ژل برای جای جوش

ژل برای جای جوش

آشنایی با تزریق ژل طبیعی برای اسکار

ژل برای جای جوش

تزریق ژل یا در اصطلاح علمی Filler injection یکی از روش‌هایی زیباسازی و جوانسازی پوست است که برای رسیدن به ظاهر جوان و ‌ایده‌آل،بسیار پرطرفدار است. فیلرهای صورت محصولاتی از قبیل کلاژن، هیالورونیک اسید و کلسیم هیدروکسیل آپاتیت هستند که با کاهش یا از بین بردن چین و چروک، جای اسکار، جوش و زخم، تقویت و حجیم کردن لب‌ها و پوست باعث جوانسازی پوست و شادابی آن می‌شوند. افزایش سن، قرار گرفتن در معرض آفتاب، سال‌ها حرکت ماهیچه‌ها (لوزه، جویدن، لبخند زدن)، سبک زندگی، رژیم غذایی، میزان استرس و … از جمله عواملی هستند که در تجزیه بافت چربی زیر پوست نقش دارند.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

تزریق ژل می‌تواند چهره جوان را برای شما به ارمغان بیاورد.

همچنین تزریق فیلر برای اسکار، از دیگر کاربردهای این عمل زیبایی است که نقش بسیار موثری در برطرف کردن جای زخم دارد. جای جوش‌ها و  اسکار، در زیبایی چهره تأثیر منفی گذاشته و باعث کاهش اعتماد به نفس خواهد شد. در حالی که برخی از افراد وجود اسکار بر روی پوست را پذیرفته و با همین عارضه به زندگی خود ادامه می‌دهند، برخی دیگر همچنان از وجود جای زخم و جوش در عذاب هستند.مطالعات نشان داده است که این مسئله گذشته از ایجاد خجالت، احساس خودآگاهی، اضطراب و افسردگی، می‌تواند بر رضایت شغلی و روابط تأثیر منفی بگذارد. به عبارت ساده، این علائم کوچک می‌توانند اثرات بسیار جدی داشته باشند.

تزریق ژل برای جای جوش می‌تواند برای بهبود موقت ظاهر اسکار استفاده شوند.

افرادی که مدت‌ها به جوش صورت مبتلا بوده‌اند، بعد از مدتی از باقی ماندن جای آن گلایه می‌کنند. در این زمان است که تزریق فیلر، به کمک این دسته از افراد خواهد آمد. همچنین ممکن است بنا به دلایلی، پوست زخم شده و اکنون شاهد تشکیل اسکار در محل زخم هستید. تزریق فیلر برای اسکار گزینه درمانی بسیار موثری خواهد بود.
تزریق ژل و استفاده از پرکننده‌های بافت نرم برای درمان جای زخم‌هایی که به طور قابل توجهی بر زیبایی ظاهر گذاشته‌اند، انتخاب مناسبی است. بنابراین می‌توان با تزریق فیلر برای اسکار، آن را بهبود بخشید.

در طی تزریق ژل برای اسکار، پزشک شما ابتدا نقاط تزریق را روی ناحیه درمان علامت‌گذاری می‌کند. سپس بعد از استریل نمودن پوست، بی‌حسی موضعی را اعمال خواهد کرد. در ادامه، ژل با یک سوزن کوچک به اندام هدف تزریق خواهد شد. عمده فیلرهای مورد استفاده، از نوع هیالورونیک اسید یا یک ماده شیمیایی تحریک‌کننده کلاژن هستند. برای رسیدن به نتایج مطلوب ممکن است برخی از افراد به تکرار جلسات درمانی تزریق ژل نیاز داشته باشند. بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان

آیا تزریق ژل برای هر نوع اسکاری مناسب خواهد بود؟

هیالورونیک اسید ماده پر‌کننده طبیعی بدن است. با افزایش سن، مقدار هیالورونیک اسید، کلاژن و الاستین در پوست کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه پوست استحکام و خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و  فرد با چین‌های عمیق‌، خط خنده و چین خوردگی عمیق مواجه می‌شود. همچنین در ادامه این فرآیند، لب‌ها نازک می‌شوند و گوشه‌های لب را به پایین می‌چرخانند.

از روز تولد، سلول‌های پوستی تولید این سه ماده طبیعی را شروع می‌کنند اما  تقریبا از 30 سالگی به بعد، توان تولیدی سلول‌ها کاهش پیدا خواهد کرد. در چنین شرایطی تزریق کلاژن یا ژل‌ها می‌توانند به بازیابی شادابی پوست کمک کنند. آن‌ها کلاژن طبیعی پوست شما را دوباره پر می‌کنند. علاوه بر صاف کردن چین و چروک، کلاژن می‌تواند باعث استحکام پوست شده و جای زخم را برطرف نماید. کلاژن فراوان‌ترین پروتئین پوست است که در استخوان‌ها، غضروف، پوست و تاندون‌های شما یافت می‌شود.

با شکسته شدن کلاژن در بدن پس از یک سن خاص، تزریق کلاژن می‌تواند جایگزین اولیه کلاژن بدن شما شود. از آنجایی که کلاژن تا حد زیادی مسئول خاصیت استحکام پوست است، تزریق کلاژن منجر به جوان‌تر شدن پوست خواهد شد. در یک مطالعه، ۱۲۳ نفری که کلاژن انسانی را در فواصلی بین یک سال دریافت کرده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند. محققان دریافتند که 2/90 درصد از شرکت‌کنندگان از نتایج خود راضی بودند.

تزریق کلاژن (از نظر تجاری به عنوان Bellafill شناخته می‌شود) یک عمل زیبایی است که با کلاژن  ساخته شده از کلاژن گاو  زیر پوست شما انجام می‌شود. این کلاژن‌ها می‌توانند جایگزین کلاژن طبیعی بدن شوند اگر چه بعد از یک مدت جذب شده و باید مجدد شارژ شوند. ژل برای جای جوش

تزریق ژل از برند‌های مختلف مانند Restylane و Juvederm به محل دقیق اسکار، حجم از دست رفته را پرکرده و ظاهری جوانتر در چهره ایجاد می‌کند.

طبق گزارشات و مشاهدات تزریق فیلر برای اسکار، جوش و آکنه و جای زخم تا حد زیادی می‌تواند موثر باشد.در واقع تزریق ژل یا همان پرکننده‌های صورت موقتاً به نواحی مشخص صورت اعمال می‌شوند.

ژل برای جای جوش
ژل برای جای جوش

انواع مختلفی از فیلرهای صورت در دسترس هستند که هر کدام با یک یا چند هدف مانند کاهش چین و چروک، پر کردن جای زخم، اسکار، جوش و آکنه و تقویت لب طراحی شده‌اند. البته نباید فراموش کرد که یک متخصص حرفه‌ای با معاینه شما و گرفتن شرح حال می‌تواند به شما در تعیین اینکه کدام نوع تزریق و چه روش‌هایی برای پر کردن صورت و بهبود جای اسکار برای شما مناسب است کمک کند.اما در اغلب موارد تزریق فیلر در مناطقی که چربی و کلاژن از دست داده‌اند، چین و چروک‌های صورت را حجم می‌دهد و جای زخم‌ها را نیز پر می‌کند.

تزریق فیلر تا حدودی این امکان را فراهم می‌کند که جای جوش، جای زخم و همچنین اسکار برطرف شده و پوستی یکدست و صاف داشته باشید.

آیا با تزریق ژل می‌توان اسکار را برطرف کرد؟

 

خیر این تکنیک اثر موقت داشته و بعد از چند ماه باید مجدداً نسبت به تزریق آن اقدام نمایید. آیا تزریق فیلر در محل اسکار دائمی است؟

 

نوع برند ژل مورد استفاده

میزان فیلر تزریق شده به محل اسکار

توجه به نکات مراقبتی در دوره نقاهت

 

میزان ماندگاری تزریق ژل به اسکار

آیا تأثیرات تزریق ژل برای اسکار دائمی است؟

به طور کلی نتایج تزریق ژل و نتایج حاصل از بیشتر پرکننده‌های تزریقی، موقتی استو  معمولاً از چند ماه تا حدود یک سال به طول می‌انجامد. این بستگی به نوع پرکننده‌های صورت یا تزریق ژل مورد استفاده دارد. برای نتیجه مطلوب، جلسات درمانی اضافی توصیه می‌شود. یک پرکننده صورت یا یک درمان تزریقی، مستلزم یکسری تزریق ریز در زیر سطح پوست است مقدار تجویز شده، به عمق و اندازه نقص، اسکار یا چین و چروک پوست بستگی دارد. تزریق ژل می‌تواند پوست را برای چندین ماه حجیم‌تر و نرم‌تر جلوه دهد و به همین دلیل تزریق ژل برای اسکار مبتنی بر هیالورونیک اسید به طور فزاینده‌ای محبوب است. در واقع توانایی تزریق ژل در افزایش حجم پوست، کاهش چین و چروک، بهبود جای زخم و همچنین ماندگاری تزریق فیلر،در گرو مراجعه به پزشک دارای مهارت است. بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان

همانطور که گفته شد بسته به محل تزریق، نتایج به طور معمول سه تا شش ماه طول می‌کشد. علاوه بر این، تحقیقات نشان می‌دهد که تزریق ژل ممکن است باعث تحریک تولید کلاژن شده و در دراز مدت منجر به برجسته‌تر و جوان‌تر شدن پوست گردد. در زیر برخی از رایج‌ترین روش‌های برطرف کننده اسکار ذکر شده است:

درم ابریژن

ممکن است از درم ابریژن برای به حداقل رساندن جای زخم، ناهنجاری جزئی سطح پوست، زخم‌های جراحی و جای زخم آکنه استفاده شود. همانطور که از این نام پیداست، درم ابریژن شامل از بین بردن لایه‌های بالایی پوست با یک دستگاه برقی است. بادر این صورت سطح پوست صاف و یکدست به نظر خواهد رسید. ژل برای جای جوش

لایه‌برداری شیمیایی

از لایه‌برداری‌های شیمیایی اغلب برای به حداقل رساندن پوست آسیب دیده در آفتاب، لکه‌های پوستی و زخم‌های سطحی استفاده می‌شود. در واقع در این روش لایه رویی پوست با استفاده از مواد شیمیایی روی پوست برداشته می‌شوند. با برداشتن لایه بالایی، پوست بازسازی شده و باعث بهبود ظاهر پوست خواهد شد. ژل برای جای جوش

تزریق کلاژن

نوعی کلاژن (ساخته شده از کلاژن گاو خالص) در زیر پوست تزریق می‌شود که می‌تواند کلاژن طبیعی بدن را بازسازی کند. کلاژن تزریقی معمولا برای درمان چین و چروک، زخم و خطوط صورت استفاده می‌شود. انواع مختلفی از مواد تزریقی نیز وجود دارد که می‌توان از آن‌ها نیز استفاده نمود.

تزریق کورتیزون

این نوع تزریق‌ها می‌توانند به نرم شدن و سپس کوچکتر شدن جای زخم کمک کنند. کلوئید‌ها و زخم هیپرتروفیک اغلب بعد از تزریق استروئید، نرم می‌شوند.

ژل برای جای جوش

کرایوتراپی یا سرما درمانی

در این روش یک ماده بسیار سرد همانند نیتروژن مایع  به کمک دستگاهی به نام کرایواسپری بر روی اسکار پاشیده می‌شود و براساس عمق و اندازه اسکار، مدتی بر روی جای زخم باقی می‌ماند. این سرما منجر به تخریب اسکار خواهد شد.

لیزر درمانی

در این روش از نور پرانرژی برای سوزاندن جای زخم و اسکار استفاده می‌شود. جالب است بدانید که لیزر نه تنها قدرت بالایی در از بین بردن اسکار و جای زخم دارد بلکه از طریق تحریک سلول‌های پوستی برای تولید کلاژن، چین و چروک‌های پوستی را نیز برطرف خواهد کرد.

پیوند‌های پانچ

پیوند‌های پانچ، پیوند‌های پوستی کوچکی برای جایگزینی با پوست محل زخم هستند که برای از بین بردن جای زخم اجرا می‌شوند. در این روش، جای زخم با پوست سالم تعویض خواهد شد که غالبا از قسمت پشت گوش برای این منظور استفاده می‌شود. پیوند‌های پانچ می‌توانند به درمان اسکار‌های عمیق آکنه کمک کنند. ژل برای جای جوش

کاندیدای مناسب تزریق ژل برای اسکار

یکی از موضوعات بسیار مهم که لازم است درمورد آن صحبت کنیم، بررسی صلاحیت انجام تزریق فیلر برای اسکار است. به طور کلی همه افراد می‌توانند تزریق فیلر برای برطرف کردن اسکار را انجام دهند به غیر از کسانی که در گروه‌های زیر قرار دارند:

خانم‌های باردار و شیرده.

افراد مبتلا به اختلالات انعقاد خون.

وجود عفونت، تبخال و یا بیماری پوستی در محل مورد نظر.

افرادی که بیماری خاص داشته و یا داوی خاصی مصرف می‌کنند.

مزایای تزریق ژل اسکار

رویت نتیجه چند روز بعد از اتمام کار همزمان با برطرف شدن ورم پوست

دوره نقاهت بسیار کوتاه مدت

عدم محدودیت برای ورزش کردن

هزینه بسیار مناسب و اقتصادی

هزینه های تزریق ژل اسکار چقدر است؟

قطعا برای همه مراجعه‌کنندگان بسیار مهم است که هزینه تزریق ژل برای اسکار، بسیار به صرفه باشد و تحت فشار مالی قرار نگیرند. به طور کلی  عوامل مختلفی بر قیمت تزریق فیلر اسکار اثر دارد که می‌توان از میان آن‌ها به موارد مهم زیر اشاره نمود:

مانند هر عمل زیبایی و تزریقی، هزینه تزریق ژل هم در وهله اول به میزان تخصص پزشک یا و اعتبار مرکز زیبایی که برای تزریق مراجعه می‌کنید بستگی دارد.

برند ژل و میزانی از آن که برای شما استفاده می‌شود، دومین عامل مهم در هزینه تزریق ژل اسکار است.

ویژگی‌های آناتومی بدن و وسعت جای اسکار نیز بر قیمت کار اثر خواهد گذاشت و تعداد جلسات نیز در این امر دخیل هستند.

فراموش نکنید که ارزش زیبایی شما هزاران بار بیشتر از هزینه‌ای است که برای اینکار صرف می نمایید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی باران ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت کنید و همچنین از قیمت ها مطلع شوید.

جهت مشاوره با شماره 𝟬𝟯𝟭𝟯-𝟲𝟲𝟯𝟳𝟰𝟲𝟲    یا  𝟬𝟯𝟭𝟯-𝟲𝟲𝟰𝟰𝟰𝟴𝟱  یا    𝟬𝟵𝟭𝟮𝟴𝟯𝟯𝟭𝟬𝟯𝟵 تماس بگیرید.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.