لیزر جهت رفع اسکارهای آکنه

 رفع اسکارهای آکنه

درمان اسکار آکنه با لیزر

 رفع اسکارهای آکنه

جوش صورت یا آکنه شایعترین بیماری پوستی جوانان است. این بیماری اغلب همراه با بلوغ شروع می‌شود و معمولاً در حدود سن 25 سالگی بهبود می‌یابد. جوش صورت خود به خود مشکلی برای فرد ایجاد نمی‌کند ولی تغییرات ظاهری که در صورت بیمار بوجود می‌آورد، اغلب باعث مشکلات روحی و اجتماعی او می‌شود.

از طرف دیگر در 95% افراد مبتلا به جوش صورت، پس از بهبود بیماری جای آکنه در صورت باقی می‌ماند که اصطلاحاً به آن اسکار یا جوشگاه آکنه گفته می‌شود.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

ایجاد اسکار ناشی از آکنه به 3 عامل بستگی دارد که این عوامل عبارتند از:

1- شدت جوش صورت

هرچه جوش صورت فرد شدیدتر باشد احتمال ایجاد جوشگاه بیشتراست. جوش‌هایی که به صورت برجسته و کیستی هستند تقریباً در100% موارد، اسکار به جا می‌گذارند.

2- استعداد خانوادگی

بعضی افراد از نظر خانوادگی مستعد اسکار آکنه هستند بدین معنی که در سایر افراد خانواده هم پس از ایجاد زخم یا ضایعه پوستی، جای آن باقی می‌ماند. این بیماران بیشتر در خطر ایجاد اسکار در اثر جوش‌های صورت هستند.  رفع اسکارهای آکنه

3- مدت ابتلا به آکنه قبل از شروع درمان

هرچه فرد مبتلا به جوش صورت، درمان بیماری خود را دیرتر شروع کند احتمال ابتلا به اسکار آکنه در او بیشتر است. در صورتی که فرد بیش از 3 سال اقدام به درمان آکنه نکند، این احتمال به شدت افزایش می‌یابد. این مسئله لزوم درمان سریع جوش صورت را گوشزد می‌کند.

اصولاً اسکارهای آکنه به دو دسته فرورفته و برجسته تقسیم می‌شوند. برای درمان اسکارهای ناشی از جوش صورت از روشهای مختلفی استفاده می‌شود.

رفع اسکارهای آکنه

روشهای مختلف درمان اسکار آکنه

از جمله آنها می‌توان به لایه برداری (Peeling)، میکرودرم ابریژن (Microdermabrasion) ، تزریق ژل، تزریق چربی و جراحی اشاره کرد.

کاربرد لیزرها در درمان اسکار آکنه

یکی از بهترین  رفع اسکارهای آکنه  که به دلیل دقت عمل زیاد اثرات بسیار خوبی دارد لیزر است.

لیزرهای کاربردی برای درمان اسکار آکنه به سه دسته تقسیم می‌شوند:

دسته اول شامل لیزر دی اکسید کربن و لیزر اربیوم هستند. این لیزرها اغلب برای درمان ضایعات فرو رفته ناشی از آکنه به کار می‌روند. این لیزرها با برداشت بسیار ظریف لایه‌های سطحی پوست با دقت میکرون باعث تحریک قسمتهای تحتانی پوست برای تولید کلاژن و در نتیجه درمان اسکار جوش‌ها می‌شوند. قبل از انجام این لیزرها از کرم‌های بی حسی استفاده می‌شود که باعث می‌گردد عمل لیزر کاملاً بدون درد انجام شود.

محل انجام لیزر معمولاً تا چند روز قرمز است که با انجام مراقبت‌های توصیه شده توسط پزشک بهبود می‌یابد. به طور متوسط 3 جلسه لیزر به فاصله یک ماه برای بهبود اسکار آکنه با این روش لازم است.

رفع اسکارهای آکنه

دسته دوم لیزرهای کاربردی در درمان اسکار آکنه، لیزرهای غیر تخریبی هستند. این لیزرها با حفظ لایه های فوقانی پوست موجب اعمال تغییراتی در لایه‌های تحتانی پوست می شوند.این لیزرها معمولاً برای درمان اسکارهای برجسته و قرمزی ناشی از آکنه به کار می روند و نیاز به بی حسی قبل از عمل ندارند.

در این روش کبودی ناشی از عمل لیزر بعد از 7 تا 10 روز کاملاً از بین می‌رود. به طور متوسط 3 جلسه لیزر به فاصله یک ماه برای بهبود اسکارهای برجسته آکنه لازم است .

دسته سوم از لیزرهای کاربردی در درمان اسکار آکنه نسل جدید لیزرها هستند که به نام لیزرهای فرکشنال ( Fractional ) شناخته می‌شوند. این لیزرها که چند سالی است که به بازار وارد شده اند با این روش عمل می‌کنند که بخش کوچکی از پوست را تخریب می‌کنند ولی قسمت بیشتر آن را سالم می‌گذارند.

این مساله باعث می‌شود که قسمت سالم پوست سریعاً به ترمیم بخش تخریب شده آن بپردازد. با این تکنولوژی عوارض ناشی از لیزرهای تخریبی کاهش می‌یابد و بیمار سریع تر به سر کار بر می‌گردد ولی در عوض تعداد جلسات بیشتری برای رسیدن به اثرات درمانی لازم است. به هر حال افراد مبتلا به اسکار ناشی از جوش صورت با مشاوره با پزشک می‌توانند بهترین و کم عارضه ترین روش درمانی را انتخاب نمایند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی باران ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت کنید و همچنین از قیمت ها مطلع شوید.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران و اطلاع از آدرس و شماره تماس کلیک کنید.