آیا ماندگاری کاشت مو دائمی است؟

کاشت مو دائمی

آیا ماندگاری کاشت مو دائمی است؟

کاشت مو دائمی

هنگامی که به “کاشت مو” فکر می کنید، ممکن است شاخه های موی تکه تکه و قابل توجه سال های گذشته را تصور کنید. اما کاشت مو به خصوص در دهه اخیر بسیار پیشرفت کرده است.

کاشت مو – که گاهی اوقات ترمیم مو نامیده می‌شود – یک روش سرپایی است که از فناوری میکروگرافت برای اهدای فولیکول‌های موی خود به سایر نواحی پوست سر شما که در حال نازک شدن هستند استفاده می‌کند.

نتایج کاشت مو به وضوح ماندگار است و دائمی در نظر گرفته می شود. این روش همچنین زمان بر است و شامل یک روند بهبودی و بهبودی است. به این دلایل، افرادی که قبلاً نازک شدن قابل توجهی از موهای سر خود را تجربه کرده اند، کاندیدای معمولی برای کاشت مو هستند.

این مقاله به شما کمک می کند تا نتایج کاشت مو، آنچه را که باید انتظار داشته باشید و انواع روش ها را درک کنید.

آیا دائمی است؟

بعد از اینکه فولیکول های مو به مناطقی که موهای شما در حال نازک شدن است پیوند زده شد، مدتی طول می کشد تا پوست شما بهبود یابد. در واقع، ریزش برخی از موهای شما در سه ماه اول پس از عمل طبیعی است.

بهبودی ممکن است بین 6 تا 12 ماه طول بکشد. اما هنگامی که روند بهبودی کامل شد، فولیکول‌های پیوند شده شروع به رشد مو می‌کنند که تکه‌های طاس روی پوست سر شما را پر می‌کند. این موهایی است که با افزایش سن به رشد طبیعی خود ادامه می دهند.

حرکت فولیکول های مو دائمی است. هیچ راهی برای بازگرداندن آنها به موقعیت قبلی وجود ندارد. اما مانند بقیه فولیکول‌های مو، فولیکول‌های پیوند شده طول عمر دارند. در برخی مواقع، آنها ممکن است به تدریج تولید مو را به همان اندازه که قبلا انجام می دادند متوقف کنند.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است که در زمینه ی کاشت مو دائمی نیز تخصص فراوان داشته و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

آیا ممکن است به دیگری نیاز داشته باشید؟

این امکان وجود دارد که اولین عمل کاشت مو آخرین مورد شما نباشد.

برخی از کاندیداها هستند که توسط پزشک به آنها گفته می شود که برای دستیابی به نتایج مورد نظر خود به چندین “جلسه” جراحی پیوند نیاز دارند.

سایر کاندیدها پس از بهبود اولین کاشت مو از نتایج راضی هستند و بعداً تصمیم می‌گیرند تا تکه‌های نازک‌کننده اضافی را روی سر خود پر کنند.

کاشت مو دائمی
کاشت مو دائمی

انواع رویه ها

دو نوع روش “مدرن” کاشت مو وجود دارد که در حال حاضر انجام می شود.

نوع روش پیوند واحد فولیکولی (FUT) نواری از فولیکول های موی شما را که از پوست سر در پشت سر شما گرفته شده است، به مناطقی از موهای شما که نازک یا طاس هستند پیوند می دهد.

استخراج واحد فولیکولی (FEU) از سوراخ های کوچک برای پیوند فولیکول ها از سرتاسر سر به مناطقی که موهای شما نازک یا طاس است، استفاده می کند.

هر دو نوع روش کاشت مو دائمی در نظر گرفته می شوند.

ظاهر

زمانی که عمل کاشت مو انجام شد، مدتی طول می کشد تا بتوانید نتایج را مشاهده کنید. همانطور که بخش‌های کاشته‌شده مو شروع به بهبود می‌کنند، ممکن است متوجه شوید که در چند ماه اول حتی بیشتر از موهای خود می‌ریزید. ارائه دهنده شما باید به شما اطمینان دهد که این طبیعی است و قابل انتظار است.

هنگامی که پیوند موی شما به طور کامل بهبود یافت، فولیکول های موهای خود را خواهید دید که شروع به ظاهر شدن می کنند. موها رشد می کنند و در نهایت همان بافت و طول موهای شما خواهند بود. کاشت مو که توسط میکروگرافت انجام می شود را می توان بر اساس ترجیح شما برش داد، حالت داد و رنگ کرد.

چه چیزی در درازمدت باید انتظار داشت

کاشت موی شما باید در دراز مدت دوام بیاورد. این امکان وجود دارد که با افزایش سن، فولیکول های مو نازک شوند، اما به احتمال زیاد حداقل تا پایان عمر مقداری مو تولید می کنند.

اگر نازک شدن موهای شما ادامه پیدا کند، خط رویش موهای شما مطابق با “الگوی” قبلی ریزش موی طبیعی شما کاهش نمی یابد. ارائه دهنده شما باید به طور طولانی با شما در مورد این طرح صحبت کند تا مطمئن شود که موهای شما در سال های آینده پس از کاشت مو، لکه دار یا غیر طبیعی به نظر نمی رسند.


پیشنهاد مطالعه: مراقبت های بعد از خال برداری


کاشت مو دائمی
کاشت مو دائمی

چه زمانی با پزشک صحبت کنیم

اگر در مورد ریزش موی خود احساس نگرانی می کنید، باید با پزشک خود صحبت کنید. شرایط پزشکی و داروهایی وجود دارند که می توانند به عنوان یک عارضه جانبی باعث ریزش مو شوند. ممکن است لازم باشد قبل از اینکه کاندیدای کاشت مو شوید، عوامل خارجی را رد کنید.

هیچ پروسه تایید صلاحیتی برای پزشکانی که مایل به انجام کاشت مو هستند وجود ندارد. به همین دلیل ضروری است که تکالیف خود را انجام دهید زیرا در نظر می گیرید که از کدام پزشک برای این روش استفاده کنید.

به دنبال یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی باشید که در کاشت مو تخصص دارد. این ممکن است شامل متخصصان پوست، جراحان زیبایی و جراحان پلاستیک باشد. چندین مجموعه از عکس‌های قبل و بعد را بخواهید و قبل از رزرو نوبت، در مورد روش و روند کاشت مو با یک ارائه‌دهنده بالقوه صحبت کنید.

 نتیجه گیری

کاشت مو یک گزینه درمانی برای موهایی است که به وضوح نازک می شوند. نتایج کاشت مو دائمی در نظر گرفته می شود زیرا نمی توانید آنها را لغو کنید.

با این حال، این بدان معنا نیست که نحوه کاشت موی شما پس از بهبودی، روشی است که تا آخر عمر شما به آن نگاه خواهد کرد.

یافتن یک ارائه دهنده با تجربه که می داند چگونه یک طرح کاشت مو با ظاهری طبیعی و پایدار ایجاد کند، برای رضایت از نتایج شما ضروری است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی باران ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت کنید و همچنین از قیمت ها مطلع شوید.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران و اطلاع از آدرس و شماره تماس کلیک کنید.