آنچه باید در مورد لیفت با نخ بدانید!؟

بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-باران-اصفهان

آنچه باید در مورد لیفت با نخ بدانید!؟

لیفت با نخ

بالابرهای صورت نخی چیست؟

تا همین اواخر، تنها راه برای رفع مشکلات ناشی از شلی پوست صورت – مانند پارگی و افتادگی گونه – جراحی لیفت صورت بود. به هر حال، در حالی که درمان‌های لایه‌برداری پوست می‌توانند به بازگرداندن درجه‌ای از سفتی کمک کنند، زمانی که پوست شل وجود داشته باشد، فقط یک چاقوی جراحی می‌تواند واقعاً آن را از بین ببرد.

با این حال، در حالی که رویکرد تکیه بر ترکیبات تزریقی و لایه برداری پوست تا زمانی که جراحی لیفت صورت کاملاً ضروری شود، برای بسیاری از بیماران کارآمد است، اما همه مایل یا قادر به انجام جراحی نیستند. اگر جزو این گروه هستید، خوشحال خواهید شد که بدانید نوع جدیدی از روش برای پر کردن شکاف بین جوانسازی غیرتهاجمی صورت و جراحی لیفت صورت ایجاد شده است – لیفت با نخ.

لیفت با نخ چیست؟

لیفت با نخ نوعی روش است که در آن از بخیه های موقت برای ایجاد “لیفت” ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می شود. به جای برداشتن پوست شل شده صورت بیمار با جراحی، جراح زیبایی به سادگی آن را با بخیه زدن قسمت هایی از آن معلق می کند. این کار باعث می شود که پوست کمی به عقب کشیده شود و در نتیجه صورت را لیفت و سفت کند.

نخ‌ها علاوه بر ایده‌آل بودن برای لیفت پوست، به روشی دیگر با پیری مبارزه می‌کنند: با تحریک «پاسخ شفابخش» بدن و وادار کردن بدن به هدایت موج‌های زیادی از کلاژن به مناطق تحت درمان. این به دلیل نقش حیاتی کلاژن در روند پیری مهم است.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان  می باشد که بهترین پیشنهادات را برای زیبایی ارائه می دهد.

بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-باران-اصفهان
بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-باران-اصفهان

کلاژن به حمایت از “عوامل رشد” کمک می کند که تا حد زیادی بر وضعیت پوست ما تأثیر می گذارد. کلاژن علاوه بر این که برای ترمیم زخم ها استفاده می شود، به قوی، حجیم و انعطاف پذیر نگه داشتن پوست کمک می کند.

با افزایش سن، بدن ما به تدریج کلاژن کمتر و کمتری تولید می کند که منجر به کاهش 80 درصدی ضخامت پوست در حدود 70 سالگی می شود. این کاهش حجم و قدرت عامل بزرگی در ایجاد پوست اضافی و چین و چروک است.

با ضعیف‌تر شدن پوست، دیگر قادر به حمایت کافی از بافت‌های زیر آن نیست، به این معنی که جاذبه آن را به سمت پایین می‌کشد و کشیده می‌شود.

تزریق کلاژن تازه به پوست صورت در زمانی که نشانه های شلی پوست هنوز خفیف است می تواند هم به کاهش شلی (با ضخیم شدن و آبرسانی پوست) و هم از بدتر شدن آن (با تقویت پوست) کمک کند.

به عبارت دیگر، این فرآیند باعث جوانسازی مداوم و پیشرونده بافت های صورت می شود. بیمارانی که لیفت با نخ را به منظور تحریک کلاژن انجام می دهند، متوجه بهبود تدریجی رنگ و استحکام پوست خود خواهند شد.

در حالی که نخ های آنها در جای خود قرار دارند، پاسخ درمانی بدن به طور مداوم فعال می شود زیرا بدن می خواهد نواحی بخیه شده را “درمان” کند و بخیه ها را خارج کند.

بدن از نظر بیولوژیکی برنامه ریزی شده است تا هنگامی که هر جسم خارجی موجود در درم را حس می کند، به این شکل واکنش نشان دهد. خوشبختانه از آنجایی که نخ های قرار گرفته در زیر پوست در حین لیفت با نخ بسیار کوچک هستند، بیمار هیچ یک از این اتفاقات را احساس نخواهد کرد. اکثر مردم پس از بهبودی پوست اطراف خود به هیچ وجه نمی توانند بخیه های خود را احساس کنند.

مزایای لیفت با نخ به جای لیفت صورت چیست؟

برای بسیاری از بیماران، بزرگترین مزیت لیفت با نخ به جای لیفت صورت، کاهش بسیار زمان بهبودی مرتبط با لیفت با نخ است. هنگامی که بیمار جراحی لیفت صورت انجام می دهد، باید به شدت آرام بخش شود.

به این ترتیب، بیمار باید ترتیبی بدهد که کسی او را از بیمارستان به خانه براند. اکثر بیماران لیفت صورت حداقل تا سه روز پس از جراحی نیاز به کمک شبانه روزی از یک مراقب دارند.

علاوه بر این، اگر بیمار هنوز بچه در خانه دارد، ممکن است به کمک مراقبت از کودک نیز نیاز باشد.بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان – بیماران لیفت صورت معمولاً برای بهبودی نیاز به یک تا دو هفته مرخصی از کار دارند.

از طرف دیگر، بازیابی از لیفت با نخ نسبتاً آسان است. لیفت با نخ را می توان تحت بیهوشی موضعی به جای بیهوشی عمومی انجام داد، به این معنی که بیماران لیفت با نخ می توانند بلافاصله پس از انجام عمل خود را به خانه برسانند و از خود مراقبت کنند.

در حالی که برخی از بیماران پس از لیفت با نخ کمی درد، قرمزی و تورم را تجربه می کنند و بنابراین مایلند بقیه روز را مرخصی بگیرند، اکثر آنها می توانند بلافاصله به کار خود بازگردند.

پس از لیفت با نخ به ندرت به داروهای ضد درد قوی نیاز است و این امر باعث می‌شود بیماران راحت‌تر به روال عادی خود بازگردند. بنابراین این روش برای افرادی که در خانه بچه دارند یا کسانی که مشاغل پرمشغله و سختی دارند ایده آل است.

برای رزرو نوبت با کلینیک باران اصفهان تماس بگیرید.

بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-باران-اصفهان
بهترین-کلینیک-پوست-و-موی-اصفهان | کلینیک-باران-اصفهان
در حالی که بازیابی لیفت با نخ بسیار فشرده نیست،

بیماران همچنان باید در حین بهبودی اقدامات احتیاطی جزئی را انجام دهند. مهم است که مطمئن شوید که صورت خود را در حین تمیز کردن یا استفاده از مرطوب کننده حداقل تا یک هفته پس از گذاشتن نخ ها به شدت مالش ندهید.

همچنین باید سعی کنید سر خود را کمی بالا نگه دارید تا هنگام خواب مستقیماً روی صورت خود غلت نزنید. لیفت با نخ به دلیل غیرتهاجمی بودن آنها کم خطر هستند.

عملاً هیچ خطری برای زخم، کبودی شدید، خونریزی یا سایر عوارض پس از لیفت با نخ وجود ندارد. در موارد نادر، بیماران ممکن است دچار سوزش، عفونت یا نمایان شدن بخیه های آنها در زیر پوست خود شوند.

با این حال، اگر این اتفاق بیفتد، بخیه ها را می توان به سادگی برداشت و صورت بیمار به حالت قبلی خود باز خواهد گشت. در نهایت، از آنجایی که انجام لیفت با نخ بسیار آسان تر از جراحی لیفت صورت است، بسیار مقرون به صرفه تر هستند.

اگرچه لیفت با نخ مفید است، اما برای بیماران مهم است که انتظارات واقع بینانه از این روش را حفظ کنند. در حالی که لیفت با نخ مطمئناً تغییرات قابل مشاهده ای ایجاد می کند، معمولاً فقط چند میلی متر صورت را بلند می کند.

به این ترتیب، آنها نتیجه نهایی ظریف تر و طبیعی تر از جراحی لیفت صورت ایجاد می کنند.

بنابراین لیفت با نخ برای بیمارانی مناسب است که با علائم شلی پوستی خفیف تا متوسط و نه شدید سروکار دارند.

کاندیدای ایده آل لیفت با نخ معمولاً در اواخر دهه سی تا اوایل پنجاه سالگی است، در حالی که اکثر بیماران بالای 55 سال از جراحی لیفت صورت سود بیشتری می برند.

لیفت با نخ می‌تواند جایگزینی برای لیفت صورت برای بیماران مسن‌تری باشد که به دلایل پزشکی قادر به انجام عمل جراحی نیستند.

از آنجایی که لیفت با نخ را می توان تحت بی حسی موضعی انجام داد، بسیاری از افرادی که شرایط مرتبط با سن را دارند که آنها را واجد شرایط جراحی نمی کند (مانند فشار خون بالا، دیابت نوع دو و بیماری های قلبی عروقی) می توانند با خیال راحت این درمان را انجام دهند.

اینستاگرام کلینیک باران اصفهان