4 روش طبیعی برای خلاص شدن از شر چربی های شکم چیست؟

 بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان

4 روش طبیعی برای خلاص شدن از شر چربی های شکم چیست؟

مزوتراپی لاغری

غذاهای کم کالری بخورید نوشیدنی های بدون قند را انتخاب کنید کربوهیدرات های تصفیه شده کمتر میوه و سبزیجات پروتئین بدون چربی چربی های سالم ورزش بیشتر حرکت کن تمرینات هوازی HIIT آموزش قدرت چه چیزی باعث آن می شود؟

چشم انداز از دست دادن چربی از اطراف شکم یک هدف رایج تناسب اندام است. مجموعه ای از تمرینات و تغییرات سبک زندگی می تواند به افراد در دستیابی به این امر کمک کند. تولید کنندگان بسیاری از قرص ها، نوشیدنی ها و مکمل های تخصصی ادعا می کنند که محصولات آنها می تواند منجر به کاهش وزن سریع، از بین بردن چربی معده یا هر دو شود. مزوتراپی لاغری

با این حال، شواهد علمی برای تایید ایمن یا موثر بودن این محصولات وجود ندارد. در همین حال، فرد می تواند از طریق روش های طبیعی اثبات شده، از جمله تغییر رژیم غذایی و انجام انواع خاصی از ورزش، وزن کم کرده و چربی را کاهش دهد. این مقاله به چند روش طبیعی برای از بین بردن چربی شکم می پردازد. ما همچنین عواملی را که به تجمع چربی در این ناحیه کمک می‌کنند و اینکه چگونه این تجمع می‌تواند به سلامت آسیب برساند، توضیح می‌دهیم.

چه چیزی چربی شکم را متفاوت می کند؟

چربی احشایی – همچنین به عنوان چربی شکم، معده یا شکم شناخته می شود – یک نوع بالقوه مضر است که اندام های شکم را احاطه کرده است. کاهش میزان چربی شکم می تواند مزایای سلامتی قابل توجهی برای برخی افراد داشته باشد.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

چربی احشایی هورمون هایی ترشح می کند که می تواند منجر به دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و سایر مشکلات سلامتی شود. به دلیل نقش فعال آن در تولید هورمون های مختلف، گاهی به آن چربی فعال نیز می گویند.

این نوع چربی نسبت به چربی زیر پوستی که درست زیر پوست قرار دارد کمتر قابل مشاهده است. با این حال، افزایش محسوس دور کمر می تواند نشان دهنده افزایش چربی احشایی باشد.

چربی احشایی به آنچه که فرد می خورد بسیار پاسخ می دهد. ایجاد تغییرات کلیدی در رژیم غذایی و انجام انواع صحیح ورزش می تواند سطح این نوع چربی را کاهش دهد.

بخش های زیر به روش های خاصی برای کمک به خلاص شدن از شر چربی های شکم می پردازند. مزوتراپی لاغری

 بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان
بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان

۱- روی غذاهای کم کالری تمرکز کنید

یکی از موثرترین راه‌ها برای کاهش چربی بدن این است که کالری کمتری نسبت به سوزاندن بدن مصرف کنید. این منجر به از دست دادن چربی در سراسر بدن از جمله شکم می شود.

خوردن کالری کمتر از آنچه بدن مصرف می کند، کمبود کالری ایجاد می کند. این می تواند به سوزاندن چربی احشایی و چربی اضافی زیر جلدی کمک کند.

همچنین، غذاهای کم کالری اغلب مغذی تر از غذاهای پر کالری هستند.

خوردن کمتر غذاهای پرکالری و کم تغذیه – به عنوان مثال، غذاهای فرآوری شده، محصولات پخته شده و سیب زمینی سرخ کرده – راهی مفید برای ایجاد کمبود کالری و بهبود سلامتی است.

سعی کنید این غذاها را با گزینه های مغذی و کم کالری، مانند میوه ها، سبزیجات، حبوبات و غلات کامل جایگزین کنید.

2. نوشیدنی های شیرین را حذف کنید

به نظر می رسد مصرف قند اضافی عامل اصلی افزایش وزن به خصوص در ناحیه شکم باشد.

مصرف زیاد قند ممکن است سطح چربی احشایی را با افزایش مقاومت به انسولین و تحریک التهاب در سراسر بدن افزایش دهد. مزوتراپی لاغری

مصرف سطوح بالای قند در نوشیدنی ها بدون اینکه متوجه شوید می تواند آسان باشد. بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان  – محتویات قند نوشیدنی هایی مانند نوشابه و چای شیرین و قهوه را بررسی کنید.

برای بسیاری از افراد، کاهش میزان قند موجود در نوشیدنی های گرم و حذف نوشابه می تواند قند اضافی را از رژیم غذایی آنها حذف کند.

برای رزرو نوبت با کلینیک باران اصفهان تماس بگیرید.

 بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان
بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان

3. کربوهیدرات های تصفیه شده کمتری بخورید

کربوهیدرات های تصفیه شده ارزش غذایی کمی دارند اما کالری بالایی دارند. این کربوهیدرات ها در نان سفید، غلات تصفیه شده و غذاها و نوشیدنی های شیرین وجود دارند.

منبع معتبر تحقیقاتی همچنین کربوهیدرات های تصفیه شده را با ایجاد چربی شکمی مرتبط کرده است.

سعی کنید کربوهیدرات های تصفیه شده را با کربوهیدرات های پیچیده جایگزین کنید. اینها در میوه ها، سبزیجات و غذاهای غلات کامل وجود دارند.

4. میوه و سبزیجات بیشتری بخورید

میوه‌ها و سبزیجات می‌توانند کربوهیدرات‌های پیچیده را فراهم کنند که جایگزینی سالم و کم کالری برای کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده هستند.

میوه ها و سبزیجات نیز فیبر را به رژیم غذایی اضافه می کنند. منبع معتبر تحقیقات نشان می دهد که فیبر می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 – وضعیتی که با تجمع چربی احشایی و اضافه وزن مرتبط است – کاهش دهد و به تنظیم قند خون کمک کند.

اینستاگرام کلینیک باران اصفهان