همه آنچه باید در مورد کاهش خط مو بدانید

علائم کاهش خط مو 

همه آنچه باید در مورد کاهش خط مو بدانید

علائم کاهش خط مو 

عقب نشینی خط مو می تواند هم در مردان و هم در زنان رخ دهد، اگرچه در مردان شایع تر است. این یکی از اولین نشانه های طاسی با الگوی مردانه است و می تواند توسط عوامل مختلفی ایجاد شود.

امروزه، طیف وسیعی از راه‌های امیدوارکننده برای مدیریت کاهش خط مو وجود دارد، و برخی از گزینه‌های درمانی طولانی‌مدت وجود دارد که به بسیاری از افراد کمک می‌کند.

کاهش خط مو علائم مشخصی را نشان می دهد. علائم ممکن است درست پس از پایان بلوغ یا هر زمانی در دوران بزرگسالی ایجاد شود.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است که در زمینه ی علائم کاهش خط مو  نیز تخصص فراوان داشته و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

حقایق سریع در مورد کاهش خط مو:

خط مو معمولاً درست بالای شقیقه ها شروع به عقب نشینی می کند.
کاهش خط مو و طاسی با الگوی مردانه از علائم شایع در افراد مسن است.
در زنان، می تواند یک V شکل در وسط سر ایجاد کند که به عنوان یک بیوه شناخته می شود.

چگونه متوجه می شوید که خط موی شما در حال کاهش است؟

هیچ الگوی واحدی وجود ندارد که خط رویش مو از آن پیروی کند، اما علائمی وجود دارد که باید مراقب آنها بود. به عنوان مثال، ریزش موی زیاد یکی از این علائم است. معمولاً افراد روزانه ده ها تار مو را از دست می دهند.

علائم کاهش خط مو

دلایل کاهش خط مو

علل زیادی برای کاهش خط مو وجود دارد.

سن

بر اساس تحقیقاتی که در مجله تحقیقات پوستی منتشر شده است، 80 درصد از مردان اروپایی ممکن است تا سن 80 سالگی خط موی خود را کاهش دهند.

ریزش مو معمولاً بخشی طبیعی از افزایش سن است. هزاران فولیکول مو در سطح پوست سر وجود دارد که هر کدام موهای خود را رشد می دهند. با ریزش این موها، موهای جدید جایگزین آنها می شود. اما اگر فولیکول های مو به دلایلی آسیب ببینند، نتیجه آن می تواند ریزش مو و کاهش خط مو باشد.

تغییرات هورمونی

تغییرات هورمونی ممکن است محرک ریزش مو در مردان و زنان باشد. هورمونی به نام DHT ممکن است با الگوی طاسی مردانه ارتباط داشته باشد، زیرا باعث می شود فولیکول ها به حدی کوچک شوند که دیگر هیچ مویی در آنها رشد نکند.

سابقه خانوادگی

به نظر می رسد سابقه خانوادگی در کاهش خطوط مو نقش دارد. احتمال ریزش موهای خود در مردانی که سابقه خانوادگی طاسی دارند بیشتر است. این ضرر حتی ممکن است از الگوی مشابهی مانند نسل های قبلی پیروی کند.

داروها یا درمان ها

برخی از روش ها یا درمان های پزشکی نیز ممکن است باعث ریزش مو شوند. یک مثال معمولی شیمی درمانی است که اغلب باعث ریزش موهای فرد می شود.

علائم کاهش خط مو 
علائم کاهش خط مو

بیماری یا استرس

بیماری یا استرس ممکن است منجر به ریزش موی ناگهانی به نام تلوژن افلوویوم شود. مردم معمولاً این حالت را به‌عنوان ریزش غیرمنتظره تجربه می‌کنند – جایی که در یک دوره کوتاه بسیار بیشتر از حد معمول موهای خود را از دست می‌دهند. خوشبختانه، این ریزش مو اغلب بدون درمان خود به خود معکوس می شود.

انتخاب های سبک زندگی

همچنین ممکن است بین انتخاب سبک زندگی خاص و ریزش مو ارتباطی وجود داشته باشد. افرادی که سیگار می کشند ممکن است سریعتر از افرادی که سیگار نمی کشند ریزش مو را تجربه کنند.

همچنین ممکن است بین کاهش خطوط مو و رژیم غذایی ارتباطی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، افرادی که پروتئین کافی در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند، ممکن است نسبت به افرادی که پروتئین کافی مصرف می کنند، موهای بیشتری از دست دهند.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران و اطلاع از آدرس و شماره تماس کلیک کنید.