عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-باران-اصفهان

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

عوارض جانبی نادر لیزر

 

لیزر موهای زائد در بین افرادی که خواهان راه حلی دائمی تر از روش های دیگر هستند، محبوب است. استفاده از لیزر برای از بین بردن مو با جلوگیری از رشد موهای جدید فولیکول های مو عمل می کند.

با این حال، قبل از شروع درمان، افراد باید خود را از برخی از عوارض جانبی لیزر موهای زائد و همچنین برخی از افسانه‌هایی که این فرآیند را احاطه کرده‌اند، آگاه کنند.

برای اکثر افراد، لیزر موهای زائد روشی مطمئن برای خلاص شدن از شر موهای زائد در مکان های ناخواسته به طور دائم یا برای مدت طولانی است.

کلینیک باران اصفهان  بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است که در زمینه های مختلف تخصص داشته و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

اثرات جانبی

پس از لیزر موهای زائد ممکن است چند عارضه جانبی متفاوت ظاهر شود. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. هرکسی که عوارض جانبی پایدار را تجربه می کند باید با متخصص پوست خود مشورت کند.

قرمزی و تحریک

لیزر موهای زائد به فولیکول های موهای مورد نظر آسیب می رساند. بدن به این واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی آسیب دیده تجربه می کنند. پوست ممکن است گزگز یا حساس شود و حتی ممکن است کمی متورم شود.

علائم معمولا کوتاه مدت هستند. ناحیه آسیب دیده ممکن است شبیه به پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون یا کنده شده است. برخی از متخصصان پوست از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می کنند.

پس از واکنش اولیه، معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان، تحریک باید کاهش یابد. تورم و قرمزی ممکن است به بسته های یخ یا حمام خنک پاسخ خوبی بدهد.

 

بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-باران-اصفهان
بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-باران-اصفهان

 

پوسته شدن

برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن در ناحیه آسیب دیده را تجربه کنند. این معمولاً یک مشکل جزئی است اما ممکن است ناراحت کننده باشد.

پوسته پوسته شدن گاهی اوقات می تواند منجر به دلمه یا زخم شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد ممکن است از بروز هرگونه مشکل پایدار در این درمان جلوگیری کند.

تغییرات در رنگ پوست

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات رنگ جزئی در ناحیه تحت درمان پوست شوند. ممکن است پس از لیزر موهای زائد کمی تیره تر یا روشن تر شود.

افرادی که پوست روشن‌تری دارند، احتمالاً تغییرات رنگدانه‌ای تیره‌تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه های روشن تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و پوست به حالت عادی باز می گردد.

آسیب چشم

روش حذف موهای زائد شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این به این معنی است که خطر آسیب بالقوه جدی چشم وجود دارد، به خصوص زمانی که یک پزشک روی صورت یک فرد کار می کند.

هم فرد تحت درمان و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام عمل از آسیب جلوگیری شود.

خطر عفونت پوست

مانند سایر روش های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول های مو با لیزر می تواند خطر عفونت ایجاد کند.

ناحیه آسیب دیده باید در حین بهبودی به عنوان یک زخم درمان شود. افراد باید هرگونه علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند.

در نهایت، در صورت بروز عفونت، نباید کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه (OTC) را روی نواحی وسیعی از پوست استفاده کنند.

 

بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-زیبایی-در-اصفهان
بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-زیبایی-در-اصفهان

 

عوارض جانبی نادر
عوارض جانبی کمتر رایج پس از لیزر موهای زائد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

سوختگی و تاول

استفاده از یک پزشک قابل اعتماد خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد.
اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد.

با این حال، هنگامی که یک پزشک واجد شرایط این فرآیند را انجام می دهد، سوختگی و تاول نادر است.

لیزر موهای زائد از لیزرهای با حرارت بالا استفاده می کند. عوارض جانبی نادر لیزر

یک پزشک ممکن است درست قبل از استفاده از لیزر یک دستگاه خنک کننده را روی پوست فرد اعمال کند. این به جلوگیری از سوزاندن پوست توسط لیزر کمک می کند.

 

جای زخم

جای زخم معمولاً از عوارض لیزر موهای زائد نیست. با این حال، اگر پزشک مرتکب خطا شود، ممکن است جای زخم ایجاد شود. این موضوع نباید برای اکثر پزشکان واجد شرایط باشد.

همچنین اگر افراد پس از آن به درستی از ناحیه تحت درمان مراقبت نکنند، ممکن است اسکار ایجاد شود.

آنها باید با پوست آسیب دیده طوری رفتار کنند که انگار آفتاب سوخته است تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. این بدان معنی است که آن را مرطوب نگه دارید، از نور محافظت کنید و به طور منظم برای علائم عفونت چک کنید.

 

آیا لیزر موهای زائد بی خطر است؟

اکثر افرادی که از آن استفاده می کنند، متوجه می شوند که لیزر موهای زائد ایمن و قابل تحمل است. به نظر نمی رسد که این روش در درازمدت خطرات سلامتی داشته باشد.

با این حال، برخی از افراد ممکن است پس از لیزر موهای زائد دچار عوارض جانبی جزئی شوند. افراد باید از متخصص پوست خود بخواهند که قبل از انجام این درمان روی ناحیه بزرگ تری از پوست، نحوه واکنش لکه کوچکی از پوست به درمان را آزمایش کند.

افرادی که مایل به انجام لیزر موهای زائد هستند باید همیشه از یک پزشک مجرب استفاده کنند.

 

جهت ارتباط با کلینیک باران اصفهان کلیک کنید.

 

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

تا چند روز پس از درمان، پوست آسیب دیده ممکن است قرمز و حساس شود. بسیاری از مردم این حس را شبیه به آفتاب سوختگی توصیف می کنند. با این حال، خود این فرآیند معمولاً دردناک نیست.

 

آیا کار می کند؟

لیزر موهای زائد موثر است، اما به ندرت به حذف دائمی موهای زائد می رسید. با این وجود، لیزر درمانی می تواند رشد مو را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

پس از اولین درمان، بسیاری از افراد تنها برای چند ماه بدون مو خواهند بود. موها در نهایت دوباره رشد می‌کنند، اگرچه اغلب ریزتر، روشن‌تر و کمتر از قبل دیده می‌شوند. عوارض جانبی نادر لیزر

بسیاری از افراد برای دستیابی به یک راه حل دائمی یا رضایت بخش تر برای موهای ناخواسته به جلسات متعدد نیاز دارند. ممکن است با هر جلسه بعدی، موها دوباره روشن تر و نازک تر شوند. پس از درمان های کافی، ممکن است رشد مجدد آن به طور کلی متوقف شود.

لیزر موهای زائد نیز ممکن است روی موهای تیره موثرتر باشد. افرادی که موهای بلوند، قرمز یا خاکستری دارند ممکن است تغییر چندانی را متوجه نشوند، زیرا نور لیزر جذب موهای تیره می شود و اغلب در موهای روشن موفق نیستند.

اینستاگرام کلینیک پوست و موی اصفهان