ریزش مو می شود.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

بهداشت پوست سر:

پوست سر نیز مانند هر جای دیگر بدن نیاز به شستشو دارد چون پوست سر نیز به واسطه در معرض آلودگی بودن . چربی خود موها بسیار نیاز به شستشو دارد چون می تواند موجب عفونت سر شود.

استفاده زیاد از محصولات بهداشتی مثل روغن و ژل مو اگر بخوبی شستشو نشود می تواند موجب مشکلات پوستی شود.

شوره سر:

شوره سر، پوست های خشکی روی سر است که به دلایلی مانند بهداشت ضعیف سر، محصولات بهداشتی، خشکی پوست سر، عفونتهای قارچی و اگزما بوجود بیاید.

درمان بیماری های پوستی مو
درمان بیماری های پوستی مو

خشکی پوست سر:

خشکی پوست سر یکی از مشکلات رایج پوستی است که با بالا رفتن سن، آب  و هوای خشک و شستشوی زیاد مو، می تواند ایجاد شود. برخی از افراد نیز بصورت ژنتیکی مستعد خشکی پوست سر هستند. خشکی پوست سر باعث خارش و عفونت می شود. درمان بیماری های پوستی مو

عفونت های سر:

عفونت تارهای مو بوسیله باکتری ایجاد می شود و در ابتدا بصورت نقاط کوچک سفید متمایل به زرد روی پوست سر ظاهر می شود.

پسوزیاریس پوست سر:

پسوزیاریس، شرایطی است که سلولها سریع رشد می کند و باعث زبری پوست سر می شود البته در هرجای بدن می تواند رخ دهد.هرچند دلیل پسوزیاریس هنوز مشخص نیست، اما محققان معتقدند به دلیل حمله سلولهای سیستم ایمنی به پوست است.

عفونتهای قارچی پوست سر:

نوعی عفونت قارچی است که بصورت حلقه های جوش مانند روس پوست سر ایجاد می شود.

درمان مشکلات پوستی سر:

برای درمان مشکلات پوستی سر، ابتدا باید متخصص پوست، نوع مشکل و بیماری پوست سر را تشخیص بدهد و سپس درمان پیشنهاد شود. اما بطور کلی در بیماریهای پوستی سر پزشکان پیشنهاد می دهند موهای سر را هر روز یا حداقل هر 2 روز یکبار شستشو یدهید.

همچنین متخصصین پوست و مو پیشنهاد می دهند از شامپوهای ملایم مانند شامپو بچه  بیشتر استفاده کنیم و از از استفاده زیاد از محصولات شیمیایی مثل رنگ مو اجتناب کنیم.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی باران ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت کنید و همچنین از قیمت ها مطلع شوید.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران و اطلاع از آدرس و شماره تماس کلیک کنید.