لیفت با نخ

لیفت نخ

لیفت با نخ

لیفت نخ

درمان لیفت با نخ چیست؟

روش درمان  لیفت با نخ نوعی فرایند درمانی کوتاه مدت می باشد که هدف آن درمان علائم پیری و افتادگی پوست در قسمت پایین صورت می باشد. لیفت صورت با نخ سیلوئت، شامل قرار دادن زیر جلدی نخ های مخصوصی است که جهت کشیدگی و بالا بردن نواحی مورد نظر از پوست استفاده می شوند. اگرچه لیفت با نخ در رفع افتادگی ابرو و گونه ها نیز تاثیر دارد، اما نقش مهم آن در بخش میانی وانتهایی صورت از جمله غبغب و گردن است.

می توان در یک جلسه درمان با نخ لیفت قسمت های مختلف صورت را هدف قرار داد. (نخ ها انواع گوناگونی دارند که با صلاحدید متخصص پوست و مو، از انواع خاصی از آنها در درمان نواحی مختلف استفاده می شود).

از جمله مزایای لیفت با نخ این است که:

پروسه انجام لیفتینگ صورت با نخ، کوتاه می باشد.

زمان ریکاوری این روش سریع است.

یک روش حداقل تهاجمی می باشد.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

بهترین کلینیک لیفت با نخ

هدف از انجام لیفت صورت با نخ، در واقع بازسازی  مجدد بافت با تحریک و تولید کلاژن برای استحکام پوست صورت، گردن و بدن می باشد. لیفت با نخ توسط متخصص پوست و یا جراح پلاستیک انجام می شود. پزشک یک سوزن را به پوست وارد می کند و آن را به صورت دو طرفه از طریق بافت های نرم صورت، گردن یا بدن برای گرفتن، بلند کردن و کشیدن در آن  ناحیه قرار می دهد.

متخصص برای دستیابی به اثر کشیدگی و لیفت کردن مطلوب بافت در مناطق مورد نظر از یک الگوی مناسب استفاده می کند.  این روش کم تهاجم نتایج فوری را فراهم می کند، اما هدف بیشتر آن تحریک تولید کلاژن جدید جهت نتایج طولانی مدت و بازگرداندن ظاهر جوان در مناطق تحت درمان است.

آموزش لیفت با نخ

قبل از شروع کار با نخ لیفت، بیماران در ناحیه ای که می خواهند عمل لیفتینگ را انجام دهند (معمولا در قسمت های میانی صورت، غبغب یا گردن) بی حسی موضعی دریافت می کنند.

متخصص پوست یک سوزن از قبل نخ شده را به سطح زیر پوست بافت های صورت وارد می کند، به این معنی که سوزن زیر لایه ای از پوست که  قابل مشاهده می باشد، وارد می شود.

پس از بارگذاری نخ ها در قسمت های مورد نظر، کلاژن و بافت فیبری جدید در اطراف نخ ها تشکیل می شود که سبب نگه داشتن بافت و سفت شدن پوست می شود.

نیازی به نگرانی نیست که چرا نخ ها ی لیفت، زیر پوست باقی مانده است؟ آنها تشکیل رشته های فیبری جدید که تشکیل دهنده و تحریک کننده کلاژن هستند را تسهیل می کنند و به طور کلی، در طی چند ماه از طریق یک فرآیند طبیعی به نام هیدرولیز، حل می شوند.

عمل تجزیه ی هیدرولیز نخ در پوست، بدون درد است و به سادگی انجام می شود (تجزیه شیمیایی ناشی از واکنش  آن با آب  پوست می باشد). پس از حل شدن نخ ها، کلاژن جدید و بافت های فیبری از قبل در مناطق تحت درمان شکل گرفته اند، بازسازی و اثر خود را  در مناطق تحت درمان با لیفتینگ نشان می دهند و جوانی را به ناحیه ی مورد نظر  باز می گردانند..

لیفت نخ
لیفت نخ

مراقب های قبل از درمان با نخ لیفت

◼ بهتر است قبل از شروع درمان حتما با پزشک متخصص پوست خود مشورت کنید تا بهترین برنامه درمان را با توجه به  نوع پوست شما  تعیین کند.

◼ متخصصان موافق هستند که افراد کاندید جهت انجام نخ لیفت باید حداقل از یک هفته قبل از عمل از مصرف الکل و سیگار اجتناب نمایند؛ زیرا این موارد باعث کمبود آب بدن می شوند و ممکن است که  با  مواد بی حسی تداخل ایجاد کنند.

◼  از تمام محصولات دارویی بر پایه ی آسپرین باید اجتناب شود (این دارو ها  رقت خون را بالا می برند) و می توانند باعث خونریزی غیر ضروری در هنگام انجام این پروسه درمانی شوند. این مورد می تواند عوارض جانبی و ناخواسته ای را به همراه داشته باشد (جهت قطع دارو حتما از دستورالعمل پزشک خود پیروی کنید).

مراقبت های پس از درمان با نخ لیفت

✔ برخی از بیماران ممکن است در اثر عوارض جانبی مواد بی حسی، حالت تهوع داشته باشند. در صورت داشتن حالت تهوع در حد چند جرعه کوچک، مایعات استفاده کنید (البته با صلاحدید پزشک).

✔ اگر پوست شما متورم یا کبود شده است، به مدت ۳۰ دقیقه ۴ بار در روز برای ۵ روز اول، یخ استفاده کنید.

✔  انجام حرکات ورزشی در اجزا صورت را به مدت ۲۴ ساعت محدود کنید.

✔ از مصرف کرم های صورت یا آرایشی صورت برای ۴۸ ساعت خودداری کنید.

✔ نوشیدنی را با نی استفاده نکنید.

✔ سر را بالا نگه دارید (از جمله از خم شدن سر پایین تر از سطح قلب خودداری کنید). به مدت ۵-۷ روز با زاویه ۴۵ درجه  سر خود را نگه دارید.

✔ به مدت ۷-۱۰ روز غذاهای نرم و یا مایعات بنوشید.

✔ از جویدن آدامس به مدت ۲ هفته اجتناب کنید.

✔ به مدت ۲-۳ هفته از فشار شدید یا کشیدگی پوست صورت اجتناب کنید.

✔ از کشیدن صورت یا ماساژ آن به مدت ۳ هفته خودداری کنید.

آیا لیفت صورت با نخ همیشه موثر است؟

-برخی اوقات ممکن است که کشیدگی صورت با نخ به اندازه عمل جراحی پلاستیک لیفتینگ، در کشیدگی بافت های صورت و نواحی مورد نظر شما کاربردی و موثر نباشد.

-لیفت با نخ نمی تواند پوست اضافی در برخی نواحی صورت را جمع کند فقط می تواند سبب لیفت در ناحیه ی مورد نظر شود.

-میزان موفقیت در برخی افراد که شرایط پوستی مناسب ندارند، پایین است (مشاوره قبل از انجام این پروسه باید با پزشک متخصص، صورت پذیرد).

سوالات شایع کاربران لیفت با نخ

لیفت با نخ به دلیل ماهیت غیر تهاجمی خود، به زمان ریکاوری بسیار کمی نیاز دارد، اما باید دانست چه زمانی می توان انتظار بازگشت به زندگی عادی را داشت. مواردی که در زیر به انها اشاره شده است می تواند به افرادی که این پروسه درمانی را انجام داده اند کمک کرده تا از درمان خود بهترین نتیجه را دریافت نمایند. همیشه باید به یاد داشت که حتما  از دستورالعمل پزشک خود پیروی کنید.

◼ چه زمانی می توانید دوباره شروع به کار کنید؟

این بستگی به نوع کار و محیط  کار شما دارد.  باید انتظار داشت که در طی ۱ روز تا ۱ هفته پس از  درمان خود می توانید  به محل کار خود برگردید ، اما این مدت زمان بسته به نوع شغل شما متفاوت است. شغلی که نیازی به فعالیت زیادی نداشته باشد می تواند طی ۱-۲ روز پس از درمان  از سر گرفته شود اما  شغلی که به حرکت و فعالیت زیادی نیاز دارد ،  به مرخصی بیشتر نیاز دارد.

◼ چه موقع می توانید دوش بگیرید؟

حداقل ۱۲ ساعت بعد از عمل باید از شستشو، مرطوب  و لمس  کردن صورت یا ناحیه تحت درمان خودداری کنید. پس از دوش گرفتن و تمیز کردن ناحیه، مراقب باشید  که هرگز ناحیه ی مورد نظر را اسکراب نکنید و به مدت ۳ هفته از ماساژ  ناحیه ی درمان اجتناب نمایید.

◼ چه زمانی می توانید روال منظم مراقبت از پوست خود را از سر بگیرید؟

شما می توانید حدود ۴۸ ساعت بعد از لیفت نخ صورت خود را به آرامی شستشونمایید، خشک کنید و از یک لوسیون ملایم استفاده نمایید (از فشار دست و انگشتان جهت پخش آن بر روی صورت خودداری نمایید)، اما از  استفاده هر نوع لایه برداری یا ضد لک اجتناب کنید و قبل از استفاده از هرگونه لوسیون و یا کرم  که ترکیبات و دوز قوی دارد حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

◼ چه زمانی می توانید آرایش کنید؟

بعد از ۴۸ ساعت پس  از لیفت نخ، می توانید در صورت لزوم از مواد آرایشی استفاده کنید. آرایش به پوشاندن هرگونه کبودی باقی مانده کمک می کند. (جهت  پخش کردن کرم پودر و کانسلر بر روی پوست خود به ارامی با پوست خود رفتار کنید).

◼ چه زمانی می توانید دوباره ورزش کنید؟

می توانید اشکال سبک ورزش مانند پیاده روی را ۱ هفته بعد از لیفت نخ از سر بگیرید ، اما مراقب باشید از هرگونه تمرینی که باعث شود که  ناحیه درمان  تحت فشار قرار  گیرد ، خودداری کنید. به عنوان مثال باید از وزنه برداری تا زمانی که متخصص به شما اجازه نداده و از بهبود صورتتان اطمینان حاصل نکرده  خودداری کنید. از ورزش یوگا که لازم است سر شما زاویه ی پایین تا حدود زیر قلب داشته باشد، باید به مدت ۷ روز خودداری کنید.

◼ چه موقع می توانید شنا کنید؟

توصیه می شود ۱۲ ساعت بعد از لیفت نخ  صورت خود را مرطوب نکنید  و آب نزنید ، اما قبل از شنا و استخر  بهتر است صبر کنید تا محل بخیه کاملاً بهبود یابد. برای استخرهای  آب گرم – سونا  خشک و بخار نیز همین دستورالعمل را دنبال کنید.

◼ لیفت با نخ چقدر دوام دارد؟

اکثر مردم بلافاصله پس از دریافت درمان لیفت نخ متوجه نتایج فوری جزئی خواهند شد. با بهبودی در ناحیه ی استفاده از نخ، کلاژن های جدید در مناطق تحت درمان شکل می گیرد و تفاوت بارزتری را ایجاد می کند. نتایج  این درمان در مقایسه با سایر گزینه های جوان سازی صورت مانند جراحی پلاستیک کشیدگی صورت و لیفت دایمی بافت پوستی   که درمان های طولانی مدت است، موقت می باشد و بسته به نیازهای سن افراد لازم است هر ۶ تا ۱۲ ماه  درمان های مراقبت از پوست را دریافت کنید. مهم است که به یاد داشت که هدف استفاده از نخ لیفت، تولید کلاژن در یک دوره طولانی است.

◼ اثرات جانبی در استفاده از لیفت نخ

بیشتر عوارض جانبی لیفت نخ در ۲۴-۴۸ ساعت اول پس از انجام عمل اتفاق می افتد و اغلب به سرعت برطرف می شود. ممکن است برطرف کردن برخی از مشکلات احتمالی چند هفته طول بکشد. این عوارض جانبی احتمالی شامل عفونت، کبودی، تورم، حساسیت، بی حسی و عدم تقارن جزئی است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی باران ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت کنید و همچنین از قیمت ها مطلع شوید.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران و اطلاع از آدرس و شماره تماس کلیک کنید.