چه چیزی باعث ایجاد کک و مک می شود؟

پیشگیری کک و مک

چه چیزی باعث ایجاد کک و مک می شود؟

پیشگیری کک و مک

پوست شما حاوی سلول هایی به نام ملانوسیت است که رنگدانه ملانین را تولید می کند. ملانین به محافظت از پوست شما در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید کمک می کند. قرار گرفتن در معرض نور خورشید ملانوسیت ها را تشویق می کند تا ملانین بیشتری تولید کنند.

کک و مک ها تجمع ملانین در لایه بیرونی پوست شما هستند. اکثر افرادی که دارای تعداد زیادی کک و مک هستند، پوست روشنی دارند، اگرچه هر کسی ممکن است به آن مبتلا شود. اگرچه افراد با پوست روشن معمولا ملانین کمتری نسبت به افرادی که پوست تیره‌تری دارند تولید می‌کنند، ملانوسیت‌های آنها ملانین بیشتری در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید تولید می‌کنند.

کک و مک ممکن است خود به خود از بین برودبرخی از کک و مک ها برای مدت طولانی در آن هستند.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است که در زمینه ی پیشگیری کک و مک نیز تخصص فراوان داشته و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

برخی دیگر در تابستان به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب بیشتر برجسته هستند، اما در طول زمستان یا با اجتناب از نور مستقیم خورشید محو می شوند. کک و مک های ارثی ممکن است با افزایش سن کاهش پیدا کنند.

کک و مک های ناشی از آسیب خورشید با افزایش سن بیشتر می شوند. چه زمانی باید به پزشک مراجعه کردکک و مک غیر سرطانی هستند، اما ممکن است با سرطان پوست اشتباه گرفته شوند. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید یک عامل خطر برای کک و مک و ملانوما است. ملانوما در افرادی که پوست روشن یا کک و مک دارند بیشتر از افراد دارای پوست تیره دیده می شود.

پیشگیری کک و مک
پیشگیری کک و مک

 اگر متوجه تغییر اندازه، رنگ یا شکل کک و مک شدید، به پزشک یا متخصص پوست مراجعه کنید. آنها می توانند تشخیص دهند که آیا این دلیلی برای نگرانی است یا خیر.

کک و مک رایج و خوش خیم است، با این حال بسیاری از افراد به دلایل زیبایی می خواهند از شر آن خلاص شوند. درمان های تهاجمی مانند لیزر درمانی و لایه برداری شیمیایی موثر هستند، اما نیاز به زمان زیادی برای بهبود دارند و ممکن است عوارض جانبی جدی ایجاد کنند.

اگر می‌خواهید کک و مک‌هایتان را بسته‌بندی کنید، با متخصص پوست خود صحبت کنید تا بهترین روش حذف را برای شما تعیین کند. مهم نیست که چه روشی را انتخاب می کنید، مهم است که بعد از آن مراقبت ایمن از آفتاب را برای کمک به جلوگیری از ایجاد کک و مک جدید انجام دهید.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران و اطلاع از آدرس و شماره تماس کلیک کنید.