مراقبت های بعد از CO2

مراقبت های بعد از CO2

مراقبت بعد از لیزر فرکشنال co2: شستن صورت و کرم پس از لیزر

مراقبت های بعد از CO2

اگر می‌خواهید با یک درمان، بیشترین نتیجه ممکن را کسب کنید درمان با لیزر CO2 بهترین درمان است. اگر شما مدت زمان کافی برای بهبودی (۷ تا ۱۴ روز) زمان داشته باشید، انجام این روش درمانی، درست مانند انجام چندین روش درمان غیر تهاجمی به طور همزمان است. این لیزر همچنین بهترین روش درمانی مناسب برای آسیب‌های پوستی پیشرفته و چروک‌ها است.

پس از درمان با لیزر CO2، معمولاً بهبودی پوست شما یک تا دو هفته به طول می‌انجامد و در این مدت پوست شما بسیار حساس خواهد بود. برای کمک به بهبودی پوست خود و جلوگیری از عفونت، دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید. برخی از افراد برای دستیابی به بهترین نتایج، به درمان‌های زیادی احتیاج دارند. درباره اینکه به چه تعداد جلسات درمانی نیاز دارید از پزشک خود سوال بپرسید.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

دستورالعمل‌های پیش از درمان برای لیزر فراکشنال CO2

تقریباً یک هفته قبل از جلسه درمانی خود از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید. از کرم ضد آفتاب با اسپکتروم گسترده، با حداقل SPF 30، استفاده کنید تا از پوست خود محافظت نمایید. اگر از اسپری‌های برنزه کننده استفاده کرده‌اید، لطفاً برای کمک به برداشتن محصولات برنزه کننده از روی ناحیه تحت درمان، پوست را لایه برداری کنید.

اگر سابقه ابتلا به تبخال دارید، لطفاً قبل از جلسه درمانی به پزشک اطلاع دهید. در این صورت ممکن است روز قبل از جلسه درمانی، مصرف دارو را آغاز کنید.

حداقل یک روز قبل از درمان از مصرف هرگونه محصولات پوستی تحریک کننده مانند رتینوئیدها و AHA ها خودداری کنید.

لطفاً قبل از جلسه درمانی، داروهای تجویز شده و سایر محصولات، (آکوافور، سرکه سفید، شیر، پیراهن‌های قدیمی، سلفون و غیره) را آماده کنید.

صبح روزی که برای جلسه درمانی خود آماده می‌شوید، صبحانه سبک بخورید.

برای بازگشت به خانه پس از جلسه درمانی خود، همراه داشته باشید. خصوصاً اگر لازم است پس از انجام جلسه درمانی داروهای مسکن یا ضد درد مصرف کنید.

برای درمان لیزر خود، به موقع و با پوست تمیز حاضر شوید. بیماران خانم نباید در اطراف نواحی که تحت درمان قرار می‌گیرند هیچ گونه آرایش، ریمل، لوسیون، کرم پودر یا عطر استفاده کرده باشند. بیماران آقا باید صبح روز درمان صورت خود را اصلاح کنند اما نباید از لوسیون افترشیو روی نواحی تحت درمان و اطراف آن استفاده کنند.

در صورت نیاز، عینک طبی خود را بیاورید. لنزهای تماسی باید قبل از درمان برداشته شوند.

لباس و کفش راحت و گشاد بپوشید.

صابون‌های مخصوص مراقبت‌های بعدی خود را آماده کنید. ۲ قاشق غذاخوری سرکه سفید را در یک پیمانه آب حل کنید و در یک پارچ درون یخچال قرار دهید. شیر کامل فقط باید در یخچال نگهداری شود .

بسته‌های لباس‌های قدیمی و سلفون را نیز در دسترس خود نگه دارید.

مراقبت های بعد از CO2
مراقبت های بعد از CO2

روز عمل

ممکن است در صورت نیاز برای ناراحتی‌های موجود در ناحیه تحت درمان از بسته‌های یخ استفاده شود.

نرم کننده‌ای که ارائه دهنده خدمات درمانی شما توصیه می‌کند باید بلافاصله پس از عمل روی پوست گذاشته شود و در صورت نیاز برای ناراحتی و خشکی، هر ۲ تا ۳ ساعت یک بار استفاده شود.

۴ ساعت پس از درمان به آرامی و با استفاده از پاک کننده‌های ملایم صورت توصیه شده توسط ارائه دهنده خدمات درمانی خود، صورت خود را بشویید. پوست را خشک کنید اما آن را مالش ندهید و اجازه ندهید پوست شما خشک شود.

بلافاصله پس از تمیز کردن پوست، پماد نرم کننده یا آکوافور خود را بمالید تا رطوبت حفظ شده و پوششی برای پوست ایجاد شود.

تمیز کردن پوست را تکرار کرده، پماد نرم‌کننده یا آکوافور را تقریباً هر ۴ ساعت در طول اوقات بیداری خود استفاده کنید.

برای کاهش تورم با استفاده از یک بالش، زیر سر خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهید؛ به خصوص اگر در اطراف ناحیه چشم تحت درمان قرار گرفته‌اید.

بهتر است تا حد امکان از خانه خارج نشوید. پوست شما در این مدت نسبت به آفتاب بسیار حساس خواهد بود. با این وجود اگر از منزل خارج می‌شوید باید حتما از کرم ضد آفتاب موجود در جعبه کمک‌های خانگی خود یا کرم ضد آفتاب دارای کیفیت بالا و ملایم زینک اکسید دارای پایه SPF +30 سانبلاک استفاده کنید و کلاه ضخیم روی سر بگذارید.

به استثنای مواردی که قبل از درمان مورد بحث قرار گرفته‌اند، بلافاصله پس از درمان داروهای پیشگیری از تبخال و تورم بیش از حد به شما داده می‌شود. این داروها شامل دو آسیکلوویر ۴۰۰ میلی گرم و یک پردنیزون ۱۰ میلی گرم می‌باشند.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

مراقبت های بعد از CO2
مراقبت های بعد از CO2

مراقب‌های پس از درمان لیزر فراکشنال کربن دی اکسید CO2

ارائه دهنده خدمات درمانی شما در عمل لیزر مقداری از لایه محافظ پوست شما را برداشته است. بافت جدید ظریف بوده و برای بهبودی به محافظت و کمک نیاز دارد. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، برای مراقبت‌های پس از عمل دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

این اطلاعات چگونگی مراقبت از پوست شما پس از درمان با لیزر CO2 فراکشنال، به ویژه برای درمان زخم‌ها را توضیح می‌دهد.

روز اول پس از درمان

( مراقبت های بعد از CO2 )

روز اول پس از درمان داروهایی که در بسته دارویی ارائه شده‌اند (آسیکلوویر ۸۰۰ میلی گرم و پردنیزون ۱۰ میلی گرم) را مصرف کنید.

هنگام صبح به آرامی پوست را با پاک کننده صورت تمیز کنید به خاطر داشته باشید که بدون مالش پوست را خشک کنید و اجازه ندهید خشک شود.

بلافاصله پس از تمیز کردن پوست، پماد یا آکوافور بمالید.

در صورت بروز خارش، با استفاده از پاک کننده‌های صورت میان روزی، صورت خود را بشویید و مجدداً از پماد یا آکوافور استفاده کنید.

بعد از ظهر مجدداً با استفاده از پاک کننده‌های صورت چهره خود را بشویید و از پماد یا آکوافور استفاده کنید.

برای تحریک پوست ممکن است لازم باشد از محلول یک قاشق غذاخوری سرکه سفید در یک پیمان آب استفاده کنید و پوست درمان شده را با استفاده از گاز تا ۱۵ دقیقه خیس کنید.

ممکن است در هر ۶ ساعت از بنادریل ۲۵ میلی گرم برای خارش یا تورم استفاده شود.

ممکن است از تیلنول فوق قوی برای ناراحتی استفاده شود.

بهتر است تا حد امکان از منزل خارج نشوید. پوست شما هنوز هم نسبت به آفتاب بسیار حساس است. با این حال اگه از خانه خارج می‌شوید از کرم ضد آفتاب موجود در جعبه کمک‌های خانگی خود یا کرم ضد آفتاب دارای کیفیت بالا و ملایم زینک اکسید دارای پایه SPF +30 سانبلاک استفاده کنید و سایر نواحی بدن خود را با لباس بپوشانید.

روز دوم پس از درمان

( مراقبت های بعد از CO2 )

در روز دوم پس از درمان در صورت تهیه داروها آنها را مصرف کنید (پردنیزون ۵ میلی گرم و آسیکلوویر ۸۰۰ میلی گرم)

هنگام صبح به آرامی پوست را با پاک کننده صورت تمیز کنید. به خاطر داشته باشید که بدون مالش پوست را خشک کنید و با استفاده از یک لایه نازک پماد یا آکوافور، اجازه ندهید خشک شود.

در صورت بروز خارش، با استفاده از پاک کننده‌های صورت میان روزی صورت خود را بشویید و مجدداً از پماد یا آکوافور استفاده کنید.

بعد از ظهر مجدداً با استفاده از پاک کننده‌های صورت، چهره خود را بشویید و از پماد یا آکوافور استفاده کنید.

اقدامات احتیاطی خود نسبت به نور آفتاب را ادامه دهید.

روز سوم پس از درمان

( مراقبت های بعد از CO2 )

لازم نیست بیش از این دارو مصرف کنید ؛ مگر اینکه قبلا توسط ارائه دهنده خدمات درمانی به شما توصیه شده باشد.

بیشترین میزان لایه برداری در روز سوم یا چهارم رخ می‌دهد. ممکن است در طول روز سوم متوجه لایه‌برداری شوید. ممکن است لازم باشد برای کمک به لایه برداری از سرکه سفید و آب استفاده کنید. اما پوست خود را نکَنید. (زیاده روی نکنید)

ممکن است به دلیل لایه برداری در این مرحله، خونریزی‌های نقطه‌ای وجود داشته باشد این امر طبیعی است و نباید برای شما نگرانی ایجاد کند.

برای مرطوب نگه داشتن پوست و کاهش خشکی ناشی از لایه برداری، آزادانه از پماد یا آکوافور استفاده کنید.

در صورت بروز خارش با استفاده از پاک کننده‌های صورت میان روزی صورت خود را بشویید و مجدداً از پماد یا آکوافور استفاده کنید. اجازه ندهید پوست صورت خشک شود.

اقدامات احتیاطی خود در هنگام قرار گرفتن در معرض نور آفتاب را ادامه دهید.

مراقبت های بعد از CO2
مراقبت های بعد از CO2

روز چهارم تا دهم ( مراقبت های بعد از CO2 )

در طول این مدت شما برای صحبت کردن درباره مراقبت طولانی مدت مناسب از پوست پس از عمل، یک قرار ملاقات با ارائه دهنده خدمات درمانی‌ و متخصص زیبایی خود خواهید داشت.

صبح و عصر از پاک کننده صورت و پس از آن از پماد یا آکوافور برای مرطوب نگه داشتن پوست استفاده کنید تا زمانی که تمام قرمزی آن از بین برود.

صبح و عصر مقدار زیادی مرطوب کننده با کیفیت بالا استفاده کنید.

اگر ناحیه تحت درمان خشک است بیشتر به آن مرطوب کننده بزنید. شما باید از خشک شدن ناحیه تحت درمان جلوگیری کنید. سرم ضروری TNS، ترمیم کننده پوست TNS یا سرم متمرکز کننده بیوپل تنسج ۴۰ (تمام سرم‌های فاکتور رشد) به شدت توصیه می‌شوند.

ممکن است در روز چهارم بتوانید همانطور که لایه برداری ادامه دارد از اندکی لوازم آرایشی ملایم و لوازم بهداشتی قبلی خود استفاده کنید.

بهتر است تا حد امکان از منزل خارج نشوید. پوست شما هنوز هم بسیار حساس است با این حال اگر از منزل خارج می‌شوید باید حتما از کرم ضد آفتاب دارای کیفیت بالا و ملایم زینک اکسید سان‌بلاک استفاده کنید. اگر صورت شما تحت درمان قرار گرفته است، باید از کلاه نیز استفاده کنید. سایر نواحی درمان شده بدن نیز باید با لباس پوشانده شوند.

پزشکان برای محافظت از سرمایه گذاری که روی پوست خود کرده‌اید، عادت کردن به استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب دارای کیفیت بالا دارای پایه SPF 30 سانبلاک را به شدت توصیه می‌کنند.

مراقبت مداوم ( مراقبت های بعد از CO2 )

در نتیجه این درمان، پوست شما تا یک سال به تولید کلاژن جدید ادامه خواهد داد و در نتیجه انعطاف پذیرتر می‌شود. بیماران همچنین چندین ماه پس از درمان متوجه بهبود کیفیت پوست خود می‌شوند. بیماران طول عمر نتایج خود را ۵ تا ۸ سال پس از درمان گزارش می‌کنند.

یک سال پس از درمان، مهم‌ترین زمان برای ایجاد پایه‌های ضروری برای حفظ این تحول است. این پایه‌ها عبارتند از رتینول‌ها، مواد مغذی، فاکتورهای رشد و رطوبت به همراه محافظت SPF با کیفیت بالا. لطفاً به خاطر داشته باشید که از درون نیز از پوست خود مراقبت کنید. مصرف پروتئین کافی و داشتن یک رژیم غذایی سالم بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که به طور منظم ویتامین‌ها از جمله ویتامین c را مصرف می‌کنید و پوست خود را آبرسانی می‌نمایید.

لطفاً برای دریافت مشاوره درباره مراقبت‌های مداوم از پوست و محافظت از سرمایه گذاری خود به طور منظم با متخصص زیبایی خود ملاقات کنید.

چه موقع و در چه شرایطی باید به دنبال مراقبت‌های پزشکی بود؟

در روز اول پس از درمان لیزر فرکشنال CO2، مقداری قرمزی و تورم وجود دارد. همچنین حساسیت خفیف تا متوسط پوست درمان شده طبیعی است. اما اگر یکی از موارد زیر را تجربه کردید باید فوراً با پزشک تماس بگیرید:

عدم کاهش قرمزی و تورم و شدیدتر شدن آن طی یک تا دو روز اول و افزایش درد به جای بهبود تدریجی آن.

بروز خونریزی، چرک و ظاهر شدن زخم‌های سرد و ایجاد تب.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی باران ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت کنید و همچنین از قیمت ها مطلع شوید.

جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران و اطلاع از آدرس و شماره تماس کلیک کنید.