ماندگاری بوتاکس چقدر است؟ – کلینیک زیبایی در اصفهان

بهترین کلینیک پوست و مو در اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان

ماندگاری بوتاکس چقدر است؟ – کلینیک زیبایی در اصفهان

کلینیک زیبایی در اصفهان

بیایید با آنچه بوتاکس است شروع کنیم. بوتاکس نام تجاری Onobotulinumtoxin A است، یک نوروتوکسین مشتق شده از کلستریدیوم بوتولینوم. در حال حاضر چهار نوع مختلف وجود دارد که توسط FDA برای چین و چروک های آرایشی صورت تایید شده است. اینها شامل بوتاکس، Xeomin، Dysport و اکنون Jeuveau هستند.

همه آنها با مسدود کردن سیگنالی از عصب به عضله مورد نظر کار می کنند که از انقباض آن جلوگیری می کند. با جلوگیری از انقباض این ماهیچه های خاص، عمل یا کشش کمتری روی پوست و کاهش ایجاد چین و چروک صورت می گیرد. در حالی که همه این محصولات نتیجه نهایی یکسانی دارند، اما از نظر شروع، مدت اثر و ناراحتی کمی متفاوت هستند.

زمان استفاده از هر محصول به چند چیز بستگی دارد. گاهی اوقات، ترجیح جراح یا تزریق کننده است. در موارد دیگر، ممکن است یک بیمار با محصولات مختلف تجربه داشته باشد و متوجه شده باشد که یکی بهتر از دیگری در آنها کار می کند. در هر صورت، همه این محصولات در دستان مناسب ایمن و موثر هستند.

بهترین کلینیک پوست و مو در اصفهان را با بهترین پزشکان تجربه کنید.

بهترین کلینیک پوست و مو در اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان
بهترین کلینیک پوست و مو در اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان

در طول عمل چه انتظاراتی دارید؟

در نهایت، سوال واقعی. اغلب اوقات، در زمان تزریق، تزریق کننده با شما در مورد اهداف شما صحبت می کند و پس از معاینه، می تواند ارزیابی کند که آیا می توان به آن اهداف با استفاده از نوروتوکسین دست یافت یا خیر. اگر می تواند، روز شانس شماست!

صورت شما پاک می شود و مناطقی که قرار است تزریق شود، احتمالاً با یک خط چشم/مارکر قابل جابجایی مشخص می شود. ممکن است از کرم بی‌حس‌کننده استفاده کنید یا برای رفع ناراحتی کمپرس یخ به شما داده شود. پس از آماده شدن، تزریق در نواحی مختلف برای هدف قرار دادن عضلات مورد نظر انجام می شود.

ممکن است چند برجستگی کوچک در پوست در محل تزریق واقعی داشته باشید، اما تا زمانی که مطب را ترک کنید، از بین خواهند رفت. همچنین ممکن است مقداری کبودی خفیف داشته باشید که در عرض 24 تا 48 ساعت برطرف می شود. در نهایت به شما دستورالعمل هایی داده می شود که در 24 ساعت آینده چه کارهایی را انجام دهید و چه کارهایی را نباید انجام دهید. این می تواند از انژکتوری به انژکتوری دیگر متفاوت باشد.

شروع:

نوروتوکسین‌ها معمولاً در عرض 3-5 روز اثر می‌گذارند، اما معمولاً به مدت 7-10 روز نتایج کامل و نهایی خود را نمی‌بینید. من شخصاً همیشه به بیمارانم می‌گویم که 2 هفته کامل پس از تزریق بوتاکس صبر کنند و در آن مرحله اگر نیاز به بررسی داشتند، ما از آن مراقبت می‌کنیم. این مدت زمان زیادی طول می کشد، زیرا زمان می برد تا سم بتواند آن تکانه های عصبی را به ماهیچه ها مسدود کند. آنی نیست.

بهترین کلینیک پوست و مو در اصفهان اینجاست.

مدت زمان:

خوب، آیا ما نمی خواهیم بوتاکس برای همیشه باقی بماند؟ متاسفانه اینطور نیست. در نهایت، عملکرد نوروتوکسین از بین می‌رود و اعصاب دوباره می‌توانند آن سیگنال‌ها را برای شروع کار یا انقباض به عضلات ارسال کنند. به طور کلی، بوتاکس 3-4 ماه ماندگاری دارد.

برای عضویت در اینستاگرام کلینیک باران اصفهان  کلیکی کنید.

 بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان
بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان | کلینیک باران اصفهان

مطمئناً بیمارانی وجود خواهند داشت که در آن‌ها مدت طولانی‌تر، در محدوده 4-6 ماهه، یا کوتاه‌تر، در محدوده 2 ماهه، طول می‌کشد. همچنین معمولاً برای افرادی که برای اولین بار مراجعه می‌کنند متوجه می‌شوند که ممکن است در ابتدا به مدت طولانی دوام نیاورد، اما ممکن است بعد از درمان دوم بیشتر طول بکشد. هر کسی یک تجربه منحصر به فرد دارد و نتایج ممکن است متفاوت باشد.

امیدواریم این به پاسخگویی به هر سوالی که در مورد بوتاکس یا سایر سموم عصبی دارید کمک کند.

نظرات بیان شده در این وبلاگ متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات انجمن جراحان پلاستیک آمریکا نیست.

برای رزرو نوبت با کلینیک باران اصفهان تماس بگیرید.