روش های مختلف کاشت مو چقدر موثر هستند؟

روش های کاشت مو

روش های مختلف کاشت مو چقدر موثر هستند؟

روش های کاشت مو

هدف از کاشت مو بازگرداندن رشد مو به مناطقی از پوست سر با رشد محدود یا غایب است. آنها درمان های موثری برای بسیاری از انواع ریزش مو هستند، اما نمی توانند ریزش مو در آینده را متوقف کنند. برای نتایج پایدار، ممکن است افراد نیاز به پیوندهای بعدی داشته باشند.

ریزش مو و نازک شدن مو بخشی طبیعی از پیری است، اما ممکن است به دلیل شرایط پزشکی یا ضربه به پوست سر نیز رخ دهد. برخی از افرادی که ریزش مو را تجربه می کنند ممکن است به دلایل زیبایی یا ترمیمی پیوند مو را انتخاب کنند.

در این مقاله به میزان موفقیت انواع کاشت مو و همچنین مدت زمان ماندگاری و عوارض احتمالی آنها می پردازیم.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است که در زمینه ی روش های کاشت مو نیز تخصص فراوان داشته و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

انواع کاشت مو

برخی از افرادی که ریزش مو را تجربه می کنند ممکن است کاشت مو را انتخاب کنند.
در طول کاشت مو، جراح فولیکول‌ها را از ناحیه متراکم مو، مانند پشت سر که به آن ناحیه اهداکننده می‌گویند، برمی‌دارد. سپس فولیکول‌ها را در شکاف‌های کوچکی در ناحیه آسیب‌دیده پوست سر کاشتند.

روش های کاشت مو
روش های کاشت مو

دو نوع اصلی کاشت مو وجود دارد:

جراحی نوار واحد فولیکولی (FUSS). جراح نواری از پوست را از ناحیه اهدا کننده برداشته و برش را با بخیه می بندد. سپس از یک میکروسکوپ برای جدا کردن پوست اهداکننده به واحدهای فولیکولی ریز که حاوی یک یا چند فولیکول مو هستند استفاده می‌کنند و این واحدها را در ناحیه مورد نظر قرار می‌دهند.
استخراج واحد فولیکولی (FUE). جراح از یک ابزار پانچ کوچک برای برداشتن فولیکول‌ها از ناحیه اهداکننده استفاده می‌کند.

اگرچه این روش همچنان منجر به ایجاد مقداری اسکار می شود، اما ممکن است کمتر قابل توجه باشد و فرد معمولاً نیازی به بخیه ندارد.
هر دو روش موثر هستند، اما می توانند در برخی موارد به نتایج متفاوتی دست یابند. نویسندگان مقاله ای در سال 2019 بیان می کنند که FUE به مهارت بیشتری نیاز دارد و بیشتر از FUSS طول می کشد، اما آنها خاطرنشان می کنند که اگر جراح تجربه زیادی در این تکنیک داشته باشد، FUE می تواند نتایج عالی ایجاد کند.


پیشنهاد مطالعه: کاشت مو به روش FUE به چه صورتی انجام میگیرد؟


در بیشتر موارد، جراحان از پهلو یا پشت سر به عنوان ناحیه اهداکننده استفاده می کنند. با این حال، گرفتن پوست از چانه، پشت یا قفسه سینه نیز می تواند موثر باشد. استفاده از موهای بدن ممکن است برای افرادی که موهای ضخیم در پشت یا کناره های سر خود ندارند مفید باشد.

برخی از تحقیقات منبع معتبر نشان می دهد که استفاده از موهای بدن یا ریش نسبت به استفاده از موهای سر زمان بیشتری دارد و به مهارت بیشتری نیاز دارد. با این حال، یک منبع مورد اعتماد دیگر گزارش می دهد که بدن و ریش می توانند «منبع عالی» موهای اهداکننده برای کاشت مو باشند.

هر عمل بسته به تعداد فولیکول هایی که جراح کاشته می کند، چندین ساعت طول می کشد و هر دو شامل بی حسی موضعی هستند. معمولاً فرد می تواند در روز درمان به خانه برود.

روش های کاشت مو
روش های کاشت مو

نرخ های موفقیت

کاشت مو روش های موثری برای بازگرداندن رشد مو به دنبال بسیاری از دلایل ریزش مو است. میزان موفقیت جراحی کاشت مو به عوامل زیادی از جمله مهارت و تجربه جراح و ضخامت موهای اهداکننده بستگی دارد.

با توجه به انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)، کاشت مو می تواند تغییر کمی در پری مو ایجاد کند. برای تغییرات چشمگیر، افراد ممکن است بخواهند از روش های جراحی فلپ پوست، گسترش بافت یا تکنیک های کاهش پوست سر استفاده کنند.

هیچ مطالعه بزرگی وجود ندارد که میزان موفقیت کاشت مو را مشخص کند. با این حال، چندین مطالعه و مقاله کوچکتر اطلاعاتی در مورد اثربخشی این روش ها ارائه می دهند.

یک مطالعه منبع مطمئن نشان داد که اکثر افرادی که تحت FUE با استفاده از موهای بدن یا ریش همراه با موهای سر قرار گرفتند، در میانگین پیگیری 2.9 ساله از نتایج راضی بودند. در بین 79 شرکت کننده، میانگین نمره کلی رضایت 8.3 از 10 بود.

یافته های یک منبع مورد اعتماد دیگر مطالعه نشان می دهد که استفاده از درمان پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) با FUE موفقیت کاشت موی FUE را افزایش می دهد. همه شرکت کنندگان در گروه PRP پس از 6 ماه بیش از 75 درصد رشد مجدد مو داشتند. آنها نسبت به گروه غیر PRP بهبود سریعتری در تراکم مو و بازیابی پوست داشتند.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران و اطلاع از آدرس و شماره تماس کلیک کنید.