کربن تراپی چیست؟

کربن تراپی

کربن تراپی چیست؟

کربن تراپی

کربن تراپی درمانیست برای سلولیت، تَرَک پوستی و سیاهی زیر چشم

در دهه ۳۰ میلادی و از چشمه های آب گرم فرانسه نشأت گرفته است.

این درمان بر پلک ها، گردن، صورت، بازو ها، باسن، شکم، و پاها قابل اجرا می باشد.

از تزریق کربن دی اکسید که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد استفاده می کند.

ایمنی

کربن تراپی توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تایید شده است.

کربن تراپی عاری از هرگونه عوارض جانبی دائمی می باشد.

راحتی

فرآیند اجرای آن به صورت سرپایی بوده و بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد.

بلافاصله می توانید به زندگی روزمره تان بازگردید. اما اگر عملتان جهت سلولیت یا کاهش چربی بوده، باید برای ۲۴ ساعت از شنا و حمام در وان پرهیز کنید.

هزینه

اکثر افراد به ۷ الی ۱۰ جلسه نیاز دارند.

هر جلسه حدود ۷۵ تا ۲۰۰ دلار هزینه دارد.

تاثیرگذاری

طبق گزارش “موسسات سلامت ملی آمریکا” در سال ۲۰۱۶، سلولیت درمان شدگان از درجه ۳ به درجه ۲ کاهش یافته است.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

کربن تراپی
کربن تراپی

کربن تراپی چیست؟

کربن تراپی درمانیست برای سلولیت، تَرَک پوستی و سیاهی زیر چشم. افرادی که تحت فرآیند درمان قرار می گیرند در نوارد زیر بهبود می یابند:

  • جریان خون
  • انعطاف پوست
  • چین و چروک ها
  • کربن تراپی همچنین به ترمیم کلاژن و از بین رفتن چربی های انباشته شده کمک می کند.

این روش با افزایش جریان خون در پلک ها موجب کاهش سیاهی زیر چشم می گردد. همچنین برخی پزشکان از این روش برای درمان اختلال نعوظ، آرتروز حاد، سندروم رینود و ریزش مو موضعی ناشی از گردش خون پایین نیز استفاده می کنند.

اکثر بیماران برای کاهش چربی و سلولیت،‌ این فرآیند را به روش های دردناک و خطرناکی همچون لیپوساکشن ترجیح می دهند.

کربن تراپی بر پلک ها، گردن، صورت، بازو ها، باسن، شکم، و پاها قابل اجرا می باشد.

کربن تراپی چه قدر هزینه دارد؟

اکثر مردم به ۷ الی ۱۰ جلسه با ۱ هفته فاصله میان هر جلسه نیاز دارند تا به نتیجه مطلوب برسند. هر هزینه هر جلسه بسته به ارائه دهنده از ۷۰ تا ۲۰۰ دلار می باشد.

کربن تراپی چگونه اجرا می شود؟

جزئیات فرآیند بسته به ناحیه مورد درمان می تواند ممتفاوت باشد، اما مکانیک و شیوه عمل به هر حال تا حد زیادی یکسان است.

فرآیند توسط یک مخزن گاز کربن دی اکسید متصل به یک تنظیم کننده جریان با تیوب پلاستیکی صورت میگیرد. پزشک با احتیاط تنظیم می کند که چقدر گاز از مخزن خارج شود. گاز از تنظیم کننده جریان وارد تیوب استریلی می شود که یک فیلتر در ته آن تعبیه شده. فیلتر تمام ناخالصی ها را پیش از ورود به بدن دفع می کند. سپس گاز وارد یک سوزن بسیار نازک در جهت مخالف فیلتر می شود. پزشک گاز را از طریق سوزن به زیر پوست تزریق می کند.

این فرآیند تقریباً کاملاً بدون درد است. بعضی پزشکان پیش از ورود سوزن به بدن، به ناحیه تزریق کرم بی حسی می مالند. علی رغم بدون درد بودن فرآیند، برخی افراد می گویند پس از تزریق به مدت کوتاهی احساس عجیبی داشتند.

کربن تراپی یک فرآیند سرپاییست و اکثراَ بین ۱۵ الی ۳۰ دقیقه طول می کشد.

چطور برای کربن تراپی آماده شویم؟

آمادگی بخصوصی پیش از فرآیند لازم نیست. هرچند ممکن است پزشکتان دستورالعمل هایی بنا بر شرایطتان برایتان ترتیب دهد.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

فرآیند کربن تراپی چگونه کار می کند؟

گردش خون نامناسب دلیل عمده سلولیت، ترک پوستی و سیاهی زیر چشم است. سلول های بدن شما به عنوان پسماند کربن دی اکسید تولید می کنند. گلبول های قرمز خون اکسیژنی که تنفس می کنید را به بافت ها داده و به جای آن دی اکسید کربن دریافت می کنند. و در نهایت دی اکسید کربن توسط بازدم ریه ها، از بدن خارج می شود.

پزشک می تواند با تزریق کربن دی اکسید به یک ناحیه، گلبول های قرمز را با عجله به آنجا بفرستد و این گونه گردش خون آن ناحیه را افزایش بخشد. این امر به ترمیم انعطاف پذیری پوست کمک کرده و برای مثال سیاهی زیر چشم ها را به درخششی از سلامتی بدل کند.

ترک پوستی: ترک های پوستی ای که روی بدن خود می بینید حاصل از هم گسستگی کلاژن های پوستی است. کربن تراپی منجر به ساخت کلاژن می شود. پس پوست کلاژن تازه می سازد که موجب کلفتی پوست و در نتیجه زیبایی آن می شود.

سلولیت: کربن دی اکسید می تواند به سلول های چربی نیز تزریق شود. تزریق کربن دی اکسید به چربی به ترکیدن و از بین رفتن چربی ها در بدن منجر می شود. دلیل به وجود آمدن سلولیت، برآمدگی چربی های زیرپوستیست. تحقیقات نشان داده است که کربن تراپی برای درمان سلولیت هم سالم است و هم تاثیرگذار.

سیاهی زیر چشم ها:  داره های تیره زیر چشم ها اکثرا دلیلی جز گردش خون نامناسب ندارد و گردش خون نامناسب با انسداد رگ ها می شود. تزریق گاز کربن دی اکسید به زیر چشم ها تیرگی و انسداد را از بین می برد و جایشان با زیر چشم هایی گلگون و سرخ عوض می شود.

ریزش مو موضعی: ریزش موضعی مو های سر در اثر گردش نامناسب خون، از طریق کربن تراپی قابل درمان است.

کربن تراپی
کربن تراپی

عوارض جانبی کربن تراپی چیست؟

کربن تراپی فرآیندی ایمن و تقریباً بدون عوارض جانبی می باشد. تنها ناحیه تزریق بیماران در بازو ها و پا ها ممکن است با کبودی مواجه شود. این کبودی نهایتاً تا یک هفته بیشتر دوام نمی آورد. افرادی که جهت کاهش چربی کربن تراپی می کنند نیز نباید تا ۲۴ ساعت با آب تماس داشته باشند.

پس از کربن تراپی انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

وقتی از کربن تراپی برای ترک های پوستی و زخم ها استفاده شود، فرآیند کاملاً بدون درد است. چرا که بافت های زخم فاقد عصب هستند. ممکن است حین از بین رفتن ترک های پوستی در فرآیند احساس خارش کنید. احساس خارش حدود ۵ دقیقه بعد از بین خواهد رفت.

افرادی که جهت درمان چربی های انباشته یا سلولیت ازکربن تراپی استفاده می کنند ممکن است حین تزریق احساس فشار کنند، مانند حسی که حین تست فشار خون دارید. دلیل این فشار، گسترش گاز زیر پوست است. نواحی تحت درمان با بالا رفتن گردش خون به مرور گرم تر شده و شروع به زُق زُق خواهند کرد. این حالت حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از تزریق از بین خواهد رفت. هرچند پس از اتمام فرآیند قادر خواهید بود به زندگی روزمره تان بازگردید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی باران ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت کنید و همچنین از قیمت ها مطلع شوید.

جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران و اطلاع از آدرس و شماره تماس کلیک کنید.