مراقبت های قبل و بعد از لیزر

لیزر و اقدامات قبل و بعد از آن

در مورد مراقبت قبل از لیزر و مراقبت بعد از لیزر بیشتر بدانیم

لیزر و اقدامات قبل و بعد از آن

مراقبت قبل از لیزر موهای زائد:

1- در مراقبت قبل از لیزر توصیه می شود تا 24 ساعت قبل از لیزر، سطح پوست با ژیلت اصلاح شود، به‏ طوری که هیچ ساقه مویی روی آن باقی نماند. باقی ماندن ساقه مو باعث کاهش اثربخشی و افزایش خطر سوختگی می‌شود.(در صورت بروز حساسیت به تیغ ژیلت، می ‏توانید از ماشین اصلاح استفاده نمایید).

2- در مراقبت قبل از لیزر توصیه می شود که موها حتماً باید ضخیم و تیره باشد. افرادی که دارای موی کرکی و نازک هستند، ممکن است با انجام لیزر، دچار پرمویی و یا موها زبر شوند.

3- در مراقبت قبل از لیزر توصیه می شود که تا یک ماه قبل از درمان با لیزر از هیچ‏گونه روشی برای کندن موها مانند: اپیلاسیون، بند، وکس، موچین و… استفاده نشود.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

4-در مراقبت قبل از لیزر توصیه می شود که تا یک ماه قبل از لیزر از برنزه کردن با آفتاب یا سولاریوم خودداری شود. پوست ناحیه مورد نظر نباید به واسطه آفتاب و سولار التهاب و سوختگی داشته باشد. برای افرادی که پوست برنزه دارند، باید از لیزر ND-YAG استفاده شود. لیزر و اقدامات قبل و بعد از آن

5- یک ماه قبل از لیزر از داروهای لایه ‏بردار استفاده نشود.

6- در صورت مصرف داروهای زیر حتماً به اپراتور لیزر اطلاع داده شود:

ماینوکسیدیل، فنی‏تویین، سیکلوسپورین، کورتون،Retin_A ، ایزوترتینوئین (راکوتان). در موارد خاص با پزشک خود مشورت شود (در صورت مصرف راکوتان، 1 ماه  قبل از لیزر باید قطع شود). لیزر و اقدامات قبل و بعد از آن

7- در صورت داشتن سوابق بیماری‏هایی از قبیل عصبی و روحی، اختلالات هورمونی، بیماری ویتیلیگو، MS، کیست تخمدان، نازایی، حساسیت پوستی و دارویی، بیماری‏های تیرویید، پریود نامنظم، سابقه تبخال و دیابت حتماً به اپراتور لیزر اطلاع داده شود. در موارد خاص با پزشک معالج مشورت شود.

8-  در مراقبت قبل از لیزر توصیه می شود تا در صورت وجود بیماری‏های فعال پوستی مثل اگزما، کهیر، زگیل، هرپس (تبخال) و جوش فعال در ناحیه مورد نظر، لیزر انجام نمی‏ شود.

9- در صورت تزریق ژل و بوتاکس، حتماً به اپراتور اطلاع داده شود. لیزر و اقدامات قبل و بعد از آن

10- در مراقبت قبل از لیزر توصیه می شود که 30 تا 60 دقیقه قبل از انجام لیزر، استفاده از پمادهای بی‏ حسی (زایلاپی، لیدوکایین و زایلوژل) بلامانع است؛ سپس ناحیه مورد نظر باید کاملاً با آب و شامپو تمیز و خشک شود.

11- در صورت استفاده از کرم، لوسیون، مام، بادی اسپلش، اسپری و هرگونه مواد آرایشی در نواحی مورد نظر، حتماً قبل از لیزر با آب و شامپو تمیز و خشک شود.

12- در مراقبت قبل از لیزر توصیه می شود تا در صورت بارداری و یا اقدام برای بارداری استفاده از لیزر ممنوع است. انجام لیزر در دوران شیردهی، به دلیل اختلالات هورمونی به وجود آمده، با تأیید پزشک معالج امکان‌پذیر است.

13- در طول جلسات درمان، مصرف داروهای پوستی و خاص باید تحت نظر اپراتور باشد.

لیزر و اقدامات قبل و بعد از آن
لیزر و اقدامات قبل و بعد از آن

 

مراقبت بعد از لیزر موهای زائد:

1- در مراقبت بعد از لیزر  توصیه می شود تا 24 ساعت بعد از لیزر دوش گرفته نشود. از مواردی که باعث تحریک پوست می ‏شود مانند (استخر، سونا، تزریق بوتاکس و …) خودداری شود.

در صورت استفاده از لیزر کیوسوئیچ، رعایت این موارد بعد از گذشت 2 هفته الزامی است.

2- در مراقبت بعد از لیزر  توصیه می شود که جهت رفع التهابات و سوختگی، روزی 3 ‏بار از کرم ترمیم ‏کننده (مدیلن، سیکالفیت aven، آلفا، برناگل، میموزا سی‏گل) استفاده شود و برای رفع خارش، قرص هیدروکسی‏زین یا سیتریزین (حالت خواب آلودگی ایجاد می‏ کند) شبی یک عدد مصرف شود. در صورت بهبود نیافتن التهابات و سوختگی یا مشاهده موارد خاص بلافاصله با مرکز تماس گرفته و یا به پزشک مراجعه شود.

3- در مراقبت بعد از لیزر  توصیه می شود که از آفتاب گرفتن و سولاریوم، قبل از جلسات لیزر و در فواصل ما بین آن‏ها، پرهیز شود. نواحی مورد نظر توسط لباس، کلاه، دستکش و کرم ضدآفتاب پوشانده شود و در معرض آفتاب نباشد.

4- بلافاصله بعد از جلسات درمان،.برای پیشگیری از ایجاد لک، از کرم ضدآفتاب به طور مداوم استفاده شود.

5- تعداد جلسات و میزان نتیجه‏ گیری با توجه به ناحیه، رنگ پوست و نوع ضخامت مو متغیر است. تمامی جلسات لیزر با فاصله زمانی بین 4 تا 6 هفته، طبق نظر پزشک مشخص می ‏شود. اگر پیش از جلسات تعیین شده، رویش مو متوقف شد، جلسات لیزر نباید قطع شود.

در صورت لزوم، جلسات بعدی در فواصل زمانی 2 الی 4 ماه یکبار و در نهایت هر 6 ماه یکبار تا یک سال تمدید ‏شود.

(هدف از لیزر موهای زائد، کاهش رشد موها و در نهایت کرکی شدن آن‏ها است)

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی باران ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت کنید و همچنین از قیمت ها مطلع شوید.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران و اطلاع از آدرس و شماره تماس کلیک کنید.