prp صورت

prp صورت

پی آر پی صورت چه مزایایی دارد؟ تزریق PRP برای جوانسازی پوست

prp صورت

پی آر پی (پلاسمای غنی از پلاکت) یک روش بی‌خطر و غیر جراحی است که با بازیابی بافت و حجم پوست باعث جوان‌سازی پوست می‌شود. در این روش از سرمی که از خون بدن متقاضی به دست آمده است به همراه تزریق ژل جهت افزایش تأثیر و ماندگاری درمان استفاده می‌شود. در روش پی آر پی، پلاکت‌های بدن متقاضی جهت تحریک تولید کلاژن جدید به کار برده می‌شود و باعث دستیابی به پوستی صاف و محکم و افزایش زیبایی ظاهری می‌شود. استفاده از روش پی آر پی به همراه تزریق ژل سبب بازیابی بافت و حجم پوست صورت شده و نتیجه حاصل از درمان برای مدت حدود دو سال ماندگار می‌باشد.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

پی آر پی برای درمان چه مشکلات پوستی به کار می‌رود؟

 • با افزایش سن، امکان دارد به علت کاهش جریان خون زیر پوست، رنگ پوست تغییر کند.
 • سالخوردگی باعث بروز مشکلات زیر در پوست می‌شود:
 • تیره و کدر شدن رنگ پوست
 • زمخت شدن بافت پوست
 • کاهش خاصیت انعطاف‌پذیری و کاهش حجم پوست
 • ایجاد چین و چروک
 • افتادگی پوست

مزایای پی آر پی صورت

یکی از مزایای پی آر پی صورت، عدم بروز واکنش آلرژیک می‌باشـد چرا که در ایـن روش از خون بدن متـقاضی اسـتفاده می‌شـود. پی آر پی صورت هم برای مردان و هم برای زنان روش درمانی بسیار موثری محسوب می‌شود.

مزایای پی آر پی صورت شامل موارد زیر می‌باشد:

خطر بروز واکنش آلرژیک وجود ندارد چرا که از خون بدن متقاضی استفاده می‌شود.

پی آر پی یک روش بی‌خطر، کم‌تهاجمی و غیر جراحی محسوب می‌شود.

درد ایجاد شده در این روش بسیار ناچیز می‌باشد.

باعث بروز اثرات جانبی نمی‌شود.

به تعداد جلسات درمانی کمتری نیاز است.

باعث رفع مشکلات پوستی می‌شود.

در این روش به پوست اطراف ناحیه تحت درمان آسیبی وارد نمی‌شود.

prp صورت
prp صورت

اقدامات مورد نیاز پیش از پی آر پی صورت

48 ساعت پیش از آغاز درمان، بایستی به مقدار کافی مایعات مصرف شود. توصیه می‌شود به این منظور از مقادیر زیاد آب استفاده شود.

1 تا 2 هفته پیش از درمان، مصرف چربی بایستی کاهش داده شود.

مصرف قهوه نیز بایستی کاهش داده شود.

مصرف هر گونه مواد غذایی حاوی امگا (مانند روغن ماهی) چای سبز و مکمل‌های دیگری که سبب افزایش کبودی می‌شوند، 2 تا 3 هفته پیش از پی آر پی صورت بایستی متوقف شود.

یک هفته پیش از پی آر پی بایستی از به کارگیری روش‌های درمانی دیگر در صورت که باعث حساس شدن پوست می‌شوند، خودداری شود.

روش انجام پی آر پی صورت

در ابتدا پزشک پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) را از خون متقاضی جدا می‌کند. این مرحله تنها چند دقیقه طول می‌کشد. پلاکت‌ها جهت آزادسازی فاکتورهای رشد فعال می‌شوند. فاکتورهای رشد سبب‌ترمیم و بازسازی بافت و همچنین افزایش سرعت بهبود می‌شوند.

این فاکتورهای رشد به سلول‌های بنیادی موجود در پوست ناحیه تحت درمان تزریق می‌شوند. سلول‌های بنیادی با تولید کلاژن جدید و رگ‌های خونی و بافت چربی، سبب‌ترمیم و بهبود آسیب‌دیدگی پوست می‌شوند. روند درمان سبب جوان‌سازی پوست صورت شده و نتیجه درمان برای حدود 9 ماه تا یک سال ماندگار می‌باشد.

کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر باران⁣⁣⁣⁣ بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان در شهر زیبای اصفهان فعالیت خود را با تمام دستگاه های روز دنیا آغاز و با افتخار سی هزار پرونده ی پزشکی تشکیل و رضایت همشهری های عزیز را فراهم نموده است و مفتخر است به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه دهد.

اقدامات مورد نیاز پس از پی آر پی صورت عبارتند از:

برای مدت حداقل 4 ساعت پس از پی آر پی بایستی جهت بهبود ناحیه تحت درمان از لمس کردن صورت خودداری شود. جهت جلوگیری از بروز عفونت، پیش از لمس ناحیه مورد نظر دست‌ها بایستی شسته شوند.

پس از تزریق پی آر پی نباید برای مدت 24 ساعت از محصولات آرایشی استفاده شود. همچنین برای مدت زمان حداقل 2 روز پس از درمان بایستی از مصرف محصولات بر پایه روغن، آرایش غلیظ و مرطوب‌کننده‌های قوی خودداری شود.

ناحیه تحت درمان برای مدت 1 هفته پس از پی آر پی نسبت به لمس کردن حساس می‌شود. در این ناحیه نباید از یخ استفاده شود و همچنین متقاضی نباید از حمام آب گرم استفاده کند

ناحیه تحت درمان بایستی در زمان خواب کمی بالاتر قرار داده شود. به این منظور می‌توان از چند عدد بالش اضافی استفاده کرد.

پس از درمان بایستی برای مدت حداقل یک ماه از کرم ضد آفتاب استفاده شود. متقاضی بایستی از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین، سونا، حمام آب گرم و مصرف زیاد الکل خودداری کند. این موارد سبب تشدید ورم و افزایش احتمال بروز کبودی می‌شوند.

برای مدت حداقل دو هفته پس از پی آر پی صورت، نباید از روش‌های درمانی دیگر در ناحیه صورت استفاده شود.

جهت کاهش کبودی می‌توان از قرص آرنیکا استفاده کرد. استفاده از کرم آرنیکا یا هیرودوئید موضعی نیز در ناحیه تحت درمان سبب کاهش کبودی می‌شود.

آیا روش پی آر پی صورت خطرناک است؟

پی آر پی صورت یک روش درمان بی‌خطر محسوب می‌شود. امکان دارد پس از درمان کمی درد، کبودی و ورم ایجاد شود. این موارد پس از چند روز رفع خواهند شد.

مهم‌ترین مساله در ارتباط با عوارض درمان، نگه داشتن خون بیمار در شرایط استریل می‌باشد. در غیر این صورت امکان بروز عفونت وجود دارد.

جهت حفظ سلامتی افراد، تمامی موارد احتیاطی مرتبط با تزریق خون بایستی در کلینیک رعایت شود تا از عدم تزریق خون افراد دیگر به متقاضی اطمینان حاصل شود. تزریق خون اشخاص دیگر به متقاضی می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

مشاهده نتایج پی آر پی صورت به چقدر زمان نیاز دارد؟

بازسازی سلولی پس از تزریق پی آر پی به کمی زمان نیاز دارد. به همین دلیل، امکان دارد مشاهده نتیجه نهایی چند ماه طول بکشد. نتیجه حاصل از پی آر پی صورت بین 18 تا 24 ماه ماندگار است.

برای دستیابی به نتیجه مورد نظر به چند تزریق پی آر پی نیاز می‌باشد؟

بر طبق تحقیقات انجام شده، جهت دستیابی به نتیجه دلخواه به 3 (یا تعداد بیشتری) جلسه درمانی پی آر پی نیاز می‌باشد.

جهت افزایش سرعت  درمان، برخی از متخصصین پوست به همراه پی آر پی از تزریق ژل نیز استفاده می‌کنند.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک پوست و موی اصفهان به صفحه اینستاگرام ما سربزنید.

prp صورت
prp صورت

چه افرادی نمی‌توانند از روش پی آر پی استفاده کنند؟

استفاده از روش پی آر پی برای بیشتر افراد بین سنین 18 تا 80 سال بی‌خطر محسوب می‌شود. با این حال متقاضیان در شرایط زیر نبایستی از این روش استفاده کنند:

 • بارداری یا شیردهی
 • عفونت‌های شدید یا مزمن
 • بیماری‌های پوستی (مانند اس ال ای یا لوپوس، پورفیری، آلرژی)
 • سرطان
 • شیمی‌درمانی
 • اختلالات سوخت و ساز و سیستمیک
 • عملکرد غیر طبیعی پلاکت (بیماری‌های خونی مانند ناپایداری همودینامیک، کاهش فیبرینوژن در خون، ترومبوسیتوپنی حاد)
 • بیماری مزمن کبدی
 • درمان ضد انعقادی (مصرف کومادین، وارفارین، پلاویکس، آسپیرین، لوونوکس)
 • بیماری سپتیسمی
 • استفاده سیستمیک از کورتیکو استروئید در مدت دو هفته روند درمان
 • موارد ذکر شده بر پلاکت‌های خون تأثیر می‌گذارند و در نتیجه باعث عدم دستیابی به نتیجه مورد نظر می‌شوند.

سئوالات متداول

آیا میزان مصرفی پی آر پی در افراد مختلف یکسان است؟

تجهیزات پی آر پی مورد استفاده توسط تمامی پزشکان یکسان می‌باشند. جهت دستیابی به بهترین نتیجه درمان از بهترین تجهیزات استفاده می‌شود. میزان استفاده از پلاکت در هر فردی متفاوت می‌باشد چرا که شمارش پلاکت‌ها در افراد مختلف، کمی متفاوت می‌باشد. مهم‌ترین مساله در ارتباط با درمان به کمک پی آر پی، میزان غلظت پلاکت‌ها می‌باشد.

آیا روش پی آر پی صورت باعث ایجاد درد می‌شود؟

روش درمانی پی آر پی تقریباً بدون درد می‌باشد. در برخی از موارد متقاضی پس از استفاده کرم بی‌حسی کننده درد خفیفی احساس خواهد کرد. البته این حالت بیشتر محدود به نواحی حساس مانند دهان می‌باشد. میزان تحمل درد در هر فرد، متفاوت می‌باشد و امکان دارد پی آر پی صورت در برخی از افراد باعث ایجاد کمی درد شود.

هزینه پی آر پی صورت چقدر می‌باشد؟

هزینه پی آر پی صورت به پزشک معالج بستگی دارد. در زمان انتخاب پزشک مورد نظر بایستی مواردی غیر از هزینه درمان نیز در نظر گرفته شوند. همچنین پیش از پی آر پی صورت باید از اعتبار و صلاحیت پزشک نیز اطمینان حاصل شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی باران ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت کنید و همچنین از قیمت ها مطلع شوید.

جهت ارتباط با کلینیک تخصصی باران و اطلاع از آدرس و شماره تماس کلیک کنید.